400 gier typu blockchain zostanie wycofanych w 2023 r

Pomimo kilku raportów przewidujących gwałtowny wzrost rynku gier blockchain, rzeczywistość była ponura. Według najnowszego raportu około 30% istniejących gier opartych na technologii blockchain zostało porzuconych w zeszłym roku lub było nieaktywnych przez kilka miesięcy z powodu załamania finansowania i bessy.

Z raportu Big Blockchain Game List wynika, że w pierwszej połowie 2023 roku zaprzestano produkcji 248 gier. Następnie w drugiej połowie zaprzestano 162 gier, co daje w sumie 410 gier, których twórcy zrezygnowali z ich perspektyw. To około jedna trzecia wszystkich gier zarejestrowanych przez portal.

W 2023 r. największa grupa wycofanych gier była notowana w dwóch lub więcej sieciach blockchain. Spośród gier jednołańcuchowych największą liczbę przerwań odnotowała sieć BNB (dawniej Binance Smart Chain).

Do największych gier na liście należy Blankos Block Party, gra wieloosobowa oparta na niezamienionym tokenie (NFT), podobna do Roblox. W pewnym momencie gra przyciągała miesięcznie ponad 60 000 aktywnych graczy. Studio odpowiedzialne za grę Mythical Games zebrało w 2022 roku 75 milionów dolarów, a wśród obstawiających tę grę był weteran Wall Street Mike Novogratz. W połowie grudnia gra ogłosiła, że zamknie wersję na PC.

Kolejnym głośnym wyjściem było GOALS, szwedzkie studio gier, które zebrało 15 milionów dolarów w 2022 roku i kolejne 40 milionów dolarów w zeszłym roku na tworzenie gier opartych na technologii blockchain związanych ze sportem. Od tego czasu ogłosił, że nie jest już zainteresowany integracją blockchainu ze swoimi grami.

W raporcie uwzględniono wszystkie gry, które ogłosiły zakończenie prac nad produkcją, oraz te, które od miesięcy nie odnotowały żadnego wzrostu lub o których ucichły na swoich stronach internetowych i w mediach społecznościowych.

Gaming na BSV — rozwój wśród zamieszania

Pomimo przestojów kilka raportów przewiduje, że gry oparte na technologii blockchain staną się sektorem wartym wiele miliardów dolarów. Jeden z raportów przewiduje, że do końca tego roku wartość branży osiągnie 70 miliardów dolarów. Z innego raportu Fox Business Insights wynika, że do końca dekady rynek osiągnie ponad 600 miliardów dolarów, co oznacza łączną roczną stopę wzrostu (CAGR) wynoszącą 21,8%.

I chociaż większość sieci odnotowuje spadek zainteresowania i rozwoju gier typu blockchain, ekosystem BSV pozostaje wyjątkiem. Gaming to jeden z najbardziej wybuchowych sektorów w łańcuchu bloków BSV, odpowiadający za znaczną część codziennych transakcji.

Gry BSV obejmują wszystkie zainteresowania — dla poszukiwaczy akcji gry takie jak CryptoFights są pełne ekscytujących przygód; PowChess pozwala użytkownikom przetestować swoje umiejętności w grze planszowej, podczas gdy Haste Arcade daje graczom szansę pochwalenia się swoimi umiejętnościami i zdobycia zapłaty. Czy jesteś jednym ze 100 milionów aktywnych graczy, którzy co miesiąc grają w gry karciane? Jest też gra dla Ciebie.

W grach BSV zabawa jest pełna możliwości zarobienia pieniędzy. Dzięki mikrotransakcjom wbudowanym we wszystkie te gry użytkownicy mogą grać na prawdziwe pieniądze przeciwko swoim znajomym i szerszej publiczności na całym świecie. BSV ma najniższe opłaty ze wszystkich sieci typu blockchain i umożliwia nieograniczone skalowanie, co czyni go jedyną siecią obsługującą setki milionów użytkowników bez wpływu na jej przepustowość i opłaty.

A dzięki narzędziom takim jak HandCash i Asset Layer budowanie na blockchainie BSV jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek. W szczególności Asset Layer jest przeznaczony dla twórców gier dzięki funkcjom takim jak Magic Auth, które oferuje uniwersalne rozwiązanie logowania do wszystkich gier.

Warstwa Asset Layer zintegrowała także Unity, najpopularniejszy na świecie silnik do gier. Umożliwia to programistom tworzenie zasobów opartych na BSV bezpośrednio z edytora Unity.

Obejrzyj: Bitcade London 2023 skupia specjalistów w dziedzinie blockchain, gier i płatności

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : 400 blockchain games discontinued in 2023: report – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO