Stephanie Tower z nChain o współpracy z rządem w celu pobudzenia rewolucji blockchain na Filipinach

Osiągnięcie masowego przyjęcia technologii blockchain wymaga czegoś więcej niż tylko zrozumienia pojawiających się technologii. Na marginesie Filipińskiego Tygodnia Blockchain (PBW) 2023 Stephanie Tower opowiada o powodach partnerstwa między rządem Filipin, jego agencjami oraz o roli, jaką nChain odgrywa w pomaganiu Filipińczykom w pełnym przyjęciu blockchainu.

W wywiadzie udzielonym CoinGeek Backstage Tower powiedziała, że nChain, gdzie pracuje jako liderka ds. rozwoju biznesu, zawsze stara się uczestniczyć w wydarzeniach wspierających inicjatywy rozwijające ekosystem blockchain, takie jak PBW, które firma sponsoruje od samego początku uruchomiony w 2022 roku.

nChain to globalny dostawca rozwiązań Web3 z ogromną wiedzą specjalistyczną w zakresie blockchain i dużym portfelem własności intelektualnej (IP).

„Chcemy mieć pewność, że podzielimy się tym wsparciem i wskazówkami w branży oraz z ludźmi, którzy również tutaj uczestniczą” – Tower powiedziała Claire Celdran, reporterce CoinGeek Backstage.

Filipiny zetknęły się z technologią blockchain poprzez waluty cyfrowe i eksplozję niewymiennych tokenów (NFT). Jednak w ostatnich latach Tower zauważyła, że w kraju nastąpiła poważna zmiana i obecnie poszukuje rzeczywistych rozwiązań typu blockchain – przypadków użycia, które pomogłyby w wprowadzaniu innowacji w branżach i rozwiązywaniu problemów, które od dawna nękają ten kraj.

„Jesteśmy na etapie krytycznym, ponieważ od tego się wszystko zaczyna i tutaj trzeba to zakończyć” – zauważyła.

Wykorzystując swoją wiedzę specjalistyczną dotyczącą blockchain, nChain zapewnia wsparcie doradcze dla rządu Filipin, od edukacji władz na temat tego, czym jest blockchain i jego możliwości, po prowadzenie szkoleń i kierowanie ich w kierunku prawidłowego wdrażania technologii w operacjach rządowych i rzeczywistych scenariuszach.

nChain wspiera także agencje wspierane przez państwo, w tym bank centralny Filipin, Departament Technologii Informacyjnych i Komunikacyjnych (DICT) oraz Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

„To są decydenci; to oni są inicjatorami zmian i na tym właśnie polega sedno działalności nChain — chcemy móc z nimi w sposób spójny współpracować, aby otworzyć ten dialog, zapewnić wsparcie i wskazówki dotyczące tego, co i w jaki sposób blockchain może naprawdę wzmocnić i poprawić ich sytuację i sposób, w jaki to robią, a w konsekwencji poprawić sytuację obywateli Filipin” – zauważyła Tower.

Wspierając plany cyfryzacji rządu krajowego, nChain zacieśnił także współpracę z organizacjami i środowiskiem akademickim, nawiązując współpracę z Uniwersytetem Ateneo De Manila, jednym z najlepszych uniwersytetów na Filipinach, uruchamiając fakultatywny kurs dotyczący technologii blockchain.

Tower, choć jest już ekspertem w tej dziedzinie, powiedział, że nChain uczy się również na podstawie partnerstw z rządem i jego agencjami.

„Współpracując z nimi bezpośrednio, dowiedzieliśmy się o wielu wyzwaniach stojących przed rządem – jest to coś, z czego jako obywatel tak naprawdę nie zdajesz sobie sprawy” – powiedział Tower, dodając, że ucząc się ich, nChain uzyskuje odpowiednią analizę tego, jakie rozwiązania blockchain Filipiny powinny pójść za nimi.

„Bardzo ważne jest, aby rząd wiedział, że musimy budować. Jako naród musimy zbudować podstawowy element, czyli cyfrową instalację wodno-kanalizacyjną dla kraju” – dodała.

Choć rozwój odpowiedniej infrastruktury jeszcze nie nastąpił, Tower stwierdził, że nie należy tego postrzegać jako porażki Filipin, ale raczej okazję do pokazania, co może zrobić blockchain, umożliwiając temu krajowi wyprzedzenie innych krajów pod względem innowacji.

„To jedna z rzeczy, do których naprawdę dąży nChain — stworzenie i pomoc rządowi w budowie cyfrowej instalacji wodno-kanalizacyjnej; stworzyć i zapewnić rozwiązanie w zakresie tożsamości cyfrowej, z którym można połączyć i zintegrować dowolny inny przypadek użycia i narzędzie.

„Wierzymy, że w ten sposób – zaczynając od tożsamości cyfrowej – suwerenna tożsamość oparta na blockchainie… otworzy więcej drzwi dla innych zastosowań i innych narzędzi, które naprawdę mogą pomóc w zapewnieniu obywatelom odpowiednich usług”. – powiedziała Wieża.

Oprócz obywateli Filipin współpraca w zakresie rozwoju dotychczasowej infrastruktury przyniesie korzyści także lokalnym przedsiębiorstwom, ponieważ stworzy to nowsze modele biznesowe, które można wykorzystać do dalszego rozwoju ich przedsiębiorstw. nChain współpracuje również z rządem prowincji Bataan, aby uczynić region centrum innowacji w kraju.

Obejrzyj: Bataan gov’t & nChain dążą do wprowadzenia Filipin w złotą erę cyfrową

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : nChain’s Stephanie Tower on partnering with government to boost Philippines’ blockchain revolution – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO