Baltimore wykorzystuje blockchain w branży nieruchomości

Amerykańskie miasto Baltimore eksperymentuje z technologią blockchain, próbując rozwiązać długotrwały problem związany z pustymi nieruchomościami.

W raporcie The Baltimore Sun urzędnicy miejscy podpisali umowę z Medici Land Governance na rejestrowanie szczegółów dotyczących wolnych nieruchomości w publicznym blockchainie. W ramach kontraktu o wartości 225 000 dolarów Medici Land Governance przeprowadzi trzyletni pilotaż w celu przetestowania skuteczności blockchain w dokumentacji nieruchomości.

Władze miasta oczekują, że pod koniec pilotażu Baltimore będzie dysponowało funkcjonalną platformą opartą na blockchainie, zawierającą szczegółowy „łańcuch kontroli pochodzenia” dla każdej nieruchomości. Zainteresowane strony z branży z radością powitały projekt, będący pomysłem radcy prawnego z miasta Baltimore, Ebony Thompson, jako rozwiązanie utrzymującego się problemu.

Oczekuje się, że badania rozpoczną się na początku 2024 r., a kilka firm ubezpieczeniowych i firm z branży nieruchomości wyrazi poparcie dla utworzenia „niezmiennej księgi”.

„To zapewnia poziom wydajności, jakiego nie mieliśmy wcześniej” – powiedziała Katherine Pinkard, dyrektor generalna Pinkard Properties. „Byłbyś w stanie podnieść kawałek majątku i bardzo wyraźnie przejrzeć te bloki w łańcuchu, kiedy zmienił właściciela, z kim, dlaczego i jakim kosztem”.

W Baltimore znajduje się około 13 000 wolnych działek, które zdaniem ekspertów mogą stać się wylęgarnią działalności przestępczej i zażywania narkotyków. Opóźnienia związane z przejęciem pustego domu w Baltimore komplikują problem, ponieważ mieszkańcy muszą przeprowadzać wielokrotne, kosztowne wyszukiwania tytułów.

Thompson dodaje, że miasto będzie polegać na tradycyjnym wyszukiwaniu tytułów jako dodatkowej warstwie ochrony. System oparty na blockchain będzie działał równolegle z miejskim cyfrowym systemem SDAT, a eksperci są pewni, że wprowadzenie nowej technologii będzie odporne na ataki ransomware.

Chociaż rozwiązanie będzie dostępne publicznie, planuje się, że system blockchain będzie miał warstwę prywatną, w której tylko administratorzy miast będą mogli wprowadzać dane dotyczące wolnych działek.

Eksperci z branży nieruchomości ostrzegają, że przejście na blockchain nie zapewni automatycznego rozwiązania, ale prawdziwa praca polega na sile danych wprowadzanych do platformy.

Perspektywy tokenizacji

Agenci nieruchomości z Baltimore wyrazili optymizm co do możliwości tokenizacji nieruchomości, jeśli pilotaż przyniesie pozytywne wyniki. Pinkad twierdzi, że tokenizacja może zapewnić inwestorom większą płynność i ułamkową własność, wprowadzając jednocześnie do branży nową klasę inwestorów.

„Myślę, że kluczem do osiągnięcia tego celu będzie przejęcie przez miasto inicjatywy” – powiedział Pinkard. „Jeśli miasto stworzy wspierające środowisko wokół eksperymentowania z blockchainem, będzie to moim zdaniem pierwsze domino, które musi upaść”.

Kilka jurysdykcji, takich jak Izrael, Hongkong i Indie, wspiera tokenizację nieruchomości, zachęcone niezliczonymi korzyściami, jakie można uzyskać z potencjalnej integracji blockchain

Obejrzyj: Założyciel Zweispace omawia, jak blockchain zmienia nieruchomości

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Baltimore leverages blockchain for real estate – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO