Su Zhu z Three Arrows Capital przesłuchiwany w Singapurze w związku z utraconymi miliardami

Z nowego raportu wynika, że Su Zhu, połowa duetu założycieli Three Arrows Capital (3AC), ma zostać w tym miesiącu zwolniona i przesłuchana przez likwidatorów upadłego funduszu hedgingowego w celu odzyskania utraconych miliardów.

Zhu został aresztowany 29 września na lotnisku Changi w Singapurze, gdy próbował opuścić kraj. Władze Singapuru wydały nakaz aresztowania w związku z odmową Zhu współpracy z Teneo, nowojorską spółką finansową powołaną do likwidacji 3AC. Został wówczas skazany na cztery miesiące więzienia.

Zhu ma zostać zwolniony w tym miesiącu pod zarzutem standardów dobrego zachowania, donosi Bloomberg, powołując się na źródła wtajemniczone w informacje, które prosiły o zachowanie anonimowości, ponieważ informacje mają charakter prywatny.

Zhańbiony założyciel funduszu hedgingowego również pojawił się w sądzie w zeszłym tygodniu, aby odpowiedzieć na pytania zespołu prawnego Teneo. Likwidatorzy domagają się od Zhu i Kyle’a Daviesa odzyskania ponad 1,3 miliarda dolarów. 3AC zatonął z ponad 3,3 miliardami dolarów w funduszach inwestorów.

Pytania Teneo dotyczyły szczegółowych informacji na temat sposobu, w jaki obaj założyciele prowadzili fundusz, co doprowadziło do jego upadku w zeszłym roku, a także posiadanych przez nich aktywów.

Pomimo krótkiego pobytu w więzieniu Zhu nie postawiono w Singapurze żadnych zarzutów karnych, a postępowanie likwidacyjne pozostaje sprawą cywilną. Jednak władze monetarne Singapuru (MAS) zakazały Zhu i Daviesowi prowadzenia regulowanej działalności finansowej na dziewięć lat. MAS oskarżył tę dwójkę o niezapewnienie wystarczających programów zarządzania ryzykiem oraz o przekazywanie fałszywych informacji inwestorom i organom regulacyjnym.

Zanim został aresztowany za brak współpracy z likwidatorami, Zhu utrzymywał, że próbował współpracować z Teneo, ale „nasza dobra wola współpracy z likwidatorami spotkała się z przynętą”.

3AC było pierwszym dominem, które upadło po implozji ekosystemu Terra, gdzie obstawiało zbyt duże zakłady. Podobnie jak wiele innych giełd, które od tego czasu upadły, w tym Celsjusza Network, Genesis i FTX, fundusz hedgingowy płynął na zwyżkowych falach i miał niewielki nadzór regulacyjny, aby zatuszować pęknięcia. Kiedy muzyka ucichła, 3AC szybko się rozpadło i wywołało falę bankructw, których skutki są odczuwalne do dziś.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Three Arrows Capital’s Su Zhu questioned in Singapore over lost billions – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO