Roblox tworzy narzędzie do tłumaczenia AI w czasie rzeczywistym dla platformy Metaverse

Platforma gier Roblox opracowuje wielojęzyczny model tłumaczenia w celu obsługi prawdziwych rozmów na czacie na platformie Metaverse przy użyciu sztucznej inteligencji (AI).

Firma podzieliła się w poście na blogu informacją, że osiągnęła tę funkcję, wdrażając model dużego języka (LLM) z zaawansowanymi funkcjonalnościami do obsługi 16 języków w Robloxie. Funkcja tłumaczenia oparta na sztucznej inteligencji pozwala 70 milionom użytkowników Robloxa komunikować się ze sobą w czasie rzeczywistym bez opóźnień.

LLM Robloxa osiągnęło kamień milowy dzięki szybkości przetwarzania i opóźnieniu poniżej 100 milisekund. Oprócz szybkości funkcja AI może pochwalić się imponującą dokładnością, obsługując język potoczny, skróty i „język specyficzny dla Robloxa”.

Zamiast budować oddzielny LLM dla każdej pary językowej, oferta Roblox obejmuje wszystkie pary językowe w jednym interfejsie, oferując kilka korzyści. Ujednolicone tłumaczenie oparte na transformatorach zapewnia oszczędność czasu i kosztów, a także zachowanie dokładności tłumaczenia.

„Ta architektura pozwala na lepsze wykorzystanie zasobów, ponieważ każdy ekspert ma inną specjalizację, co prowadzi do skuteczniejszego szkolenia i wnioskowania – bez utraty jakości tłumaczenia” – powiedział Daniel Sturman, dyrektor ds. technologii w Roblox.

Bliższe spojrzenie na model Robloxa pokazuje, że ujednolicony system może opierać się na podobieństwach między wieloma językami, aby poprawić dokładność. Wczesne badania pokazują, że model wykazał się biegłością w wykrywaniu danych wejściowych w przypadku kombinacji języków i może zapewnić dość zrozumiałe tłumaczenie.

Szkolenie modelu tłumaczenia nie było dla Robloxa łatwym zadaniem, ponieważ zespół techniczny wykorzystał szereg danych szkoleniowych. Zaczynając od danych typu open source, zespół uwzględnił także wyniki tłumaczeń na czacie i dane wewnętrzne, opierając się jednocześnie na tłumaczeniach zwrotnych w celu obsługi złożonych par tłumaczeń.

Firma zajmująca się grami oparta na Web3 ogłosiła, że LLM będzie automatycznie blokować frazy naruszające jej zasady, aby zapewnić użytkownikom bezpieczne korzystanie z gier.

„Bezpieczeństwo i kultura są na pierwszym planie we wszystkim, co robimy w Roblox, więc był to bardzo ważny element układanki” – powiedział Sturman.

Nadchodzą zmiany w Robloxie

Dyrektor ds. technicznych Roblox ujawnił, że firma będzie stale udoskonalać funkcję tłumaczenia opartą na sztucznej inteligencji, zbierając opinie użytkowników na platformie. Zespół techniczny ujawnił planowane regularne aktualizacje, aby nadążać za nowym slangiem, jednocześnie rozważając perspektywę obsługi nowych języków.

Roblox twierdzi, że w przyszłości oprócz tłumaczenia czatu głosowego rozpocznie tłumaczenie tekstu w grach na obrazach i modelach 3D dla użytkowników. Sturman ujawnił, że funkcja tłumaczenia czatu głosowego przechwytuje „rytm i emocje” głosów graczy w czasie rzeczywistym, zapewniając zdrowe wrażenia z gry.

Aby sztuczna inteligencja (AI) działała zgodnie z prawem i prosperowała w obliczu rosnących wyzwań, musi zintegrować korporacyjny system blockchain, który zapewni jakość wprowadzanych danych i własność, umożliwiając im bezpieczeństwo danych, a jednocześnie gwarantując niezmienność danych. Sprawdź relacje CoinGeek na temat tej powstającej technologii, aby dowiedzieć się więcej, dlaczego łańcuch bloków korporacyjnych będzie podstawą sztucznej inteligencji.

Obejrzyj: Podstawy cyberbezpieczeństwa w dzisiejszej erze cyfrowej dzięki sztucznej inteligencji i sieci Web3

https://youtu.be/tmC4bNLDSnQ

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Roblox builds real-time AI translation tool for metaverse platform – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO