Microsoft przedstawia funkcje pakietu Office oparte na sztucznej inteligencji – Copilot Pro

Zaledwie dwa miesiące po tym, jak Microsoft (NASDAQ: MSFT) wdrożył Copilot dla firm, gigant technologiczny pragnie rozszerzyć ofertę na wszystkie klasy konsumentów w swojej najnowszej wersji.

Oferta sztucznej inteligencji, nazwana Copilot Pro, wykracza poza przedsiębiorstwa i obejmuje zwykłych użytkowników, zapewniając dostęp do różnych funkcji pakietu Office. Według raportu Verge użytkownicy Copilot Pro będą mieli dostęp do zaawansowanych usług AI w programach PowerPoint, Word i Excel za pośrednictwem komunikatów tekstowych.

Dzięki miesięcznej opłacie subskrypcyjnej wynoszącej 20 USD funkcje Copilot Pro wyglądają podobnie do poprzedniej wersji, ale zapewniają subskrybentom priorytetowy dostęp. Bliższe przyjrzenie się korzyściom pokazuje, że użytkownicy będą mieli wcześniejszy dostęp do nadchodzących modeli OpenAI przed innymi klientami, przy czym główną różnicą będzie otwarty dostęp dla użytkowników indywidualnych, a nie dla firm.

Abonenci mogą oczekiwać większej wydajności bez typowych problemów związanych z przeciążeniem serwera, nawet w godzinach szczytu. Oferta wydaje się być skierowana do zaawansowanych użytkowników, w kilku przypadkach polegających na Copilocie, podobnie jak płatna subskrypcja ChatGPT OpenAI.

„Zaawansowani użytkownicy mają duże zapotrzebowanie i chcą szybszego dostępu do najnowszych modeli, większej wydajności i narzędzi kreatywnych” – zauważyła Divya Kumar, globalny dyrektor ds. marketingu w zakresie wyszukiwania i sztucznej inteligencji w firmie Microsoft.

Źródła podają, że w nadchodzących tygodniach Microsoft wprowadzi nowe funkcje dla Copilot Pro, dzięki którym użytkownicy będą mogli bezproblemowo używać zarówno ChatGPT-4, jak i Copilot. W przeszłości firma Microsoft przyjęła szalone podejście do rozwoju sztucznej inteligencji, wprowadzając szereg funkcji w krótkich odstępach czasu od połowy 2023 r.

„Biorąc pod uwagę schemat, w jakim się znajdowaliśmy, toczące się grzmoty, można się spodziewać, że zrobimy dokładnie to samo w przypadku Copilot Pro” – powiedział Kumar.

Microsoft zauważa, że użytkownicy Copilot Pro będą potrzebowali subskrypcji planów Microsoft 365 Personal lub Family, aby uzyskać dostęp do funkcji sztucznej inteligencji w aplikacjach Office.

Rzucając swój ciężar za sztuczną inteligencję

Microsoft rozpoczął rok 2024 z hukiem, kontynuując długą tradycję eksperymentowania z nowymi technologiami, aby ujawnić plany dodania klawisza AI Copilot w swojej pierwszej dużej aktualizacji klawiatury od prawie 30 lat.

Oprócz aktualizacji klawiatury firma planuje wprowadzić na rynek komputer ze zwiększoną sztuczną inteligencją w nadchodzących wersjach Surface Pro 6 i Surface Pro 10.

Jednak współpraca firmy z OpenAI wzbudziła zainteresowanie organów regulacyjnych prawa antymonopolowego, a brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków (CMA) wszczął dochodzenie w sprawie partnerstwa.

Aby sztuczna inteligencja (AI) działała zgodnie z prawem i prosperowała w obliczu rosnących wyzwań, musi zintegrować korporacyjny system blockchain, który zapewni jakość wprowadzanych danych i własność, umożliwiając im bezpieczeństwo danych, a jednocześnie gwarantując niezmienność danych. Sprawdź relacje CoinGeek na temat tej powstającej technologii, aby dowiedzieć się więcej, dlaczego łańcuch bloków korporacyjnych będzie podstawą sztucznej inteligencji.

Obejrzyj: Czy sztuczna inteligencja wie, co robi?

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Microsoft unveils AI-powered Office features, Copilot Pro – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO