Bitcoin Spaces: „Przyszłość przestrzeni audio na żywo”

Bitcoinspaces.net uruchomił stronę internetową, która twierdzi, że jest „Przyszłością przestrzeni audio na żywo”, na której użytkownicy mogą zarabiać BSV i dostosowywać swoje profile porządkowe. Spotkałem się z twórcą, aby dowiedzieć się więcej.

Jak będą działać Bitcoin Spaces?

Bitcoin Spaces jest pomyślany jako zdecentralizowana platforma audio, która umożliwia użytkownikom hostowanie rozmów na żywo i dołączanie do nich, podobnie jak Clubhouse lub Twitter Spaces, ale z unikalnym podejściem: wykorzystuje łańcuch bloków BSV w celu ułatwienia transakcji i interakcji w ramach platformy. Użytkownicy mogą płacić za mówienie za pomocą mikrotransakcji, a słuchacze mogą zarabiać BSV za udział w rozmowach. Platforma będzie wykorzystywać inteligentne kontrakty do zarządzania transakcjami i interakcjami, zapewniając bezpieczne i przejrzyste środowisko dla wszystkich użytkowników.

W jakim stopniu Clubhouse i Twitter Spaces wpłynęły na Bitcoin Spaces, jeśli w ogóle?

Bitcoin Spaces czerpie inspirację z Clubhouse, Twitter Spaces, Discord, TeamSpeak i Hodlocker w zakresie podstawowej koncepcji sieci społecznościowych opartych na dźwięku. Platformy te spopularyzowały ideę przestrzeni na żywo, wyłącznie audio, w których użytkownicy mogą się spotykać, aby omawiać różne tematy. Jednakże Bitcoin Spaces wyróżnia się poprzez integrację technologii blockchain BSV w celu dodania warstwy monetyzacji, grywalizacji i motywacji, których nie ma w Clubhouse czy Twitter Spaces, wprowadzając w ten sposób nowatorskie podejście do wymiany wartości w przestrzeni społeczności cyfrowej.

W jaki sposób użytkownicy będą zarabiać BSV?

Bitcoin Spaces stworzy dynamiczną gospodarkę, w której użytkownicy będą mogli zarabiać BSV na różne angażujące sposoby, zamieniając każdą interakcję w szansę. Oto jak:

Zarobki uczestniczące: po prostu będąc częścią rozmowy, użytkownicy mogą zarobić BSV. Prelegenci mogą zdecydować się na dzielenie się częścią opłat za wystąpienia z aktywnymi słuchaczami, co nagradza zaangażowanie i zachęca do ożywionej dyskusji.

Tworzenie treści: Użytkownicy oferujący seminaria szkoleniowe, sesje coachingowe lub treści edukacyjne mogą zarobić BSV, organizując takie wydarzenia. Spaces mogą działać w modelu płatności za wydarzenie lub za minutę, co pozwala na elastyczne strategie monetyzacji.

Odwrócone pokoje motywacyjne: w pomysłowym wydaniu wykładowcy mogą płacić uczestnikom BSV za dołączenie do ich wydarzeń, albo za wydarzenie, albo za minutę, zapewniając gwarantowaną publiczność dla ich treści i zachęcając użytkowników do odkrywania nowych tematów.

Zintegrowane uczestnictwo: angażujące działania, takie jak quizy na żywo, debaty i wspólne projekty, mogą przynieść nagrody BSV. Ten aspekt grywalizacji zachęca użytkowników do znaczącego wnoszenia wkładu w ekosystem platformy.

Nagrody za wyniki: Gospodarze popularnych przestrzeni, które przyciągają znaczną frekwencję lub wysoki poziom interakcji, mogą otrzymać premie BSV, zachęcające do tworzenia wysokiej jakości treści, które przemawiają do społeczności.

Nagrody/osiągnięcia społeczności: Użytkownicy mogą być nagradzani za kamienie milowe osiągane przez społeczność, takie jak konsekwentne dostarczanie cennych spostrzeżeń lub pomoc w moderowaniu i utrzymywaniu jakości przestrzeni.

Otwarty rynek: Użytkownicy mogą oferować własne usługi lub produkty cyfrowe w zamian za BSV, tworząc otwarty rynek w ramach Bitcoin Spaces. Możliwości są ogromne, od sprzedaży NFT i skórek CSGO po usługi niezależne.

Przestrzenie szyte na miarę: Na podstawie opinii użytkowników Bitcoin Spaces może wprowadzić różne dostosowane do potrzeb pokoje, takie jak „Think Tanks”, w których odbywają się strategiczne dyskusje, lub „Brainstorm Havens”, w których prowadzone są zbiorowe sesje rozwiązywania problemów, a uczestnicy zarabiają BSV za swój wkład. Wspierając platformę, w której każdy wkład ma wartość, Bitcoin Spaces nie tylko poprawia doświadczenie użytkownika, ale także napędza społeczność w kierunku zrównoważonego modelu tworzenia i konsumpcji treści, a wszystko to w oparciu o gospodarkę Bitcoin.

Oprócz wspomnianych już możliwości, Bitcoin Spaces ma szansę stać się potężną platformą do globalnego dyskursu w czasie rzeczywistym, oferującą środowisko odporne na cenzurę, które może być szczególnie cenne dla dziennikarzy i relacji z wydarzeń na żywo. Oto rozwinięcie sposobu, w jaki użytkownicy mogą zarabiać Bitcoin:

Globalne dziennikarstwo i reportaże na żywo: Dziennikarze i obywatele na całym świecie mogą używać Bitcoin Spaces do transmitowania wydarzeń na żywo, udostępniania relacji z terenu lub omawiania bieżących wydarzeń w swoim regionie. Zapewniając nieocenzurowaną platformę, użytkownicy zgłaszający się z różnych lokalizacji mogą zarabiać Bitcoiny za dzielenie się cennymi informacjami i spostrzeżeniami w czasie rzeczywistym z globalną publicznością.

Przestrzenie wydarzeń w świecie rzeczywistym: Organizatorzy wydarzeń na żywo, takich jak konferencje, protesty lub wydarzenia kulturalne, mogą stworzyć dedykowane przestrzenie dla tych wydarzeń. Uczestnicy i prelegenci mogą zarabiać Bitcoiny, wnosząc swój wkład w dyskurs, oferując analizy lub zapewniając tłumaczenia i komentarze na żywo.

Globalne fora dyskusyjne: W Bitcoin Spaces można organizować fora międzynarodowe, na których prelegenci z różnych lokalizacji mogą omawiać problemy globalne, dzięki zachętom Satoshiego Nakamoto za cenny wkład, który sprzyja zrozumieniu międzykulturowemu i współpracy międzynarodowej. Te dodatkowe mechanizmy zarobkowe realizują cel Bitcoin Spaces, jakim jest wspieranie szerokiej, włączającej platformy, na której każdy głos może zostać usłyszany i nagrodzony, przyczyniając się do tworzenia zróżnicowanego i odpornego świata wokół nas.

Jakich protokołów tożsamości będzie używać Bitcoin Spaces do sprawdzania poprawności zdjęć profilowych w łańcuchu (PFP)?

Do sprawdzania zdjęć profilowych w łańcuchu (PFP) Bitcoin Spaces będzie wykorzystywać dedykowany protokół tożsamości blockchain BSV, który może obsługiwać weryfikowalne dane uwierzytelniające i tożsamości cyfrowe. Postanowiliśmy skupić się na jednym, solidnym protokole – potencjalnie czymś w rodzaju 1SatOrdinals – aby skoncentrować nasze wysiłki na wzmocnieniu fundamentów ekosystemu Bitcoin. Takie podejście pozwala nam zapewnić, że awatar każdego użytkownika jest bezpiecznie powiązany z jego unikalną tożsamością blockchain, a także pozwala uniknąć rozmycia wysiłków programistycznych na wiele protokołów. Zależy nam na tym konkretnym celu, aby wykorzystać zbiorową energię programistów, zwiększając integralność protokołu i użyteczność protokołu dla wszystkich użytkowników w Bitcoin Spaces.

W jaki sposób platforma będzie integrować tokeny BSV-20?

Dostęp premium: Tokeny BSV-20 mogą służyć jako waluta w Bitcoin Spaces, umożliwiając użytkownikom zakup dostępu do ekskluzywnych treści lub przestrzeni premium. Może to obejmować specjalne dyskusje, panele eksperckie lub warsztaty edukacyjne.

Napiwki i nagrody: Użytkownicy mogą przekazywać napiwki prelegentom lub twórcom treści za pomocą tokenów BSV-20 w ramach podziękowania za ich wkład. Podobnie platforma może nagradzać użytkowników za zaangażowanie społeczności, takie jak udział w dyskusjach, dostarczanie cennych spostrzeżeń lub hosting popularnych przestrzeni.

Dostosowane subskrypcje członkowskie: Wdrażaj modele subskrypcji, w których użytkownicy płacą tokenami BSV-20 za cykliczny dostęp do specjalistycznych treści lub usług w ramach Bitcoin Spaces. Może to obejmować biuletyny, analizy rynkowe lub treści edukacyjne oparte na subskrypcji.

Głosowanie i zarządzanie: używaj tokenów BSV-20, porządkowych lub BSV do zarządzania na platformie, umożliwiając posiadaczom tokenów głosowanie nad nowymi funkcjami, zasadami społeczności lub wytycznymi dotyczącymi treści dla ich własnych przestrzeni. Sprzyja to poczuciu własności i wspólnoty wśród użytkowników.

Transakcje na rynku: Włącz rynek w Bitcoin Spaces, na którym użytkownicy mogą kupować, sprzedawać lub handlować cyfrowymi towarami i usługami za pomocą tokenów BSV-20. Może to obejmować sztukę cyfrową i NFT, porządkowe po usługi konsultingowe.

Sprzedaż biletów na wydarzenia: używaj tokenów BSV-20 do wystawiania biletów na wydarzenia online organizowane na platformie i zarządzania nimi. Może to usprawnić proces dla organizatorów i uczestników wydarzeń, zapewniając bezpieczny sposób obsługi przyjęć.

Tokenizowane osiągnięcia: nagradzaj użytkowników specjalnymi tokenami BSV-20 reprezentującymi osiągnięcia, kamienie milowe lub udział w wydarzeniach. Tokeny te mogą mieć zastosowanie na platformie lub po prostu służyć jako przedmioty kolekcjonerskie.

Integracja techniczna:

Inteligentne kontrakty sCrypt: Wykorzystaj inteligentne kontrakty w łańcuchu bloków BSV, aby zarządzać wydawaniem, transferem i interakcją z tokenami BSV-20. Dzięki temu transakcje są bezpieczne, przejrzyste i wydajne.

Integracja z portfelem: Zapewnij bezproblemową integrację z MyBanka i innymi portfelami obsługującymi Ordinals, aby łatwo zarządzać tokenami BSV-20 i Ordinals. Obejmuje to funkcje umożliwiające użytkownikom łatwe przeglądanie sald, dokonywanie transakcji i interakcję z funkcjami platformy.

Interfejs użytkownika: Opracuj przyjazny dla użytkownika interfejs w Bitcoin Spaces, który uprości proces używania tokenów BSV-20, liczb porządkowych, uczestnictwa w wydarzeniach itp. do różnych działań, zapewniając, że nawet nowi użytkownicy przestrzeni blockchain będą mogli z łatwością nawigować i współpracować z nią system. Wykorzystując tokeny BSV-20, Lock-To-Mint i Ordinals, Bitcoin Spaces może stworzyć dynamiczną i wciągającą platformę, która wykorzystuje technologię blockchain, aby oferować użytkownikom wyjątkową wartość, wspierając tętniącą życiem społeczność skupioną wokół wspólnych interesów i wzajemnych korzyści.

Czy Bitcoin Spaces zintegruje monety blokujące? Na przykład zablokować, aby dołączyć do rozmowy lub zablokować, aby móc rozmawiać?

Tak, Bitcoin Spaces integruje funkcję blokowania monet, aby zaspokoić potrzeby społeczności poszukującej rozmów opartych na wartościach. Uczestnicy mogą blokować tokeny BSV, porządkowe (NFT) i BSV-20, aby uzyskać dostęp lub rozmawiać w przestrzeniach premium. Na przykład dołączenie do „okrągłego stołu Real Satoshi” będzie wymagało zablokowania 10 000 BSV na co najmniej rok, wspierając kolektyw członków głęboko zaangażowanych w temat rozmowy i ogólnie w ekosystem BSV.

Częścią platformy będą również konfigurowalne pokoje, umożliwiające gospodarzom ustalanie progów dostępu – na przykład 10 BSV do mówienia i 1 BSV do słuchania – oferując w ten sposób przestrzenie dostosowane do różnych poziomów zaangażowania i inwestycji użytkowników. Używanie blokad na monety jako filtrów umożliwia użytkownikom kształtowanie interakcji, zapewniając dopasowanie motywacji uczestników, co ma kluczowe znaczenie dla utrzymania wysokiej jakości i poważnych dyskusji.

Jednocześnie Bitcoin Spaces stawia na inkluzywność, zapewniając dostępność bezpłatnych i otwartych przestrzeni, które nie wymagają zaangażowania finansowego, aby dołączyć. Przestrzenie te są niezbędne do wspierania różnorodnych punktów widzenia i dyskusji, a także służą jako przyjazne punkty wejścia dla nowych użytkowników na platformę.

Bitcoin Spaces przedstawia zrównoważony ekosystem, który obsługuje różne stopnie zaangażowania użytkowników, oferując zarówno przestrzenie zamknięte na monety, zabezpieczone NFT, jak i otwarte. Niezależnie od tego, czy jest to inwestycja intelektualna w otwarte fora, czy inwestycja finansowa w ekskluzywne dyskusje, nasza platforma podtrzymuje podstawowe zasady społeczności blockchain – decentralizację i otwarty dostęp dla wszystkich. Ta podwójna struktura gwarantuje, że Bitcoin Spaces jest platformą, na której kwitnie dyskurs, obsługującą wszystkich użytkowników w całym spektrum.”

Które portfele zostaną zintegrowane?

Bitcoin Spaces ma zintegrować MyBanka, pionierski portfel Bitcoin SV, który płynnie integruje Open Banking z technologią blockchain. Dzięki strategicznemu partnerstwu z Yapily Connect i korzystając z dyrektywy PSD2, MyBanka łączy się z ponad 2000 europejskimi bankami. Ta integracja pozycjonuje MyBanka jako wiodący portfel, który łączy te istotne technologie finansowe w jeden intuicyjny interfejs, umożliwiając płynne przejście między walutami tradycyjnymi i cyfrowymi.

Godnym uwagi aspektem tej integracji jest możliwość bezpośredniego doładowania i zjazdu w ramach Bitcoin Spaces za pośrednictwem MyBanka. Użytkownicy mogą wygodnie doładować swoje portfele z kont bankowych lub przenieść swoją cyfrową walutę na fiat, upraszczając zarządzanie transakcjami opartymi na blockchain. Chociaż takich portfeli jest niewiele, naszym celem jest zapewnienie integracyjnego środowiska, które zaspokaja różne preferencje w zakresie zarządzania zasobami cyfrowymi.

Rozszerzając obsługę naszych portfeli, Bitcoin Spaces ma również na celu integrację portfeli BTC i BCH, tworząc kompleksową platformę, na której „Studenci Satoshi” mogą angażować się w bogate debaty i dyskusje, przyczyniając się do wizji Hyperbitcoinizacji. Oprócz MyBanka badamy integrację z portfelami takimi jak Handcash, Panda Wallet i Project Babbage Meta Client. Nasze zaangażowanie w inkluzywność, użyteczność i najnowsze technologie blockchain i Open Banking jest widoczne w naszym zaangażowaniu w zapewnianie płynnego doświadczenia, które łączy w sobie możliwości adaptacji blockchain z solidnością tradycyjnych systemów bankowych. Dzięki tym integracjom Bitcoin Spaces nie tylko zrewolucjonizuje interakcje użytkowników w cyfrowym ekosystemie, ale także utoruje drogę zjednoczonej społeczności Bitcoin.

Czy istnieje możliwość przesłania nagrań audio na łańcuchu, zapisanych jako porządkowe 1Sat?

Włączenie opcji przesyłania nagrań audio w łańcuchu jako porządkowe 1Sat to możliwość, która może dodać wyjątkową wartość do platformy. Ta funkcja umożliwi użytkownikom trwałe przechowywanie treści audio w łańcuchu bloków BSV, dzięki czemu będą one niezmienne i możliwe do zweryfikowania. Może służyć jako sposób na zachowanie cennych dyskusji, materiałów objętych prawami autorskimi, a nawet na stworzenie kolekcjonerskich wrażeń audio.

Aby zmniejszyć koszty przesyłania godzin dźwięku, prelegenci i słuchacze mogą wspólnie wyrazić zgodę na podzielenie się ceną przesłania na końcu przestrzeni i wyznaczyć liczbę porządkową z txid nagrania.

Jakich kluczowych elementów infrastruktury brakuje, a które chciałbyś, aby istniały i które pomogłyby Ci szybciej i efektywniej budować Bitcoin Spaces?

Pierwszy mobilny portfel Bitcoin z obsługą pełnego spektrum liczb porządkowych, który ma równie dobry i płynny proces logowania jak HandCash. HandCash nie ma jednak pełnego wsparcia i zachęcamy do jego wdrożenia.

Kiedy zostanie uruchomione Bitcoin Spaces?

Debiut Bitcoin Spaces zależy od kluczowych kamieni milowych w rozwoju, w tym od zakończenia fazy kompilacji, integracji funkcji blockchain i kompleksowych testów beta. Złożoność wplatania blockchainu w tkankę społecznościową naszej platformy wyklucza ostateczną datę uruchomienia. Naszym celem jest jednak rozpoczęcie wczesnych testów do końca pierwszego kwartału 2024 r., a wdrożenie pełnej wersji 1.0 zaplanowano na trzeci kwartał 2024 r.

Dziękuję Bitcoin Spaces za poświęcenie czasu na udzielenie odpowiedzi na moje pytania. Mam nadzieję, że czytelnicy dowiedzą się więcej o platformie.

Obejrzyj: Soundoshi oferuje nowe źródło przychodów dla branży muzycznej

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Bitcoin Spaces: ‘The future of live audio spaces’ – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO