Nowe funkcje Teranode, które zwiększają możliwości blockchainu BSV poza granice

Nadszedł czas, aby BSV Blockchain zaczął rywalizować z gigantami takimi jak VISA (NASDAQ: V) i Mastercard (NASDAQ: MA). Zespół programistów Teranode ogłosił dziś nowe funkcje projektowe, które znacznie zwiększą wydajność i szybkość sieci, zwiększając możliwości BSV do miliona transakcji na sekundę i znacznie więcej.

Ogłoszenia wydane przez opiekuna protokołu BSV Blockchain Association ujawniają bardziej zorientowane na usługi podejście do sposobu działania sieci. Nowe funkcje obejmują „modularne” funkcje, takie jak sprawdzanie poprawności transakcji i bloków oraz składanie bloków, w postaci usług, które działają tylko wtedy, gdy jest to wymagane. Dodatkowo poszczególne transakcje w każdym bloku zostaną podzielone na partie transakcji „poddrzewa”, które można udostępniać w sieci, aby węzły mogły je sprawdzić, nawet gdy blok jest nadal wydobywany.

Teranode, który w tym miesiącu rozpocznie wstępny sześciomiesięczny ciągły test, stanowi poważną aktualizację oprogramowania węzła Bitcoin. Jest to od podstaw przepisana na nowo architektura blockchain BSV, zaprojektowana z myślą o skalowaniu w poziomie i zapewnianiu nowych mikrousług dla programistów, aplikacji i użytkowników – przy jednoczesnym przestrzeganiu wszystkich podstawowych zasad, które Satoshi Nakamoto ustanowił dla Bitcoina 15 lat temu.

Aktualizacja Teranode ma kluczowe znaczenie dla nieograniczonej skalowalności łańcucha bloków BSV (UBSV) oraz jeszcze szybszego i tańszego użycia dla wszystkich.

Konkurencja dorównująca Teranode w szerszym świecie blockchain jest niewielka, jeśli w ogóle. Protokół Bitcoin udowadnia swoją niezawodność już od 15 lat, a UBSV pozwala mu rzucić wyzwanie nie tylko głównym sieciom płatniczym na świecie, ale całemu internetowi i szybko rozwijającej się gospodarce cyfrowej.

Mikrousługi i poddrzewa Teranode korzystają z rozwiązania BSV

Prawdziwe piękno tych modułowych usług i poddrzew transakcji polega na ich zdolności do współpracy. Maszyny w sieci mogą wykonywać różne zadania jednocześnie, a nie w serii kroków. To horyzontalne podejście do skalowania oznacza, że im większa jest sieć (tj. im większa jest moc mieszania zastosowana do przetwarzania danych), tym staje się ona bardziej wydajna.

W Teranode istnieje co najmniej 14 „mikrousług”, z których każda obsługuje inne funkcje sieciowe i sprawdzające. Lista obejmuje usługi węzła, takie jak propagacja i sprawdzanie poprawności transakcji, składanie bloków i sprawdzanie poprawności bloków. Usługi nakładek obejmują starszy most sieciowy P2P, usługę równorzędną, usługę wyszukiwania UTXO, listy banów i przesyłanie transakcji (ARC). Message Broker dba o komunikację pomiędzy usługami, a TX Status Store śledzi status (i inne metadane) transakcji w systemie.

Wszystkie różne mikrousługi wraz z ich interakcjami tworzącymi węzeł UBSV. (Źródło: Stowarzyszenie Blockchain BSV)
Nowa architektura Teranode oznacza, że w przypadku dużego obciążenia jednej usługi procesory transakcyjne mogą zastosować dodatkowe zasoby obliczeniowe do obsługi tej konkretnej usługi, niezależnie od innych usług działających w tym samym węźle.

Architektura UBSV rewolucjonizuje skalowalność Bitcoina poprzez połączenie nieograniczonego rozmiaru bloków, innowacyjnych modeli danych (takich jak poddrzewa) i modułowego systemu węzłów. (Źródło: Stowarzyszenie Blockchain BSV)
Poddrzewa oznaczają, że transakcje mogą być „wstępnie zatwierdzone”, dzięki czemu weryfikacja jest znacznie szybsza i bliższa czasie rzeczywistym. Uwzględnianie tylko identyfikatora TXID w partii poddrzewa jest lekkim podejściem, które zakłada, że węzły sieci mają już pełne dane transakcji po utworzeniu i rozgłoszeniu transakcji. Węzły mogą potwierdzić, że są świadome wszystkich istotnych transakcji, bez konieczności wielokrotnego ponownego przesyłania tych samych danych.

Zamiast czekać na zatwierdzenie transakcji 10 minut po jej potwierdzeniu przez górników (obecny sposób działania Bitcoina), nadawcy i odbiorcy mogą mieć pewność, że ich transakcja zostanie rozliczona w ciągu kilku sekund. Stanowi to ogromną poprawę szybkości i bezpieczeństwa i odpowiada na jedną z kluczowych krytyki skierowanej pod adresem Bitcoin i blockchain – że oczekiwanie na zatwierdzenie transakcji sprawia, że sieć jest zbyt wolna, aby funkcjonować jako realistyczny system płatności cyfrowych.

Zachowanie sieci UBSV charakteryzuje się proaktywnym podejściem, w którym węzły regularnie emitują i sprawdzają poddrzewa, co prowadzi do przyspieszonej walidacji bloków i wyższej przepustowości transakcji. (Źródło: Stowarzyszenie Blockchain BSV)
Nieograniczona wartość BSV jest obecnie jedyną odpowiedzią na gospodarkę cyfrową

Nieograniczony BSV, czyli UBSV, można skalować do dowolnego potrzebnego rozmiaru przy zachowaniu szybkości i najniższych możliwych opłat za korzystanie z sieci. Kontrastuje to ze sztucznie ograniczoną siecią znaną jako „BTC”, która ogranicza rozmiar bloków transakcyjnych do 1 MB każdy. Pomimo szumu medialnego i społecznego twierdzącego, że BTC to „pieniądze przyszłości”, sieć nie może w rzeczywistości być wykorzystywana jako pieniądz, ponieważ może przetwarzać łącznie jedynie 3-7 transakcji na sekundę. To sztuczne ograniczenie spowodowało wysokie opłaty i długie oczekiwania, a także zahamowało innowacje, które mogły w ogóle pozwolić BTC na skalowanie (nawet gdyby BTC nagle zwiększyło rozmiary bloków, jego oprogramowanie sieciowe nie byłoby w stanie obsłużyć milionów transakcji na sekundę).

Gospodarka cyfrowa jest nienasycona danymi i wymaga sieci, która może je wszystkie szybko przetworzyć, zachowując jednocześnie bezpieczeństwo. Blockchain BSV jest jednocześnie globalną siecią płatności cyfrowych i taką, która może obsłużyć dowolną ilość dodatkowych danych, od podstawowych urządzeń IoT po umowy na poziomie przedsiębiorstw i instytucji rządowych.

Obejrzyj: Jak Teranode umożliwia nieograniczone skalowanie

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : New Teranode features to push BSV blockchain’s capabilities beyond the limits – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO