SEC ponownie wydaje ostrzeżenie „FOMO” dotyczące aktywów cyfrowych w oczekiwaniu na oczekiwane zatwierdzenie kasowych funduszy ETF Bitcoin

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) przestrzegła inwestorów przed obawą, że przegapią (FOMO), jeśli chodzi o aktywa cyfrowe, co wydaje się niemal potwierdzać
pogłoski o rychłym i długo oczekiwanym zatwierdzeniu funduszy typu spot Bitcoin (ETF).

W poście z 6 stycznia na portalu X (dawniej Twitter) Biuro ds. Edukacji Inwestorów SEC ostrzegło inwestorów detalicznych przed ryzykiem związanym z aktywami cyfrowymi, w tym akcjami memów, walutami cyfrowymi i tokenami niezamiennymi (NFT).

„Wszyscy widzieliśmy zwiększone zainteresowanie inwestowaniem w Internecie oraz eksplozję zasobów cyfrowych i zasobów memów… To, że inni w Twoim otoczeniu mogą kupować tego rodzaju możliwości, nie oznacza, że Ty musisz to robić. Nie każda okazja inwestycyjna jest odpowiednia dla każdego. Oprzyj się pokusie i zapamiętaj nasze zdanie: „NIE WCHODŹ w FOMO” – stwierdziła SEC.

Nie jest to pierwsze wystąpienie ostrzeżenia SEC „Nie idź do FOMO”; zadebiutował
podczas hossy na aktywach cyfrowych i akcjach w listopadzie 2021 r., podczas której BTC, ETH i wiele innych altcoinów osiągnęło nowe historyczne maksima, a następnie ponownie zostało podkreślone w marcu 2022 r., gdy rynki się uspokoiły.

Najnowsze ostrzeżenie organu regulacyjnego dotyczące FOMO może być powiązane z niedawną hossą na rynku aktywów cyfrowych
w dużej mierze zostało zainspirowane oczekiwanym zatwierdzeniem pierwszego amerykańskiego funduszu ETF typu spot BTC. Jednakże, biorąc pod uwagę, że decyzja na miejscu BTC ETF spodziewana jest jakiś czas przed 10 stycznia, wydaje się mało prawdopodobne, aż do granic nierealizmu, aby propozycja SEC dotycząca żadnego ostrzeżenia FOMO nie była oczekiwaniem pozytywnej decyzji dla nowego produktu.

Spotowy fundusz ETF na Bitcoin jest w planach od jakiegoś czasu, a SEC prowadziła długie dyskusje z inwestorami, w tym Blackrock, Fidelity, VanEck i Invesco, którzy
podobno spotkał się z urzędnikami organu regulacyjnego przed świętami Bożego Narodzenia, aby usunąć kilka pozostałych przeszkód.

Obawy dotyczące poparcia celebrytów

W ramach niedawnego ostrzeżenia FOMO SEC uznała za konieczne, aby szczególnie przestrzec inwestorów przed uleganiem wpływom celebrytów, jeśli chodzi o przestrzeń aktywów cyfrowych.

„Możesz zobaczyć, jak Twój ulubiony sportowiec, artysta lub osoba wpływowa z mediów społecznościowych promuje tego rodzaju możliwości inwestycyjne” – stwierdziła SEC. „Chociaż jest to kuszące, nigdy nie podejmuj decyzji o inwestycji wyłącznie w oparciu o ich rekomendację”.

Nie jest to ostrzeżenie organu regulacyjnego całkowicie lewicowe, ponieważ w ostatnich latach pojawiło się wiele przykładów promowania zasobów cyfrowych przez celebrytów i sportowców, a niektóre z nich zakończyły się głośnymi procesami sądowymi ze strony SEC.

W październiku 2022 r. osobowość telewizyjna i wpływowa Kim Kardashian została ukarana grzywną w wysokości 1,26 mln dolarów za nieujawnienie faktu, że płacono jej za promowanie EthereumMax na Instagramie, a w 2018 r. SEC ukarała boksera Floyda Mayweathera Jr i rapera DJ Khaleda łączną kwotą 600 000 dolarów za nieujawnienie, że zapłacono im za poparcie projektu cyfrowej waluty Centra Tech.

W obu przypadkach celebrytki nie zastosowały się do przepisów SEC zakazujących promowania papierów wartościowych (art. 17b ustawy o papierach wartościowych z 1933 r.), nie dając jasno do zrozumienia, że jest to płatna „reklama”.

Mając na horyzoncie nowy, ekscytujący produkt inwestycyjny w postaci kasowych funduszy ETF na Bitcoin, SEC jest wyraźnie zaniepokojona tym, że celebryci, sportowcy i artyści ponownie zanurzą swoje kosztownie wypielęgnowane palce na rynku aktywów cyfrowych i – czy to bezpośrednio, czy pośrednio — wpływając na swoich zwolenników, aby robili to samo.

Obejrzyj: Komisarz SEC Hester Peirce o kwestiach polityki dotyczącej łańcucha bloków

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : SEC reissues digital asset ‘FOMO’ warning in anticipation of expected approval of spot Bitcoin ETFs – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO