WhatsOnChain dodaje tagi, statystyki tagów, aby przeglądać trendy blockchain według aplikacji

Istnieje nowy sposób sprawdzania, które aplikacje generują największy ruch w sieci BSV. Eksplorator Blockchain WhatsOnChain dodał statystyki i wykresy w czasie rzeczywistym do tagów wyjściowych transakcji, zapewniając aktualizacje w czasie rzeczywistym na temat użytkowania.

WhatsOnChain wykorzystuje technikę dopasowywania wzorców do identyfikacji aplikacji lub protokołu w danych transakcyjnych. Alternatywnie programiści mogą oznaczyć własną aplikację, korzystając z dokumentacji WhatsOnChain, jeśli chcą mieć pewność, że ich praca zostanie otagowana wcześniej i pojawi się na listach przebojów.

Nazwane tagi są uszeregowane według liczby wyników transakcji i zidentyfikowane według kategorii (np. gry, media społecznościowe, finanse, portfel itp.). Pięć pierwszych z największą aktywnością pojawia się na wykresie liniowym u góry strony. Użytkownicy i badacze mogą zobaczyć, które protokoły są obecnie najpopularniejsze, a programiści mogą śledzić aktywność swoich aplikacji i uzyskiwać cenne dane o tym, kiedy są najbardziej obciążeni. Możliwe jest również, że pojedyncza transakcja będzie mieć wiele tagów.

W chwili pisania tego tekstu najwyżej ocenianymi protokołami w łańcuchu bloków BSV pod względem wyników transakcji (nie licząc OP_RETURN lub „niestandardowych”) są Rekord IoT, 1SatOrdinals,
Certihash, Peergame i Bitcom. Wykresy przedstawiają przedziały czasowe, takie jak ostatnie 24 godziny, ostatni tydzień/miesiąc, ostatnie 90 dni i cały czas. Linie trendu pokazują również, jak ruch na nich wzrósł i spadł.

Na wykresie linii trendu znajdują się wyraźnie oznaczone przyciski umożliwiające dodawanie lub usuwanie wybranych tagów na wykresie linii trendu oraz dostosowywanie przedziału czasowego. Możliwe jest także sortowanie tabel według konkretnej kolumny.

W rozmowie z CoinGeek, menedżer produktu WhatsOnChain Matija Hanzevacki zwrócił również uwagę na stronę „Statystyki Mempool”, która zapewnia ogólny przegląd transakcji w puli pamięci (według protokołu), a także statystyki wydobycia, takie jak rozmiary transakcji i stawka opłat
dystrybucja. Ponownie widzowie mogą przeglądać aktualne dane w czasie rzeczywistym i wybierać niestandardowe zakresy czasowe dla wydarzeń z przeszłości.

„Fajne w tym jest to, że możesz rozwinąć to wszystko za pomocą podstron, np. jest więcej informacji o tym, które tagi są obecnie najpopularniejsze w mempoolu, a to zmienia się dynamicznie wraz ze zmianami w mempool.”

WhatsOnChain pragnie, aby twórcy projektów kontaktowali się z nimi bezpośrednio, aby porozmawiać na temat korzystania z funkcji Tagi i innych sposobów ulepszania swoich danych. Ich grupa na Telegramie jest preferowaną i najbardziej responsywną metodą, ale są też obecni na X/Twitterze i
Niezgoda. Wszystkie linki można znaleźć na stronie internetowej w zakładce „Kontakt”.

„Tak naprawdę staramy się budować relacje z twórcami aplikacji i protokołów, aby informowali nas, czego się spodziewać po wynikach transakcji, abyśmy mieli większą pewność, że możemy oznaczyć ich transakcje” – powiedział Hanzevacki. „A jeśli coś zmienią, skontaktuj się z nami, abyśmy mogli monitorować zmieniające się wzorce w ich transakcjach i aktualizować nasze tagowanie”.

Budowanie tych relacji pomaga zarówno programistom, jak i Whatsonchain, dodał, ponieważ pomaga protokołom/aplikacjom zyskać widoczność i zapewnia większą poprawność danych WhatsOnChain.

WhatsonChain planuje również dodać do swojej listy więcej punktów danych i funkcji oraz zachęca do zgłaszania sugestii dotyczących ulepszenia sposobu prezentowania informacji.

Podejście witryny do projektu i układu jest tak proste, jak jej nazwa. Wszystkie informacje są przedstawione jasno i łatwo, pokazując wszystkie informacje dotyczące aktywności w łańcuchu, które użytkownik może chcieć poznać. Jest przyjazny dla użytkownika zarówno z punktu widzenia zaawansowanych (programistów, badaczy), jak i niższych (zwykłych użytkowników).

Zawsze możesz się rozejrzeć i znaleźć rzeczy, o których nigdy wcześniej nie pomyślałeś — strona „zabawnych statystyk” jest również interesująca, jeśli chodzi o wyszukiwanie transakcji znaczących historycznie, statystycznych wartości odstających i rekordów oraz innych ciekawostek.

Obejrzyj: Budowanie WhatsOnChain tak, aby pasowało do potrzeb Bitcoin SV

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : WhatsOnChain adds tag, tag stats, to view blockchain trends by application – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO