Korea Południowa zakazuje zakupów aktywów cyfrowych za pomocą kart kredytowych

Inwestorzy w Korei Południowej nie będą już kupować aktywów cyfrowych za pomocą kart kredytowych, jeśli wpłynie nowa propozycja krajowego organu regulacyjnego usług finansowych.

Komisja ds. Usług Finansowych (FSC) zaleciła wprowadzenie zakazu zakupów kartami kredytowymi w proponowanych poprawkach do dekretu wykonawczego do ustawy o wyspecjalizowanej działalności finansowej w zakresie kredytów.

„Wystąpiły obawy dotyczące nielegalnego wypływu krajowych środków za granicę w wyniku płatności kartami na zagranicznych wirtualnych giełdach aktywów, prania pieniędzy, spekulacji i zachęcania do działalności spekulacyjnej” – stwierdziła FSC w swojej propozycji.

Organ regulacyjny wezwał międzynarodowe marki do współpracy w celu ograniczenia tych praktyk.

W Korei Południowej oczekuje się, że inwestorzy będą handlować na lokalnych giełdach, takich jak Upbit, Bithumb i Coinone, gdzie muszą zarejestrować się na lokalnych kontach bankowych, które zawierają ich prawdziwe nazwiska i są weryfikowane pod kątem tożsamości.

Z kolei giełdy muszą współpracować z lokalnym bankiem, aby ułatwić wszystkim swoim klientom wypłaty i wpłaty, co spowodowało, że niektóre giełdy przestały działać, gdy zostało wprowadzone. Giełdy muszą także przestrzegać innych rygorystycznych przepisów, w tym utrzymywać rezerwy o wartości 2,3 miliona dolarów.

Opinia publiczna ma czas do 13 lutego na przedstawienie swojej opinii na temat nowej propozycji. Następnie zostanie on poddany przeglądowi i głosowaniu, a organ nadzoru będzie nalegał na jego wdrożenie w pierwszej połowie roku.

Korea Południowa pozostaje krytycznym rynkiem aktywów cyfrowych pomimo problemów, takich jak upadek LUNA i UST należących do Terra, których pogrążony w kryzysie założyciel, Do Kwon, urodził się i dorastał w stolicy, Seulu.

Według CCData w zeszłym roku po raz pierwszy w historii won koreański wyprzedził dolara amerykańskiego i stał się największą parą fiducjarną w świecie aktywów cyfrowych, co stanowiło 42,8% całego wolumenu obrotu walutami innymi niż stablecoin w listopadzie.

Ten ciągły wzrost zmusił FSC do proaktywnej regulacji sektora. W grudniu organ nadzorczy zobowiązał się do większego uwzględniania innowacji przy formułowaniu regulacji dla branży. Wiceprzewodnicząca Kim So-young zauważyła, że regulacje muszą równoważyć wspieranie innowacji i ochronę inwestorów.

Obejrzyj: Regulacja waluty cyfrowej i rola blockchainu BSV

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : South Korea to ban credit card purchases of digital assets – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO