nChain znajduje się na szczycie listy patentów blockchain pomimo ogólnego spadku aktywności w zakresie własności intelektualnej

Firma badawczo-rozwojowa nChain złożyła najwięcej wniosków patentowych związanych z technologią blockchain w czwartym kwartale 2023 r. W niedawno opublikowanym raporcie GlobalData zauważono, że stało się tak pomimo wyraźnego spadku ogólnej liczby patentów związanych z technologią blockchain w tym samym okresie – 1523 w czwartym kwartale w porównaniu do 2955 w drugim kwartale poprzedni kwartał.

Raport nosi tytuł „Technologia: trendy w patentach na czwarty kwartał 2023 r.” i „oferuje kompleksowy wgląd w trendy w zakresie patentów, strategie głównych graczy oraz zasięg geograficzny sektora w ciągu ostatnich trzech lat”.

nChain złożył 77 wniosków patentowych związanych z blockchainem od października do grudnia ubiegłego roku i 114 w trzecim kwartale. Liczba ta nadal plasuje firmę na pierwszym miejscu w rankingu GlobalData i znacznie wyprzedza zajmującą drugie miejsce Bank of America z 39 zgłoszeniami. Na trzecim i czwartym miejscu znalazły się International Business Machines (lepiej znane jako IBM) z 34 wynikami oraz Tencent z siedzibą w Shenzhen z 32.

Z innych ustaleń raportu wynika, że Stany Zjednoczone przewodzą reszcie świata pod względem zastosowań protokołu IP typu blockchain z 58% całkowitego udziału w branży technologicznej. Następne były Chiny z 8% i Wielka Brytania z 2% (nChain najprawdopodobniej stanowi lwią część całości w Wielkiej Brytanii).

Dlaczego mainstream zaczyna zwracać uwagę na nChain

Jak podaje strona internetowa, nChain ma w swoim portfolio ponad 3900 patentów i wniosków, z czego ponad 1090 zostało oficjalnie przyznanych. Firma prowadzi program licencyjny dla deweloperów projektów blockchain, oferujący ponad 480 licencji obejmujących technologie blockchain i inne.

Starając się zwiększyć dostępność swojej biblioteki własności intelektualnej, nChain uruchomił na początku 2023 r. „Bazę wiedzy”. Umożliwia ona potencjalnym twórcom technologii blockchain wyszukiwanie odpowiednich adresów IP przy użyciu możliwych przypadków użycia i słów kluczowych, patentów pogrupowanych według ich „rodzin” oraz ludzkich -czytelne opisy.

W niezależnym raporcie LexisNexis z marca 2022 r. nChain znalazł się na liście 100 najlepszych innowatorów na świecie. W raporcie tym wykorzystano informacje z indeksu aktywów patentowych, który ocenia portfele patentów na podstawie ich wielkości i indywidualnej jakości rodzin patentów, które zawierają.

Publikacja biznesowo-finansowa Forbes opisał także osiągnięcia nChain w zakresie własności intelektualnej w artykule zatytułowanym „Satoshi or Not, Here He Comes”. W artykule zauważono, że patenty przyznane firmie i jej byłemu głównemu naukowcowi, dr Craigowi Wrightowi, obejmowały szeroki zakres działań związanych z blockchainem i miałyby wpływ na branżę niezależnie od internetowych sporów na temat oryginalnego wynalazku Wrighta – Bitcoina.

Przemysł technologiczny nadal udaje, że nChain, BSV, nie istnieje

Jak zauważył Forbes, sam rozmiar i wartość biblioteki patentów nChain sprawi, że nie będzie można jej zignorować w miarę szerszego stosowania technologii blockchain. Co więcej, będzie zabiegać o to, aby taktycznie pominąć BSV, a jego projekty będą wydawać się jeszcze bardziej małostkowe i nielogiczne niż obecnie. W jednym z niedawnych incydentów członek COPA Block został zmuszony przez eksperta z amerykańskiego Urzędu Patentów i Znaków Towarowych (USPTO) do przytoczenia wcześniejszego patentu będącego własnością Wrighta (zatytułowanego „Rejestr i zautomatyzowana metoda zarządzania inteligentnymi kontraktami egzekwowanymi przez Blockchain”) we własnym zakresie. wniosek o jeden obejmujący warunki inteligentnych kontraktów.

Obejrzyj: Program immersyjny nChain Blockchain poszerza wiedzę specjalistyczną kluczowych agencji na Filipinach

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : nChain tops blockchain patent list despite a drop in IP activity overall – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO