OpenAI ogłasza partnerstwo medialne, granty na superinteligencję AI

OpenAI nawiązało współpracę z firmą medialno-technologiczną Axel Springer, aby jeszcze bardziej powiązać sztuczną inteligencję (AI) i dziennikarstwo.

„Partnerstwo z Axelem Springerem pomoże zapewnić ludziom nowe sposoby dostępu do wysokiej jakości treści informacyjnych w czasie rzeczywistym za pośrednictwem naszych narzędzi AI” – powiedział Brad Lightcap, dyrektor operacyjny OpenAI. „Jesteśmy głęboko zaangażowani we współpracę z wydawcami i twórcami na całym świecie i zapewniamy im możliwość korzystania z zaawansowanej technologii sztucznej inteligencji i nowych modeli przychodów”.

Treści wyprodukowane przez zespół Axel Springer, w tym marki medialne iPolitico, Business Insider oraz europejskie nieruchomości Bild i Welt, zostaną zintegrowane z ChatGPT OpenAi, aby wzbogacić odpowiedzi sztucznej inteligencji o dobrze poinformowane i aktualne podsumowania wiadomości.

Oznacza to, że użytkownicy ChatGPT mogą spodziewać się lepszych wyników, które obejmują cytaty i bezpośrednie linki umożliwiające głębszy wgląd w tematy. Oprócz prac odnoszących się do bieżących wydarzeń, zawartość Axela Springera zostanie wykorzystana do dalszego szkolenia modeli językowych OpenAI.

„Jesteśmy podekscytowani możliwością ukształtowania globalnego partnerstwa pomiędzy Axel Springer i OpenAI – pierwszego tego rodzaju” – powiedział Mathias Döpfner, dyrektor generalny Axel Springer. „Chcemy zbadać możliwości dziennikarstwa opartego na sztucznej inteligencji, aby przenieść jakość, znaczenie społeczne i model biznesowy dziennikarstwa na wyższy poziom”.

Użytkownicy ChatGPT odniosą największe korzyści z tej współpracy, ponieważ zintegrowanie treści informacyjnych Axel Springer z ChatGPT oznacza, że użytkownicy będą mieli dostęp do wiarygodnych, aktualnych informacji dostosowanych do ich indywidualnych zapytań.

Firmy odczują te same korzyści, ale nie byłoby zaskakujące, gdyby próbowały naśladować to partnerstwo z innymi dostawcami modeli sztucznej inteligencji, badając partnerstwa z firmami zajmującymi się sztuczną inteligencją, aby wykorzystać strategie dystrybucji oparte na sztucznej inteligencji.

OpenAI ogłasza program grantów na superinteligentną sztuczną inteligencję

Po ogłoszeniu partnerstwa z Axelem Springerem, OpenAI zaprezentowało swoje szybkie granty Superalignment we współpracy z Erikiem Schmidtem, byłym dyrektorem generalnym Google (NASDAQ: GOOGL).

OpenAI wierzy, że w ciągu następnej dekady mogą pojawić się superinteligentne systemy sztucznej inteligencji. Aby przyspieszyć i wesprzeć wprowadzanie systemów do Internetu, uruchomiono program dotacji pomagających w ich tworzeniu.

Program „Superalignment Fast Grants” przeznacza 10 milionów dolarów na wsparcie badań mających na celu zapewnienie dostosowania i bezpieczeństwa nadludzkich systemów sztucznej inteligencji.

Współpraca ta ma na celu rozwiązanie bieżących strategii dostosowania sztucznej inteligencji, takich jak uczenie się przez wzmacnianie na podstawie informacji zwrotnych od ludzi (RLHF), które mogą okazać się niewystarczające w zarządzaniu przyszłymi systemami sztucznej inteligencji. Złożoność i kreatywność nadludzkiej sztucznej inteligencji prawdopodobnie przewyższy ludzkie zrozumienie.

Na przykład ocena bezpieczeństwa wysoce wyrafinowanego kodu generowanego przez te systemy sztucznej inteligencji może przekraczać ludzkie możliwości. Nasuwa się pytanie: w jaki sposób ludzie mogą skutecznie kierować systemami sztucznej inteligencji, które są znacznie inteligentniejsze od nich samych, i ufać im?

OpenAI stara się wyprzedzić ten problem i zwraca się do społeczeństwa o pomoc w jego rozwiązaniu w ramach programu grantów.

Program oferuje granty w wysokości od 100 000 do 2 milionów dolarów dla laboratoriów akademickich, organizacji non-profit i indywidualnych badaczy. Obejmuje także wyjątkowe roczne stypendium OpenAI Superalignment Fellowship o wartości 150 000 dolarów dla absolwentów, obejmujące stypendium oraz finansowanie zasobów badawczych i obliczeniowych.

Program Superalignment Fast Grants jest szczególnie zainteresowany finansowaniem badań w następujących obszarach:

Generalizacja od słabej do silnej: Zrozumienie i kontrolowanie sposobu, w jaki modele generalizują na podstawie słabego nadzoru.
Interpretowalność: opracowanie metod rozszyfrowania elementów wewnętrznych modeli sztucznej inteligencji, potencjalnie prowadzących do powstania narzędzi takich jak wykrywacze kłamstw AI.
Skalowalny nadzór: tworzenie systemów AI, które pomagają w ocenie wyników innych systemów AI w przypadku złożonych zadań.
Inne krytyczne wskazówki: w tym uczciwość, wierność łańcuchowi myślowemu, odporność na kontradyktoryjność, oceny i nie tylko.
OpenAI zachęca do udziału badaczy, którzy nie mają jeszcze doświadczenia w dostosowywaniu się do sztucznej inteligencji, aby przyciągnąć nowe talenty i pomysły do tej wschodzącej dziedziny. Organizacja wierzy, że świeże perspektywy mogą ukształtować przyszłość badań nad dostosowaniem sztucznej inteligencji i odegrać kluczową rolę w rozwoju sztucznej inteligencji.

Zgłoszenia zostaną zamknięte 18 lutego, a OpenAI twierdzi, że skontaktuje się z każdym wnioskodawcą w ciągu czterech tygodni od zamknięcia zgłoszeń.

Strategiczne zapowiedzi AI przed wakacjami

W okresie poprzedzającym sezon świąteczny kluczowi gracze na arenie sztucznej inteligencji, w tym Google,
Microsoft (NASDAQ: MSFT), Meta (NASDAQ: META), Intel (NASDAQ: INTC) i OpenAI ogłosiły strategicznie nowe funkcje, aplikacje i usługi AI.

Istnieje duża szansa, że te ogłoszenia to coś więcej niż zbieg okoliczności; każda firma prawdopodobnie chce wykorzystać nadchodzącą przerwę świąteczną, kiedy programiści i entuzjaści technologii będą mieli więcej czasu na eksperymentowanie z nowymi modelami sztucznej inteligencji.

Obejrzyj: Sztuczna inteligencja potrzebuje blockchainu

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : OpenAI announces media partnership, superintelligence AI grants – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO