Ziewajcie – fundusze ETF BTC są takie nudne!

Największą wiadomością w branży walut cyfrowych w tym roku było zatwierdzenie 11 spotowych funduszy ETF BTC przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Po wielu oporach i sporach prezes SEC Gary Gensler dał długo oczekiwane fundusze ETF zielone światło, wprawiając maksymalistów BTC w euforyczny szał, wzywając do ustanowienia nowych maksimów wszechczasów i dokonując zwyczajowych absurdalnych prognoz cenowych.

Jak dotąd fundusze ETF były dość kiepskie, powodując raczej niewielką wyprzedaż niż nową passę byków. Czas pokaże, czy tak bardzo oczekiwana płynność napłynie do funduszy ETF i spowoduje wzrost ceny BTC.

Jednak pośród całego tego podekscytowania i chciwości niewielu zatrzymało się, aby zadać sobie pytanie, jak tu dotarliśmy i czy o to właśnie miał chodzić Bitcoin.

Bitcoin — elektroniczny system gotówkowy typu peer-to-peer

Kiedy w październiku 2008 roku Satoshi Nakamoto opublikował swoją białą księgę, wystarczyło przeczytać tytuł i streszczenie, aby zdać sobie sprawę, co to takiego: elektroniczny system gotówkowy typu peer-to-peer, zaprojektowany w celu ułatwienia drobnych, przypadkowych płatności.

W swoich pismach, w tym w swoim pierwszym publicznym poście, Nakamoto opowiadał o tym, jak koszty związane z zaufanymi stronami trzecimi sprawiają, że mikropłatności stają się niewykonalne. W żadnym momencie nie wspomniał o Bitcoinie jako o magazynie wartości, chociaż później stwierdził, że sensowne byłoby zdobycie kilku, na wypadek gdyby ich wartość wzrosła.

Już na początku Bitcoinowcy mieli skłonność do rewolucji. Chociaż niektóre z tych pomysłów były błędne, duch zmian był ekscytujący. Wreszcie wydawało się, że mamy alternatywę dla systemów sterowanych centralnie i związanych z nimi nadużyć władzy. Po raz pierwszy mogliśmy przesyłać sobie nawzajem gotówkę w dowolne miejsce na świecie, bez pośredników dyktujących warunki i pobierających procenty. Możliwości wydawały się nieograniczone!

Niestety, wielu z tych samych ludzi, którzy byli tak podekscytowani zmianą świata, teraz pada na twarz przed Larrym Finkiem, Cathie Wood i instytucjami takimi jak BlackRock, Fidelity i innymi tytanami z Wall Street.

Czy to wszystko nie jest tylko znakiem, że Bitcoin dorasta i zajmuje miejsce przy stole dużego chłopca? Można na to spojrzeć w jeden ze sposobów. Drugim jest to, że został on pomyślnie przejęty i zmieniony ze skalowalnego systemu gotówkowego typu peer-to-peer, który mógłby rzucić wyzwanie elitom finansowym w jedną z ich wielu zabawek. A wystarczyła obietnica worków z tą samą walutą fiducjarną, którą pierwsi Bitcoinerzy, w tym jej wynalazca, tak bardzo nie ufali.

Ekscytujące rzeczy dzieją się na oryginalnym Bitcoinie (BSV)

Chociaż wielu oryginalnych Bitcoinerów zostało wyprzedanych i zadowalają się bankierami, którzy pompują ich torby, nie wszyscy wzięli 30 srebrników. Niektórzy naprawdę dbali o Bitcoin i dołożyli wszelkich starań, aby go uratować. Dziś oryginalny protokół został przywrócony i jest skalowany tak, jak zapowiedział Satoshi Nakamoto.

Obecnie Bitcoin SV (BSV) jest w stanie przetwarzać 100 000 transakcji na sekundę. Dzięki innowacjom takim jak Teranode w przygotowaniu będą to miliony transakcji. To jest prawdziwe skalowanie na poziomie przedsiębiorstwa. Co więcej, opłaty wynoszą średnio 0,000002 za transakcję, dzięki czemu drobne, okazjonalne płatności (mikropłatności), o których Nakamoto wielokrotnie wspominał w swoim pierwszym publicznym poście, stają się możliwe do zrealizowania.

Przywrócono także większość oryginalnych opkodów i natywnego skryptu Bitcoina. Doprowadziło to do zbudowania wszelkiego rodzaju aplikacji na oryginalnym Bitcoinie. Od narzędzi cyberbezpieczeństwa nowej generacji, takich jak Sentinel Node, po gry zręcznościowe w Haste Arcade, BSV pokazuje branży, co można zrobić.

Dzięki inteligentnemu językowi kontraktowania sCrypt, którego pionierem był Xiaohui Liu, pojawieniu się 1Sat Ordinals i wielu innym innowacjom, to, co widzieliśmy do tej pory, ledwo zarysowuje powierzchnię. Szybko zmierzamy w kierunku gospodarki opartej na łańcuchu. Wraz z gwałtownie rosnącymi cenami tokenów takich jak $ORDI na BTC, rynek sygnalizuje, że jest to kolejna wielka rzecz, ale jeszcze nie zorientował się, że będzie to możliwe na dużą skalę tylko na oryginalnym Bitcoinie.

W miarę jak branża dojrzewa, a narzędzia i infrastruktura BSV w końcu osiągają etap, w którym są gotowe do masowego przyjęcia, wkrótce wkroczymy w kolejną fazę ewolucji technologii blockchain: erę użyteczności. Nadszedł czas, aby w końcu wykorzystać cały ten potencjał i odblokować wydajność, przejrzystość i rozwój napędzany mikropłatnościami.

Zwolennicy BTC mogą klaskać jak pieczęcie w związku z napływem środków fiducjarnych BlackRock, ale tutaj, na Bitcoinie, będziemy nadal wprowadzać innowacje i budować przyszłość. Fundusze ETF BTC są tak nudne w porównaniu z tym, jak Bitcoin może naprawdę zmienić świat!

Obejrzyj: Regulacja kryptowalut ułatwi życie BSV

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Yawn—BTC ETFs are so boring! – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO