Dzień otwarcia bootcampu Block Dojo Philippines: dzień dla założycieli startupów

Block Dojo Philippines rozpoczyna rok 2024 oficjalnym startem swojego pierwszego programu inkubacji startupów w kraju. 8 stycznia sześciu założycieli startupów zebrało się w Morong w Bataan, aby zaprezentować swoje firmy, wyciągnąć wnioski z historii sukcesu założycieli z całego świata i zdobyć serca inwestorów.

Pierwszy dzień ich 12-tygodniowej podróży oficjalnie się rozpoczął, a zespół Block Dojo Philippines nie zwalnia tempa, ponieważ dzień otwarcia otworzył drzwi do tego, czego te kohorty będą się spodziewać – zwanego „Dniem Założycieli”, Dzień 1 skupił się na poznaniu sześciu założycieli, a także na podkreśleniu historii sukcesu dwóch startupów z Londynu i oczywiście Filipin.

Dzień Block Dojo: Poznaj zespół odpowiedzialny za program inkubatora

Podczas pierwszej sesji plenarnej kohorty dzielą się swoimi oczekiwaniami dotyczącymi bootcampu Block Dojo Philippines. Kilku uczestników stwierdziło, że są najbardziej podekscytowani siecią i połączeniami, które będą budować, inni stwierdzili, że nie mogą się doczekać mentoringu i przetwarzania prototypów oraz chcą dowiedzieć się, jak włączyć blockchain do swoich firm.

Dyrektor zarządzający Block Dojo na Filipinach, Kristoffer Briones, przypomniał każdemu z uczestników, aby był otwarty, ciekawy, proaktywny, pełen szacunku, obecny i, co najważniejsze, współpracujący.

„Jednej rzeczy nauczyłem się w życiu: jest to ryzykowne, dlatego łatwiej jest robić przerażające rzeczy z ludźmi, którym ufamy” – zauważyła Briones, zanim przedstawiła podstawy Block Dojo Philippines i strukturę programu inkubatora.

„Opisałbym model biznesowy Dojo w swej istocie jako skrzyżowanie inwestycji, technologii i edukacji” – powiedział.

W porównaniu do poszukiwania inwestorów kapitału wysokiego ryzyka, którzy chcą zainwestować w jakąkolwiek firmę, Block Dojo jest wyjątkowe, ponieważ w ramach tego 12-tygodniowego programu inkubatorów kohorty będą mogły uczyć się i rozwiązywać problemy związane ze swoimi uzasadnieniami biznesowymi, przedstawiać swoją działalność w liczbach, które inwestorzy mogliby uzyskać przekazuj informacje, pozyskuj potencjalnych klientów, naucz się budować prezentacje i wreszcie zabezpiecz finansowanie przed zalążkiem.

„Dla nas nie inwestujemy tylko w Twój model biznesowy. Naprawdę w Ciebie inwestujemy” – zauważył Briones. „I wiemy, że jeśli chodzi o inwestowanie w ludzi, [ważne są] nie pieniądze. To pouczające doświadczenie.”

Pozwól, aby nasze historie sukcesu poprowadziły Cię w Twojej podróży

Przed zakończeniem kolacji Cohorta 1 w Block Dojo Philippines ma okazję spotkać się z założycielem i dyrektorem generalnym Libraro, Arshimem Shillovą, a także odnoszącym sukcesy biznesmenem, lekarzem i założycielem AC Tech Repair PH, Regilem Martinezem.

Pierwsza głos zabrała Shillova, która przeprowadziła wideokonferencję z drugiego końca globu. Shillova była jednym z wielu przedsiębiorców, którzy dołączyli do kohorty Block Dojo UK w 2023 r. Libraro, którego prowadzi firma, umożliwia społeczeństwu dostęp do niepublikowanych książek i pomaga wydawcom w podejmowaniu decyzji, których autorów wspierać.

Podczas 47-minutowej rozmowy wideo z grupą z Filipin Shillova podzieliła się swoimi doświadczeniami z Block Dojo UK – które według niego było najwspanialszymi 12 tygodniami w jego życiu – i przekazała kilka słów zachęty założycielom startupów.

„Jestem wielką marzycielką” – powiedziała Shillova wszystkim założycielom i uczestnikom bootcampu Block Dojo Philippines. „Mówię wam, że marzyliście o byciu w Dojo, ponieważ jesteście marzycielami. Nie jesteś tu, żeby sprawdzić, czy to działa. Jesteś tutaj, ponieważ znajdziesz sposoby, aby wszystko działało.

Z drugiej strony Martinez opowiedział, jak udało mu się pogodzić życie, budując firmę zajmującą się naprawami technicznymi, jednocześnie zajmując się praktyką lekarską i wszystkimi wpadkami, z którymi musiał się uporać, aby AC Tech Repair mogło działać.

To dopiero początek 12-tygodniowego programu inkubatora, który przygotował Block Dojo Philippines. Aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami na temat programu, subskrybuj CoinGeek i śledź nas w mediach społecznościowych!

Obejrzyj: Block Dojo Philippines stawia duże zakłady na start-upy zajmujące się technologią blockchain

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Block Dojo Philippines bootcamp opening day: A day for startup founders – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO