Paper Ventures Fundusz Blockchain VC o wartości 25 mln USD skierowany jest do start-upów na wczesnym etapie rozwoju

Firma Venture Capital Paper Ventures uruchomiła nowy fundusz wspierający start-upy oparte na blockchainie na wczesnych etapach rozwoju.

Nowy fundusz VC o wartości ograniczonej do 25 milionów dolarów skoncentruje się na zastrzykach kapitałowych dla firm tworzących gry typu „graj dla zysku” (P2E), tokeny niewymienne (NFT) i zdecentralizowane finanse (DeFi). Zamiast jedynie zastrzyków finansowych, Paper Ventures twierdzi, że zapewni kierownictwo techniczne i komercyjne wybranym projektom, aby pomóc im osiągnąć sukces.

Strategiczne skupienie funduszu na startupach na wczesnym etapie rozwoju wynika z chęci zapewnienia „maksymalnej wartości”, kierując finansowane projekty na właściwą ścieżkę. Paper Ventures ujawnił, że wbrew powszechnej opinii finansowanie na etapie pre-seed nie jest obecnie przesycone, a fundusz ma za zadanie wypełnić określone luki w przestrzeni w sposób skoncentrowany na założycielach.

„Naszą misją w Paper Ventures jest bycie w czołówce innowacji, wspieranie przełomowych pomysłów, które na nowo definiują granice technologii i finansów” – powiedział Oliver Blakey, współzałożyciel Paper Ventures. „Wierzymy w transformacyjną moc blockchainu i angażujemy się we wspieranie tych, którzy tak samo jak my pasjonują się jego potencjałem.”

Paper Ventures jako przyczynę przyszłego sukcesu funduszu wskazuje na duże doświadczenie założycieli. Duński Chaudhry, jeden ze współzałożycieli, zetknął się z tradycyjnymi finansami, współpracując z BlackRock jako członek brytyjskiego zespołu ds. akcji w Europie, zarządzającego aktywami o wartości 500 miliardów dolarów.

„W Paper Ventures jestem podekscytowany możliwością inwestowania w przełomowe pomysły, a także możliwością wykorzystania mojego doświadczenia, aby wykształcić stojące za nimi genialne umysły, wspierając ekosystem współpracy, który napędza innowacje na niespotykany wcześniej poziom” – powiedział Chaudhry.

Pozostali członkowie zgromadzili wieloletnie doświadczenie w DeFi od 2015 roku, co zostało podkreślone inwestycjami między innymi w Frax Finance, Polygon, Polkadot i Wintermute.

Pomimo skupienia się na wspieraniu projektów, Paper Ventures twierdzi, że zapewni solidne zyski inwestorom, do których zaliczają się tradycyjne fundusze hedgingowe i wiodące giełdy aktywów cyfrowych.

Idealny czas na uruchomienie funduszu Web3

Przekrój interesariuszy z branży kwestionuje decyzję Paper Ventures o uruchomieniu funduszu Web3 w 2024 r., biorąc pod uwagę historię implozji i innych zdarzeń związanych z czarnymi łabędziami w branży.

Entuzjaści twierdzą jednak, że przy większości szumu w branży rok 2024 może być idealnym czasem na uruchomienie funduszu.

W ostatnich miesiącach finansowanie Web3 odniosło ogromny sukces, a analitycy odnotowali ucieczkę kapitału do projektów związanych ze sztuczną inteligencją (AI). Pomimo spadku finansowanie start-upów opartych na metaverse utrzymuje się na stałym poziomie, co wynika z rosnącej liczby przypadków wykorzystania tej oferty w świecie rzeczywistym.

Choć mogą wystąpić pewne niepowodzenia, globalna społeczność startupów stopniowo staje się przedmiotem dużego zainteresowania wielu VC i inwestorów, ale niewielu otrzymuje odpowiednie wsparcie, aby móc prosperować w wysoce konkurencyjnej branży technologicznej.

Block Dojo należy do nielicznych programów inkubatorów mających na celu pomoc start-upom, od opracowywania rozwiązań po włączenie odpowiedniego modelu biznesowego oraz pozyskiwanie wsparcia i funduszy od potencjalnych inwestorów.

Rozpoczęty w Wielkiej Brytanii blok Dojo inkubował 41 firm od rozpoczęcia działalności w styczniu 2022 r., a 90% z nich nadal działa. Po tym sukcesie i kierując się ambicją wspierania większej liczby startupów na całym świecie, Block Dojo przeniosło inicjatywę na Filipiny przy wsparciu nChain.

Block Dojo Philippines zostało uruchomione w sierpniu 2023 r., a 8 stycznia 2024 r. rozpoczęło działalność mentorską dla swojej pierwszej grupy kohort. 12-tygodniowy program ma na celu nie tylko wsparcie startupów w budowaniu ich biznesów, ale także zabezpieczenie ich na przyszłość, pomagając im w adaptacji i wykorzystują technologię blockchain na swoją korzyść.

Obejrzyj: Block Dojo Philippines stawia duże zakłady na start-upy zajmujące się technologią blockchain

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Paper Ventures $25M blockchain VC fund targets early-stage startups – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO