SEC odrzuca argument Coinbase, że „krypto” potrzebuje nowych zasad

Coinbase (NASDAQ: COIN) twierdzi, że najnowszy prawny backhand amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) to jedynie powierzchowna rana, mimo że giełda aktywów cyfrowych planuje usunięcie polityków Demokratów, którzy mianowali swojego nemezis SEC.

W ubiegły piątek (15) SEC poinformowała głównego prawnika Coinbase, Paula Grewala, że odrzuca najnowszy wniosek/żądanie giełdy dotyczący „nowych ram regulacyjnych” dotyczących konkretnie aktywów cyfrowych. SEC stwierdziła, że ramy opisane w petycji w sprawie stanowienia przepisów złożonej przez Coinbase w lipcu 2022 r. „są obecnie nieuzasadnione”.

SEC zauważa, że petycja Coinbase nie zawierała „tekstu ani treści proponowanej zasady”, zgodnie z wymogami Regulaminu Komisji. Zamiast tego Coinbase przesłało „zarys tematu” i ponad 100 pytań, które Coinbase „uważa za ważne do rozważenia”.

SEC nie zgodziła się z argumentem Coinbase, że „zastosowanie istniejących ustaw i przepisów dotyczących papierów wartościowych do papierów wartościowych zawierających aktywa kryptograficzne, emitentów tych papierów wartościowych oraz pośredników w obrocie, rozliczeniu i przechowywaniu tych papierów wartościowych jest niewykonalne”.

SEC przypomniała również Coinbase, że to SEC może decydować „czy, a jeśli tak, to jak zmienić istniejący system regulacyjny”. Co więcej, na decyzje SEC wpływa wiele czynników, w tym informacje pochodzące z dochodzeń SEC dotyczących osób/podmiotów podejrzanych o naruszenie amerykańskich przepisów dotyczących papierów wartościowych, a kategoria ta obejmuje Coinbase.

W czerwcu SEC pozwała Coinbase za prowadzenie działalności jako niezarejestrowana giełda papierów wartościowych, broker i agencja rozliczeniowa. SEC dopatrzyła się błędu w promowaniu przez Coinbase całej gamy darmowych tokenów i produktów do stakowania tokenów, które spełniły wszystkie kryteria testu Howeya dotyczącego identyfikacji finansowych papierów wartościowych. Strony mają się zmierzyć w rozprawie przed sędzią okręgową USA Katherine Polk Failla w sądzie na Manhattanie 17 stycznia.

Grewal szybko zamieścił na Twitterze informację o zamiarze Coinbase odwołania się od odrzucenia przez SEC jego petycji do amerykańskiego Sądu Apelacyjnego dla Trzeciego Okręgu. Petycja o ponowne rozpatrzenie została złożona tego samego dnia, wskazując na wcześniejsze uznanie Coinbase, że jest mało prawdopodobne, aby SEC stwierdziła, że giełdę należy pozostawić bez nadzoru, aby w dalszym ciągu chłostać tokeny bez narzędzia nieświadomym frajerom, którym wmówiono, że to tylko „liczba” idzie w górę.

Grewal scharakteryzował tę odmowę jako „zrzeczenie się przez SEC swoich obowiązków”. Grewal twierdził, że „nikt, patrząc rzetelnie na naszą branżę, nie uważa, że prawo jest jasne lub że nie ma więcej do zrobienia”, jednocześnie narzekając na „stanowisko prawne, które zmienia się z miesiąca na miesiąc”.

Rzeczywistość jest taka, że SEC zaproponowała pewne zasady dotyczące sektora aktywów cyfrowych. Problem, jak widzi to Coinbase, polega na tym, że te bariery skomplikowałyby wysiłki Coinbase mające na celu osiągnięcie pierwszego kwartalnego zysku od prawie dwóch lat.

Przewodniczący SEC Gary Gensler wydał własne oświadczenie, w którym poparł odrzucenie wniosku Coinbase, podkreślając, że „istniejące przepisy i regulacje mają zastosowanie do rynków kryptowalut” i nie było powodu sądzić, że inwestorzy, którzy kupili aktywa cyfrowe, „mniej zasługują na ochrony wynikającej z naszych przepisów dotyczących papierów wartościowych.”

BONK idź w górę

Coinbase wyraźnie przyjęła strategię „za grosz” w odniesieniu do SEC, najwyraźniej działając w sposób celowo mający na celu wywołanie negatywnej reakcji. Obejmowało to ogłoszenie z zeszłego tygodnia, że Coinbase będzie wystawiać token BONK oparty na Solanie, którego wartość wzrosła mniej więcej trzykrotnie w ciągu następnych kilku dni.

Żeby było jasne, BONK nic nie robi. Nie ma żadnego wielkiego projektu BONK, żadnych celów BONK, żadnych wzniosłych aspiracji BONK dotyczących uczynienia tego świata lepszym miejscem. Nie, istnieje tylko możliwość, że przy pomocy kilku znanych giełd (Binance wkrótce podążyło za Coinbase na giełdzie) posiadacze BONK – zwłaszcza założyciele, którzy kontrolują jedną piątą jego podaży – mogliby być skierowani na księżyc, tak jak to było Rok 2021 od nowa.

Nieważne, że Coinbase zwykł obchodzić swój rygorystyczny proces weryfikacji wystawiania nowych tokenów, wymagając dowodów na to, że token „pomaga rozwiązać problem, tworzy nowy rynek, odpowiada na niezaspokojoną potrzebę rynkową lub tworzy wartość dla uczestników sieci”.

Coinbase wymagał również dowodów „użyteczności wynikającej z uzyskania, posiadania, uczestnictwa lub wydawania tokena”. Zespoły stojące za projektami tokenowymi musiały także zidentyfikować „jasny i przekonujący powód istnienia natywnego zasobu cyfrowego”.

Obecnie Coinbase po prostu prosi projekty tokenowe o wypełnienie wniosku o umieszczenie na liście. Prawdopodobnie istnieje dodatkowa rozmowa, która zapewnia, że założyciele są skłonni uruchomić pompę FOMO, zapewniając w ten sposób znaczne wolumeny spekulacyjnych flipów, z których Coinbase może czerpać desperacko potrzebne opłaty transakcyjne. Organy regulacyjne takie jak SEC stanowią zagrożenie dla tego modelu wydobywania wartości, dlatego Coinbase zrobi wszystko, co w jego mocy, aby podważyć władzę regulacyjną.

Spotkamy się w holu

Jak na zawołanie nazwa Coinbase pojawiła się w poniedziałek na liście zwolenników Fairshake, nowego superpolitycznego komitetu akcji (PAC), którego celem jest wspieranie kandydatów, którzy „wspierają amerykańskie innowacje w zakresie kryptowalut i blockchain oraz odpowiedzialne regulacje w nadchodzących wyborach w 2024 r.”.

Fairshake twierdzi, że zebrał już 78 milionów dolarów (w zaledwie trzy miesiące) od Coinbase i wielu innych luminarzy „krypto”. Być może mówi to, ilu uczestników Fairshake ma podobne problemy prawne z SEC, w tym licencjonowana w USA giełda Kraken, współzałożyciele giełdy Gemini Cameron i Tyler Winklevoss oraz Ripple Labs (emitent tokena XRP).

Inni darczyńcy to samodzielna darowizna od dyrektora generalnego Coinbase Briana Armstronga, Circle (emitenta stablecoina USDC) oraz animatorów rynku Cumberland i Jump Crypto. Istnieje również wielu inwestorów kapitału wysokiego ryzyka, w tym Andreessen Horowitz (a16z), Cathie Wood’s Ark Invest, Blockchain Capital, Multicoin Capital, Paradigm i Fred Wilson (Union Square Ventures).

Axios zacytował „źródło bliskie Fairshake”, które stwierdziło, że nowy super PAC „przysporzył niektórym Demokratom w Kongresie ból głowy o wartości 100 milionów dolarów”, nawiązując do przekonania, że Republikanie w Kongresie zaoferują „krypto” płynniejszą jazdę regulacyjną. To źródło podało, że kandydaci Demokratów będą musieli teraz zdecydować, czy opowiadają się „za” Amerykanami posiadającymi kryptowaluty, „czy za Garym [Genslerem]”.

Na dzień 12 października Fairshake wydał jedynie 292 206 dolarów ze swojej skrzyni wojennej, z czego prawie połowa trafiła do kongresmena Patricka McHenry’ego (R-NC), który przewodniczy Komisji ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów, ale niedawno ogłosił, że nie będzie ubiegał się o ponowne wybory w przyszłym roku.

Nie tak dawno temu Armstong ostrzegał pracowników Coinbase, aby nie wyrażali opinii politycznych w pracy, nalegając, aby „skupili się na tym, co nas łączy, a nie na tym, co nas dzieli”, sugerując jednocześnie pracownikom, którzy nie przestrzegają tej mantry, aby przeszli dalej . Według doniesień około pięć procent pracowników Coinbase opuściło firmę po objęciu stanowiska Armstronga, być może obawiając się niebezpieczeństw związanych z łączeniem się z egoistycznym nastawieniem do głosowania w jednej sprawie.

Zbliżający się koniec cywilizacji, jaką znamy, może wyjaśniać, dlaczego znawcy Coinbase nadal porzucają swoje udziały w firmie niczym parujące gorące ziemniaki, którymi są. Niedawna nieuzasadniona i sztuczna pompa cen BTC, ETH i innych tokenów wywarła efekt domina na cenę akcji Coinbase, która obecnie wynosi około 150 dolarów, czyli prawie trzykrotnie więcej niż na początku 2023 roku.

Współzałożyciel Coinbase, Fred Ehrsam III, prowadzi w grupie, osiągając sprzedaż o wartości prawie 42 milionów dolarów od 29 listopada. Armstrong sprzedał w zeszłym tygodniu kolejne 3,7 miliona dolarów, co dało mu łączną kwotę w ciągu 30 dni wynoszącą prawie 17,7 miliona dolarów. Grewal wypłacił około 5,3 miliona dolarów, podczas gdy różni inni przedstawiciele kadry kierowniczej również dostrzegli sens sprzedawania hajów. Nieważne, kogo sprzedają w trakcie.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : SEC rejects Coinbase argument that ‘crypto’ needs new rules – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO