Microsoft podnosi falę sztucznej inteligencji do wyceny na 3 biliony dolarów

Microsoft (NASDAQ: MSFT) stał się drugą firmą na świecie, po Apple (NASDAQ: AAPL), której wycena rynkowa osiągnęła 3 biliony dolarów, ponieważ jej zakłady na sztuczną inteligencję (AI) nadal się opłacają.

Akcje Microsoftu wzrosły w ciągu ostatnich trzech tygodni o 7%, osiągając w środę poziom 404,5 dolarów, co podwyższa wycenę firmy do 3,004 biliona dolarów. Od tego czasu akcje spółki nieznacznie spadły do 402,5 dolarów, a wycena spadła nieco poniżej 3 bilionów dolarów. Apple było pierwszą firmą, która osiągnęła ten kamień milowy w czerwcu ubiegłego roku.

To przełomowe osiągnięcie zwieńcza jeden z najlepszych lat Microsoftu. Postawienie firmy na sztuczną inteligencję wywindowało jej akcje na nowy poziom, ponieważ inwestorzy nadal stawiają na tę technologię. Na krótki czas Microsoft przyćmił Apple i stał się najcenniejszą firmą na świecie, ale producent iPhone’a odzyskał swoje miejsce, chociaż różnica między nimi jest coraz mniejsza.

Microsoft ma ogłosić swoje zyski za czwarty kwartał we wtorek, 30 stycznia, a jeśli przekroczą szacunki z Wall Street, może odzyskać pierwsze miejsce od Apple.

Osiągnięcie Microsoftu to nie lada wyczyn. Dziesięć lat temu gigant oprogramowania z Redmond tracił przewagę, a jego akcje mocno potaniały. Jego wejście do świata urządzeń mobilnych było katastrofalne, ponieważ iOS i Android prześcignęły system Windows. Jej działalność w chmurze musiała stawić czoła intensywnej konkurencji ze strony Amazona (NASDAQ: AMZN) i innych nowicjuszy.

Mianowanie Satyi Nadelli na stanowisko dyrektora generalnego było katalizatorem, który zapoczątkował zmianę losu firmy. Jego przejęcia, w tym LinkedIn, GitHub, twórca Minecrafta Mojang Studios i Xamarin, okazały się wielkim sukcesem.

Jednak jego ukoronowaniem było postawienie na sztuczną inteligencję. Już dziewięć lat temu Nadella w swoich lirycznych wypowiedziach opowiadał o potędze uczenia maszynowego, a później sztucznej inteligencji. Obecnie Microsoft jest najważniejszym graczem w tej technologii jako główny inwestor w OpenAI, twórcę ChatGPT. Istniejące rozwiązania również wykorzystują sztuczną inteligencję, w tym wyszukiwarkę Bing i pakiet Office; wprowadziła także na rynek nowe produkty, takie jak Copilot. Azure stała się preferowaną platformą przetwarzania w chmurze dla sektora sztucznej inteligencji.

Firmy obstawiające sztuczną inteligencję odnotowały największe zyski pod względem kapitalizacji rynkowej na całym świecie, a Nvidia (NASDAQ: MSFT) dołączyła w czerwcu do klubu wartego 1 bilion dolarów.

Aby sztuczna inteligencja (AI) działała zgodnie z prawem i prosperowała w obliczu rosnących wyzwań, musi zintegrować korporacyjny system blockchain, który zapewni jakość wprowadzanych danych i własność, umożliwiając im bezpieczeństwo danych, a jednocześnie gwarantując niezmienność danych. Sprawdź relacje CoinGeek na temat tej powstającej technologii, aby dowiedzieć się więcej, dlaczego łańcuch bloków korporacyjnych będzie podstawą sztucznej inteligencji.

Obejrzyj: Podstawy cyberbezpieczeństwa w dzisiejszej erze cyfrowej dzięki sztucznej inteligencji i sieci Web3

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Microsoft rides AI wave to $3 trillion valuation – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO