Korea Południowa stanie się centrum blockchainu BSV, IPv6

Czwarty kwartał 2023 r. okazał się pracowitym czasem dla ewangelistów Nowego Internetu, ponieważ wystąpienia miały miejsce w Azji i Europie podczas różnych wydarzeń, w tym podczas ważnego przystanku w Korei Południowej.

W dniach 30–31 października w Incheon odbyła się konferencja Global Blockchain Incheon (GBIC) 2023, a następnie w dniach 2–4 listopada w koreańskim mieście Goyang Special City odbyło się Digital Media Tech Show (DMTS), a oba skupiały się na transformacji cyfrowej i technologii przyszłości. Pomiędzy obiema konferencjami w Seulu zorganizowano spotkanie BSV Blockchain Meetup, którego celem było zapoznanie Koreańczyków z unikalnymi cechami blockchainu BSV.

„GBIC 2023 jest zgodny z celem Incheon City, który ma na celu stać się rewolucyjnym miastem przyszłości i technologią blockchain poprzez rekrutację znanych osobistości z zagranicy na potrzeby globalnych wydarzeń” – powiedział Arron Kim, przewodniczący Rady Korei Południowej IPv6.

„Miejsce, w którym odbyło się DMTS, Kntex, to największa hala wystawiennicza w Korei, w której miasto Goyang, globalne firmy i koreańskie konglomeraty połączyły wszystko, od elektroniki, elektryczności i technologii przyszłości” – dodał.

Kim był także odpowiedzialny za rekrutację Latifa Ladida, przewodniczącego Globalnego Forum IPv6 oraz Jamesa Beldinga, współzałożyciela i dyrektora generalnego Tokenized, którzy przemawiali podczas obu wydarzeń.

„Konferencje GBIC i DMTS były wyjątkowo dobrze zorganizowane w zupełnie nowych budynkach o najwyższym standardzie. W obu przypadkach zasiadała pełna sala, w skład której wchodzili dobrze dobrani prelegenci, w skład których wchodzili dyrektorzy generalni branży oraz czołowi przedstawiciele rządu i środowiska akademickiego” – powiedział Ladid.

„Moim przemówieniem podczas obu wydarzeń skupiałem się na modernizacji infrastruktury internetowej poprzez przyjęcie wersji 6, aby nadrobić stracony czas w porównaniu z krajami sąsiednimi i wdrożyć odpowiednią infrastrukturę blockchain. Odzew był bardzo pozytywny, a prelegenci i prasa zrozumieli przyczyny braku przyjęcia wersji 6” – dodał.

Według Kima przemówienia Ladida spotkały się z aplauzem dużej publiczności, a tokenizowane prezentacje Beldinga spotkały się z wieloma pozytywnymi reakcjami ze strony koreańskich urzędników finansowych, szczególnie w kwestii rozwiązania technicznych ograniczeń cyfrowej waluty banku centralnego Korei (CBDC).

„Zaprezentowałem naszą wizję Tokenized i skupiłem się na tym, jak może wyglądać przyszłość inteligentnego kontraktowania dla wszystkich rodzajów instrumentów finansowych. Podkreśliłem także wyjątkowe zalety Bitcoin SV w porównaniu z innymi sieciami, w szczególności skalę, cenę i możliwości” – Belding powiedział CoinGeek.

„Główną siecią, z której korzysta obecnie większość koreańskich firm, jest Ethereum i wydawało się, że wielu miało dość tego rozwiązania i dało mu wystarczająco dużo czasu na uświadomienie sobie, że nie ulegnie poprawie, więc zaczynamy szukać innych rozwiązań” – powiedział.

Brian Lee, zastępca menedżera i planowanie strategiczne w IPXHOP, organizator GBIC i DMTS, miał do powiedzenia same pozytywne rzeczy na temat wkładu Ladida i Beldinga w te wydarzenia.

„W przeciwieństwie do innych mówców, kolej Latifa i Jamesa Beldingów przyciągnęła uwagę wielu osób. Latif i James Belding byli tak wpływowi, że nawiązali silne relacje z burmistrzem regionu, który był współgospodarzem wydarzenia” – powiedział Lee.

Ladid i Belding byli także prelegentami podczas październikowego spotkania BSV Korea Meetup, drugiego spotkania BSV w Korei Południowej w 2023 r.

„Seul ma bardzo silną społeczność BSV, która przyszła na spotkanie; około 30 osób pojawiło się późnym wieczorem. Rzeczywiście Johnny i Arron wykonali świetną robotę, zdobywając wspaniałą publiczność, która jest bardzo entuzjastycznie nastawiona do BSV z korzyścią dla przedsiębiorstw, rządu i łańcuchów dostaw” – wspomina Ladid.

„Myślę, że powinniśmy oczekiwać, że Korea Południowa będzie dużym domem dla BSV i musimy zapewnić im wsparcie, aby mogli kontynuować ewangelizację IPv6 i blockchain” – dodał.

Belding powiedział, że jego głównym celem na spotkaniu było nawiązanie kontaktu z BSVersami w Korei i podzielenie się tym, nad czym pracował zespół Tokenized.

„To był ciepły tłum, a ludzie wydawali się bardzo pasjonować się BSV. Myślę, że tokenizacja nie była ogólnie w ich zasięgu i udało mi się zrobić demo/prezentację. Wydawało się, że w większości zostało to dobrze przyjęte. Na koniec mnóstwo zdjęć!” powiedział.

Lise Li, dyrektor Blockchain China Hub w BSV Blockchain Association, również była obecna i wygłosiła prezentację na temat BSV i stowarzyszenia.

„Dziękuję dwóm zwolennikom BSV w Korei Południowej, Johnny’emu Limowi i Arronowi Kimowi, którzy mają świetne powiązania z firmami technologicznymi w Seulu. Stowarzyszenie BSV doceniło ich wkład w rozwój świadomości BSV w Korei Południowej i bardzo byłoby zainteresowane przyjęciem BSV przez te firmy w najbliższej przyszłości” – powiedziała.

Jak zauważył Kim, wiele osób myli się co do historii Bitcoina i oryginalnego Bitcoina, ponieważ nikt nie podał dokładnych informacji na jego temat. Dlatego Kim zdecydował się podjąć działania, zapraszając prelegentów, takich jak Ladid i Belding, do udziału w konferencjach i spotkaniach BSV w regionie.

„Jak wiecie, Korea jest jednym z miejsc, gdzie wiele osób interesuje się blockchainem. Problemem jest poziom zrozumienia niewłaściwego obecnego rynku. Spodziewam się jednak, że najszybciej zrozumiem BSV w Korei, która jest kulturą, która szybko dostosowuje się do nowych rzeczy i akceptuje nowe rzeczy” – powiedział Kim.

„Jeśli chodzi o protokół IPv6, Korea wprowadziła już sześć lat temu aktualizacje urządzeń komunikacyjnych i infrastruktury przez organizacje powiązane z rządem i operatorów telekomunikacji internetowej. Nie znają jednak jeszcze konwergencji IPv6 i blockchain. Zatem wizyta Latifa w Korei była dobrą okazją” – dodał.

Ladid potwierdził powołanie Rady IPv6 dla Korei Południowej w 2023 r., której Kim zostanie przewodniczącym, co umożliwi podwójną strategię promowania IPv6 i blockchain w regionie.

„Widzieliśmy koreański rząd i Koreańczyków, którzy szybko dostosowują się do zmian technologicznych i ich nieskończony potencjał rozwojowy. Dlatego też nasz zespół BSV Korea przygotowuje się tym razem do kursu eksperckiego dotyczącego technologii blockchain, którego celem jest rozpowszechnienie technologii BSV w celu empirycznej komercjalizacji jej wykorzystywanej przez wiele firm i osób” – ujawnił Kim.

Niezbędne jest zbudowanie programu skierowanego szczególnie do Koreańczyków z południa, jak zauważył Belding, nie wydaje się, aby wiele angielskich wiadomości, informacji i artykułów o blockchainie trafiało do entuzjastów blockchain w tym kraju.

„Wydawało się, że kraj i jego przywódcy myślą przyszłościowo, a kraj jest zaawansowany technologicznie. Naprawdę silna kultura inżynieryjna i głębokie zainteresowanie blockchainem” – powiedział.

„To kraj pełen cudownych ludzi, który ma duży potencjał dla BSV i, miejmy nadzieję, jest tokenizowany” – dodał Belding.

Aby głębiej zagłębić się w Nowy Internet i transformację cyfrową, dołącz do nas podczas kolejnego Okrągłego Stołu CoinGeek 15 lutego z Ladidem i dodatkowymi ekspertami w dziedzinie IPv6, Blockchain i technologii przyszłości.

Obejrzyj: Przejście na technologię IPv6 i blockchain będzie napędzać Internet rzeczy

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : South Korea set to become a hub for BSV blockchain, IPv6 – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO