SatoFinder: Łatwe zarządzanie kluczami i adresami BSV z odzyskiwaniem monet i historią transakcji

Czy chciałbyś zgarnąć wszystkie drobne drobne ze starych portfeli Bitcoin? Odzyskaj monety z portfeli BSV, takich jak Exodus lub MoneyButton? SatoFinder to wszechstronne i wydajne narzędzie z interfejsem opartym na przeglądarce do zarządzania mnemonikami, kluczami Bitcoin i historią transakcji. Chociaż nie jest to rozwiązanie portfela BSV zorientowane na konsumenta, jest łatwe w użyciu i może być używane do przechowywania monet na gorąco i na zimno.

SatoFinder pochodzi z zespołu SmartLedger, który stworzył kilka ofert blockchain BSV obejmujących spektrum zastosowań, w tym muzykę, łańcuch dostaw, cyberbezpieczeństwo, finanse i zrównoważony rozwój.

Do jakiego rodzaju użytkowników Bitcoina skierowany jest SatoFinder? Tak naprawdę odpowiedzią jest każdy, ale w szczególności osoby zainteresowane rozwiązaniami z zakresu samodzielnej opieki, które wolą zarządzać własnymi zestawami kluczy. Pozwala także na większą kontrolę poprzez dokładniejsze badanie historii transakcji i dokładnych sald UTXO, z których korzystali. Według programisty Grega Warda zarówno nowicjusze, jak i doświadczeni użytkownicy mogą go używać do przechowywania danych online i offline.

Mimo to SatoFinder nie ma być bezpośrednią konkurencją dla innych popularnych portfeli BSV, które skupiają się na integracji innych usług (np. gier, napiwków itp.), zbieraniu i handlu tokenami oraz interfejsach przyjaznych dla początkujących. Portfele konsumenckie mogą również unikać ujawniania kluczy prywatnych użytkownikom ze względów bezpieczeństwa, ale SatoFinder jest przeznaczony dla tych, którzy rozumieją, jak samodzielnie zarządzać kluczami prywatnymi.

Aby korzystać z SatoFinder, musisz przynajmniej na poziomie koncepcyjnym rozumieć takie tematy, jak mnemoniki, klucze prywatne i ścieżki wyprowadzania. Prawdopodobnie nie jest to portfel, który poleciłbyś swojej babci (chociaż możesz go używać do przechowywania jej oszczędności, jeśli o to poprosi). Prawdopodobnie można go opisać jako przyjazny dla użytkownika, choć niekoniecznie przyjazny dla początkujących.

W rozmowie z CoinGeek Ward powiedział, że SatoFinder wyrósł z pobocznego projektu podczas prac SmartLedger nad rozwiązaniami do zarządzania tożsamością. Zespół dostrzegł „potrzebę niezawodnego, samodzielnego narzędzia do zarządzania kluczami, skupiającego się na jasnym zrozumieniu i stosowaniu ścieżek wyprowadzania i standardów BIP, łatwym importowaniu mnemoników i możliwości odzyskiwania plików satoshi z powiązanych adresów”.

Jego wyróżniającą się funkcją jest odzyskiwanie monet, które może odzyskać nawet niewielkie kwoty z portfeli Bitcoin używanych w przeszłości. Obecnie będzie próbował odzyskać monety z pierwszych 50 adresów w oparciu o podany mnemonik.

Ward powiedział, że SmartLedger dostrzega rosnące zainteresowanie tokenami i bada pomysł dodania możliwości tokenów, jeśli rynek tego sobie życzy, a SatoFinder jest na tyle atrakcyjny, że pozwala na dodanie dodatkowych funkcji użytkowych.

Odwiedzenie adresu URL SatoFinder.com spowoduje automatyczne wygenerowanie dla Ciebie nowych kluczy przy użyciu standardu portfela BIP44 HD (najpowszechniej używanego w świecie BSV). Możesz także tworzyć nowe klucze i importować istniejące, korzystając z rozwijanego menu określającego ścieżki wyprowadzania używane przez kilka powszechnie używanych portfeli (w tym Exodus, MoneyButton, RelayX, Twetch i SimplyCash).

Przycisk „Bieżące saldo adresów” umożliwia sprawdzenie salda dowolnego adresu, a przycisk „Przechowuj klucze lokalnie” bezpiecznie zapisze wszystkie klucze na Twoim urządzeniu lokalnym. Interfejs jest oparty na przeglądarce, co według Ward jest bezpieczne, ale dokładny poziom zawsze zależy zarówno od implementacji, jak i praktyk użytkowników.

„Kładziemy nacisk na bezpieczne użytkowanie, takie jak regularne tworzenie kopii zapasowych i zachowanie poufności kluczy prywatnych. Nasze narzędzie umożliwia także użytkownikom weryfikację szczegółów transakcji przed emisją, co zwiększa bezpieczeństwo” – zauważył.

Stwierdziliśmy, że interfejs SatoFinder jest dość prosty i łatwy w zarządzaniu, a funkcje są wyraźnie oznaczone. Oprócz możliwości zarządzania adresami, odzyskiwania monet z istniejących adresów i wykonywania podstawowych transakcji, może także eksportować klucze w formacie JSON. Przycisk „pokaż klucze prywatne” jest widoczny i należy go używać ostrożnie (ponieważ nie ostrzega Cię przed ich wyświetleniem), ale ta informacja jest domyślnie ukryta.

Obejrzyj: Wyjaśnienie odzyskiwania zasobów cyfrowych na Bitcoinie

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : SatoFinder: Easy BSV key and address management with coin recovery, transaction history – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO