Osaka Digital Exchange uruchamia platformę cyfrowych papierów wartościowych

Japońska giełda Osaka Digital Exchange (ODX) uruchomiła platformę cyfrowych papierów wartościowych START, system handlu własnościowego (PTS) dla tokenów zabezpieczających.

Uruchomienie nastąpiło zaledwie miesiąc po otrzymaniu zielonego światła od japońskiej Agencji Usług Finansowych (FSA) na działalność PTS.

Przed uruchomieniem wstępne raporty wskazywały, że platforma zadebiutuje z dwoma cyfrowymi papierami wartościowymi.

Pierwsza emisja tokenów o wartości 2,925 miliarda JPY (20 milionów USD) pochodzi od ICHIGO Asset Managers, druga zaś od Kenedix Investment Partners o wartości 3,361 miliarda JPY (24 miliony USD). Oferta ICHIGO opiera się na Progmat Coin Megabank Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG), natomiast Kenedix twierdzi, że wykorzysta iBet dla Fin, platformę emisyjną BOOSTRY.

Działając w sposób podobny do Alternatywnego Systemu Obrotu (ATS), platforma ODX umożliwi użytkownikom handel cyfrowymi papierami wartościowymi na rynkach wtórnych przez cały rok. Jednak w przeciwieństwie do usługi działającej 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, giełda przyjmuje transakcje w dwóch fazach każdego dnia, przy czym dopasowywanie zleceń odbywa się dwa razy dziennie.

Dalsze szczegóły wskazywały, że wstępne rozliczenia nie będą opierać się na zasadzie „dostawa za płatność” (DvP), w przeciwieństwie do innych platform cyfrowych papierów wartościowych, ale będą korzystać z konwencjonalnych płatności. Do poziomu wdrożenia ODX nie będzie pobierać od kupujących zerowych opłat do końca pierwszego kwartału 2024 r., natomiast opłaty sprzedającego w przypadku transakcji internetowych będą znacznie obniżone.

„Dołożymy wszelkich starań, aby współpracować z naszymi uczestnikami i zwolennikami (tj. dostawcami platform), aby rynek wtórny „START” mógł przyczynić się do dalszego rozwoju rynku tokenów zabezpieczających” – stwierdził ODX w oświadczeniu.

Eksperci opisali wprowadzenie ODX jako decydujący czynnik wpływający na powszechne przyjęcie cyfrowych papierów wartościowych opartych na technologii blockchain.

Tokeny zabezpieczające zyskują popularność w Japonii

W ostatnich miesiącach koncepcja tokenów bezpieczeństwa w Japonii spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony wiodących instytucji finansowych w Japonii. Jasność przepisów ze strony władz japońskich przyczyniła się w znacznym stopniu do wzrostu zainteresowania, a MUFG, Daiwa Securities (NASDAQ: DSECF) i Nomura (NASDAQ: NRSCF) ogłosiły utworzenie konsorcjów w celu zbadania oferty.

Na arenie międzynarodowej Korea Południowa i Tajwan opracowują tokeny bezpieczeństwa, a koreańscy organy regulacyjne forsują nowe ramy regulacyjne i system pilotażowy.

„Ponadto, jeszcze zanim zostaną ukończone podstawy prawne, najpierw utworzymy rynek pilotażowy za pośrednictwem piaskownicy regulacji finansowych, biorąc jednocześnie pod uwagę wyniki w celu promowania formalnej instytucjonalizacji” – stwierdziła Koreańska Komisja Usług Finansowych (FSC).

Obejrzyj: Maksymalizacja funkcji blockchain dla usług publicznych

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Osaka Digital Exchange launches digital securities platform – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO