FSB opublikowała program prac na rok 2024 – centralny i frontalny nadzór nad cyfrową walutą

W lipcu 2023 r. Rada Stabilności Finansowej (FSB) opublikowała globalne ramy regulacyjne dla krajów G20.

Wytyczne nakładają na dwadzieścia największych gospodarek obowiązek zapewnienia, że platformy walut cyfrowych rozdzielą środki klientów do odrębnych funkcji, aby ograniczyć konflikty interesów i podporządkować się organom, które zapewnią transgraniczną nadwagę i współpracę.

Teraz FSB opublikowała swój program prac na 2024 r., w którym stwierdzono, że wdrożenie ram na 2023 r. jest „kluczowe”.

FSB planuje również przyjrzeć się bliżej tokenizacji, w tym zbadać planowane projekty tokenizacji aktywów i zakończyć prace nad jej konsekwencjami dla stabilności finansowej.

W 2024 r. pojawią się również raporty na temat skutków sztucznej inteligencji i tokenizacji dla stabilności finansowej.

Tokenizacja jest trendem

Ci, którzy rozumieją Bitcoin, zawsze wiedzieli, że jest on zdolny do tokenizacji, co udowodniła popularność tokenów takich jak ORDI i inne w gospodarce łańcuchowej BTC.

Wreszcie wydaje się, że tokenizacji poświęca się uwagę, na jaką zasługuje, a jej potencjalne implikacje zaczynają do nas docierać. Nawet Larry Fink, dyrektor generalny BlackRock, powiedział niedawno, że spotowe fundusze ETF BTC są „odskocznią” do tokenizacji. Jest oczywiste, że Fink rozumie szerszą perspektywę i możesz być pewien, że inni finansowi tytani też to rozumieją.

Jednak wielu jeszcze nie zdało sobie sprawy, że płacenie ponad 30 dolarów opłat za wybicie i transfer tokenów na BTC lub płacenie jeszcze wyższych opłat za Ethereum nie jest zrównoważone. Opłaty te po prostu nie będą działać w przypadku większości populacji świata. 30 dolarów może nie znaczy wiele dla BlackRock, ale może to być tygodniowa pensja dla najbiedniejszych na świecie.

Podczas gdy Fink i inni tytani z Wall Street skupiają się na tokenizowaniu nieruchomości, akcji, obligacji, weksli i innych instrumentów finansowych, tokenizacją można zająć się wszystkim. Punkty lojalnościowe klientów, klucze cyfrowe, a nawet przedmioty codziennego użytku można tokenizować, co pozwala na ich precyzyjne śledzenie w globalnym łańcuchu dostaw.

Oczywiście, aby to zadziałało, trzeba będzie użyć jednej, skalowalnej i niezmiennej księgi głównej. Nawet 100 000 transakcji na sekundę nie wystarczy; będziemy potrzebować milionów, a ostatecznie miliardów, aby uzyskać pełne korzyści.

Program prac FSB na 2024 rok pokazuje, że organy regulacyjne podchodzą poważnie

Oprócz dalszego eksponowania tokenizacji w programie prac FSB podkreśla się, że organy regulacyjne poważnie podchodzą do egzekwowania i wdrażania wytycznych. Przesłanie jest głośne i jasne: ramy nie zostały wydane tylko dla zabawy i mamy zamiar upewnić się, że będą przestrzegane.

Od lat CoinGeek informuje o pojawianiu się nowych przepisów oraz o ściganiu tych, którzy naruszają te, które zawsze obowiązują. Rok 2024 będzie rokiem, w którym wejdą w życie regulacje, będą kontynuowane represje, a tokenizacja/prawdziwa użyteczność blockchainu zacznie wyprzedzać spekulację i hazard napędzany oszustwami.

Subskrybuj CoinGeek, aby być na bieżąco z najnowszymi informacjami na te i inne tematy.

Obejrzyj: Regulacja Blockchain z Marcinem Zarakowskim

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : FSB published work program for 2024—digital currency oversight front and center – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO