Proces Satoshiego (COPA przeciwko Wrightowi): Dzień otwarcia kończy się wczesnym zwycięstwem doktora Craiga Wrighta

Proces COPA przeciwko Wrightowi rozpoczął się na dobre w poniedziałek, gdy obie strony przedstawiły swoje argumenty wstępne przed wypełnionym po brzegi londyńskim sądem, gdzie rozstrzygnie się bitwa o tożsamość twórcy Bitcoina – i przyszłość całej branży aktywów cyfrowych.

COPA, znana również jako Crypto Open Patent Alliance, jest prowadzona przez potężną klikę interesów komercyjnych, takich jak Coinbase (NASDAQ: COIN), Kraken, Block i (do jedenastej godziny odosobnienia w tygodniu poprzedzającym rozprawę) Meta (NASDAQ: COIN: META). Pozwali doktora Craiga Wrighta, australijskiego informatyka z Wielkiej Brytanii, w nadziei, że sąd ustali – i oświadczy – że Wright nie jest Satoshi Nakamoto, pseudonimowym wynalazcą Bitcoina.

Obie strony nie miały pełnoprawnych zawodników wagi ciężkiej, którzy wygłosili mowy wstępne i oczekuje się, że będą głównymi przedstawicielami podczas całego procesu.

Jonathan Hough KC, adwokat reprezentujący COPA, rozpoczął postępowanie przemówieniami wstępnymi COPA.

Hough KC nazwał przypadek doktora Wrighta „skomplikowaną narracją popartą fałszerstwem na skalę przemysłową”. Nazwał to zachowanie „śmiertelnie poważnym”, rzekomo wykorzystując tę narrację do dochodzenia roszczeń wycenianych na miliardy funtów. Hough KC twierdzi, że właśnie to zachowanie było głównym powodem, dla którego COPA pozwała Wrighta: „aby położyć kres temu postępowaniu”.

Hough KC powiedział również, że COPA zamierza oprzeć swoją sprawę na trzech filarach: liczbie sfałszowanych dokumentów stanowiących dowód w sprawie; brak udanych prób udowodnienia, że jest Satoshim; i że jego relacja na temat tego, jak wymyślił Bitcoin, jest sprzeczna z ustalonymi faktami.

W imieniu doktora Wrighta po południu pojawił się lord Grabiner KC, aby wygłosić pierwszą salwę. Lord Grabiner jest dyrektorem jednej z najbardziej renomowanych izb adwokackich w kraju w One Essex Court i znanym administratorem akademickim, w tym w Clare College Cambridge i London School of Economics.

Powiedział sędziemu Mellorowi i zgromadzonemu tłumowi, że istnieje zasadnicza filozoficzna różnica pomiędzy doktorem Wrightem z jednej strony a jego przeciwnikami z drugiej. Dr Wright upiera się, że Bitcoin powinien wyglądać dokładnie tak, jak opisano w białej księdze, w szczególności aby transakcje były pseudonimowe, a nie anonimowe.

Podkreślił również, że jeśli COPA ma rację, a dr Wright nie jest Satoshim, to sędzia powinien zadać sobie pytanie: dlaczego nie zgłosił się prawdziwy Satoshi? Mogli z łatwością poufnie przedstawić się stronom sprawy. Było to szczególnie istotne, biorąc pod uwagę, że adwokat COPA rozpoczął swoje oświadczenia od wskazania ogromnych kwot pieniędzy związanych z tymi sprawami oraz osób, które rzekomo zostały przez nie zrujnowane.

Grabiner KC w imieniu doktora Wrighta podkreślił również, że wbrew twierdzeniom prawników COPA, były główny programista Bitcoin Gavin Andresen nigdy nie odwołał swojej opinii, że dr Wright najprawdopodobniej jest dokładnie tym, za kogo się podaje, i że dr Wright z sukcesem przeprowadził podpisywanie kluczem Satoshiego na jego oczach.

Oświadczenia wstępne w sprawie COPA przeciwko Wright były mniej więcej zgodne z oczekiwaniami: twierdzenia COPA dotyczące oszustwa są dobrze odrzucone, podczas gdy wydaje się, że dr Wright przygotowuje się do przedstawienia dowodu swojej tożsamości na podstawie szerokiego spektrum dowodów – od świadków po uwierzytelnione dokumenty .

Jednak na zakończenie dnia była jedna niespodzianka: szczególnie wczesne zwycięstwo doktora Wrighta, którego prawnicy złożyli w sądzie wniosek o pozwolenie na przedstawienie dodatkowych dokumentów na poparcie swojej sprawy, w tym nigdy wcześniej nie widzianego przedwczesnego projekt białej księgi. Pomimo gorących protestów prawników COPA i twórców BTC, materiał zostanie dopuszczony.

Jak mówi dr Wright, im więcej dowodów, tym lepiej.

Rozprawa będzie kontynuowana 6 lutego o godzinie 10:30 GMT.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Satoshi Trial (COPA v Wright): Opening day ends in early victory for Dr. Craig Wright – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO