Operatorzy Bureau De Change w Abudży zamknęli działalność, obwiniając rynek aktywów cyfrowych P2P

Sytuacja walutowa Nigerii w dalszym ciągu się pogarsza, a ostatnim ciosem jest to, że operatorzy Bureau De Change (BDC) w Abudży i Kano zamknęli działalność, a za zamknięcie obwiniano rynek aktywów cyfrowych typu peer-to-peer.

W zeszłym tygodniu Abdulahi Dauran, który przewodniczy oddziałowi BDC w stolicy, ogłosił, że operatorzy zamkną działalność 1 lutego. Nura Usman, która kieruje oddziałem BDC stanu Kano, wyraziła poparcie dla tego posunięcia i ogłosiła podobne zamknięcie na czas nieokreślony.

Operatorzy jako powód swoich nieszczęść powołują się na niedobór dolarów amerykańskich. Winą obwiniają banki komercyjne, które oskarżają o gromadzenie dolara w celu wykorzystania obecnego niedoboru w celu maksymalizacji zysków. Bank Centralny Nigerii (CBN) nakazał bankom sprzedaż nadwyżek dolarów, co doprowadziło do potrojenia wolumenu obrotu dolarem w poniedziałek.

Obwinili także rynek peer-to-peer aktywów cyfrowych, który ich zdaniem funkcjonuje przy znacznie niższych stawkach w USD. Jednak lokalna społeczność walut cyfrowych odrzuciła bezpodstawne twierdzenia.

„Obwinianie zasobów cyfrowych odwraca uwagę”

W ubiegłym roku naira w dalszym ciągu traciła na wartości w stosunku do dolara, a deprecjacja pogłębiła się w ciągu ostatnich trzech miesięcy. W czerwcu 2023 r. jego cena za dolara wynosiła 460 N, ale w zeszłym tygodniu spadła do rekordowo niskiego poziomu 1531 N.

Nigeria jest drugim co do wielkości na świecie rynkiem peer-to-peer aktywów cyfrowych po Stanach Zjednoczonych. Kraj Afryki Zachodniej od lat zmaga się z zakazem CBN dotyczącym usług bankowości w walucie cyfrowej, co prowadzi wiele osób do korzystania z metody P2P. Zakaz ten został niedawno zniesiony, ale nie miał znaczącego wpływu na rynek P2P.

Społeczność aktywów cyfrowych odrzuciła oskarżenia operatorów BDC. Seun Dania, którego Alpha Geek Technologies oferuje usługi programistyczne i konsultingowe w zakresie Web3, twierdzi, że wybryki BDC odwracają uwagę i odwracają uwagę od rzeczywistych problemów.

W rozmowie z lokalną stacją telewizyjną Dania przyznała, że aktywa cyfrowe coraz częściej zyskują udział w rynku transferów transgranicznych. W styczniowym wywiadzie regionalna giełda Yellow Card ujawniła CoinGeek, że przetwarza coraz większą liczbę transakcji obsługujących przelewy wychodzące.

Jednak według Danii wolumen transakcji za pośrednictwem aktywów cyfrowych nie jest na tyle duży, aby sparaliżować operatorów BDC. Według Chainalytic w roku kończącym się w czerwcu 2023 r. Nigeryjczyk dokonał transakcji na aktywach cyfrowych o wartości 56,7 miliarda dolarów.

Dania dodała, że branża BDC może uczyć się na zasobach cyfrowych i ewoluować, aby sprostać zmieniającym się potrzebom swoich klientów. Na początek, aktywa cyfrowe wiążą się z bardzo niskimi opłatami transakcyjnymi (średnia wartość BSV wynosi 0,000012 USD za transakcję), podczas gdy platformy forex pobierają około 0,5% wartości transakcji. Zasoby cyfrowe są również łatwo dostępne na platformach cyfrowych; w przypadku BDC użytkownicy muszą fizycznie przełączać się od jednego operatora do drugiego i negocjować stawki, zanim zdecydują się na najlepszą ofertę.

Kue Barinor Paul, nigeryjski prawnik zajmujący się blockchainem, namawia operatorów BDC do rezygnacji z pokazów pobocznych i zajęcia się prawdziwymi wyzwaniami. Powiedział jednemu z punktów sprzedaży, że za kłopoty BDC w większym stopniu należy winić malejący bilans handlowy Nigerii, która prawie całkowicie opiera się na ropie naftowej, gromadzeniu dolarów i stagnacji gospodarczej.

Chociaż większość wolumenu aktywów cyfrowych w Nigerii przeznaczona jest do handlu spekulacyjnego, Nigeryjczycy coraz częściej eksplorują aktywa cyfrowe, aby zabezpieczyć się przed deprecjacją nairy, jak zauważył Chainalytic w swoim raporcie z 2023 r.

Obejrzyj: Digital Nigeria 2023 podkreśla wysiłki Nigerii, aby wskoczyć do współczesnego świata

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Abuja’s Bureau De Change operators shut down, blame P2P digital asset market – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO