RockWallet pochłania bazę użytkowników Wyre

Po zamknięciu firmy Wyre zajmującej się płatnościami w walucie cyfrowej w czerwcu 2023 r. wkroczył samodzielnie zarządzany portfel walut cyfrowych RockWallet, aby przejąć bazę użytkowników.

Firma podała, że skontaktowała się z bazą użytkowników Wyre i zaoferuje im sposób na reaktywację kont bez konieczności przechodzenia przez nowy proces KYC.

Współzałożyciel RockWallet, Steve Bailey, powiedział, że są „zaszczyceni możliwością wypełnienia tej luki i nawiązania kontaktu z byłymi klientami Wyre, aby zdobyć ich zaufanie, gdy witamy ich, aby kontynuowali swoją przygodę z kryptowalutami z RockWallet”.

Jak wiedzą stali czytelnicy CoinGeek, RockWallet zyskał aprobatę kilku znanych współpracowników CoinGeek, w tym Kurta Wuckert Jr, który powiedział, że użył go w swoim programie, oraz Joshuy Henslee, który w pełni go tutaj zrecenzował.

Co się stało z Wyrem?

Na początku 2023 r. CoinGeek zadał pytania dotyczące rentowności Wyre, ogłaszając, że poszukuje nowego finansowania i nie będzie wstrzymywać wypłat klientów. Sześć miesięcy później firma ogłosiła zakończenie działalności, podając jako powód „warunki rynkowe”.

Co to oznaczało, mówiąc o warunkach rynkowych? Dla tych, których nie było w pobliżu, początek 2023 r. był końcem burzy, która wstrząsnęła branżą walut cyfrowych, powodując upadek firm takich jak Celsjusza Network wraz z upadkiem LUNA/UST i kakofonią chaosu w branży.

Jak wielokrotnie przewidywał CoinGeek, przyczyną tej rzezi była toksyczna kombinacja chciwości i oszustwa. Sam Bankman-Fried okradł swoich klientów
ślepa, powodując upadek FTX, a firmy takie jak Three Arrows Capital, które lekkomyślnie zaciągały pożyczki na dźwigni, szybko się rozwinęły, powodując gwałtowny spadek cen tokenów. W jednym konkretnym przypadku LUNA spadła do zera, gdy implodowała algorytmiczna moneta typu stablecoin UST.

Podczas gdy niektórym sprawcom tego szaleństwa zasłużył na sprawiedliwość, inni uniknęli sprawiedliwości, a niektóre przyzwoite firmy, takie jak Wyre, wpadły na celownik, kończąc 10-letnią passę ciężkich walk.

Więcej o RockWallet

Na szczęście w RockWallet klienci Wyre mają nowy dom, i to dobry.

Portfel samoobsługowy oferuje różne usługi, od wysyłania i odbierania walut cyfrowych po ich przechowywanie i wymianę. Oddaje kontrolę w ręce użytkowników, którzy zawsze mogą odzyskać swoje portfele za pomocą frazy początkowej. Dodatkowe funkcje bezpieczeństwa obejmują ochronę hasłem i uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

Więcej informacji o RockWallet znajdziesz tutaj.

Obejrzyj: Steve Bailey z RockWallet dołącza do Kurta w transmisji na żywo CG Weekly

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : RockWallet absorbs Wyre’s user base – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO