Przegląd Bitcoina na rok 2023

Rok 2023 rozpoczął się z hukiem dla Bitcoina. Projekt małego, kolorowego tokena monetowego o nazwie „Ordinals”, zaproponowany przez Caseya Rodarmora pod koniec 2022 r., miał referencyjną implementację w styczniu 2023 r. Patrząc wstecz na ten rok, trudno wskazać cokolwiek w Bitcoinie, co nie opierałoby się na W pewnym sensie liczby porządkowe.

Ten innowacyjny protokół wprowadził nowy sposób tworzenia zasobów cyfrowych i zarządzania nimi, w szczególności tokenami niewymiennymi (NFT), w łańcuchu bloków BTC – coś, co wiele osób uważało za niemożliwe. Protokół Ordinals umożliwia zapisywanie różnego rodzaju informacji cyfrowych, takich jak tekst, obrazy, rekordy DNS, dźwięk lub cokolwiek innego, bezpośrednio na poszczególnych satoshi. Technologia ta stanowiła znaczący rozwój, ponieważ umożliwiła BTC przechowywanie i przesyłanie elementów cyfrowych, takich jak NFT, na innych łańcuchach bloków, takich jak Ethereum. Potwierdziło także pracę i (z braku lepszego określenia) kazania, które wielcy blokerzy robili w odniesieniu do w dużej mierze ignorowanych możliwości Bitcoina przez wiele, wiele lat.

Wydanie protokołu Bitcoin Ordinals w styczniu 2023 roku doprowadziło do znacznego wzrostu liczby zapisów w sieci BTC. Ten wzrost aktywności spowodował również zauważalny wzrost opłat transakcyjnych, mnóstwo walk między małymi blokerami i miliardy napisów w całym krajobrazie blockchain.

Korzyści dodatkowe

Oprócz usprawiedliwienia wielkich blokerów za propagowanie nowatorskich zastosowań Bitcoina w celu pobierania opłat transakcyjnych, Ordinals na BTC zaowocowało także wieloma innymi korzystnymi rzeczami. Z napisów w innych łańcuchach, takich jak Doge, Litecoin i ostatecznie protokołu 1Sat Ordinals na łańcuchu bloków BSV, zrodził się także standard zamiennego tokena BRC-20, tokenizowany obszar metawersu zwany „Bitmapami” i wiele innych nowatorskich zastosowań wpisanych danych na satach . Przyciągnęło także wielu programistów BTC przyglądających się blockchainowi BSV i wielu przedsiębiorców blockchain BSV tworzących możliwości w gospodarce zapylania krzyżowego. O zjawisku „Ordinals Nomads” pisałem w lipcu tego roku.

W łańcuchu bloków BSV przyjęcie numerów porządkowych nastąpiło w idealnym momencie, ponieważ zarówno tokeny Sensible, jak i Run zostały po cichu wycofane w 2022 r., a inne standardy tokenów miały trudności z uzyskaniem szerokiego przyjęcia w całym ekosystemie. Wraz z przyjęciem szerszego standardu, takiego jak Ordinals, protokół 1Sat Ordinals zjednoczył klany przy wsparciu WhatsOnChain, HandCash, sCrypt, Haste Arcade, TakeIt, GorillaPool, AlphaDapp, SHUA portfel, RelayX i doprowadził do pojawienia się HODLocker.com, Portfel Panda i rynek FireSats. Do tego dochodzi wsparcie ze strony wielu aplikacji, gier, artystów oraz oficjalnego portfela i rynku 1SatOrdinals.com – co pokazuje, że ekosystem był bardzo głodny niskopoziomowego protokołu tokena opartego na technologii satelitarnej, co przyniosło niesamowite korzyści z ponad miliardem inskrypcji porządkowych 1Sat, które miały miejsce już w pierwszym roku!

ETF BlackRock na Bitcoina

Kolejnym ciekawym wydarzeniem roku była aplikacja BlackRock Bitcoin ETF. Przy wskaźniku sukcesu wynoszącym ponad 99% w uzyskaniu zatwierdzenia ETF-ów, mali blokerzy nie mogli się doczekać, aż przeczytali, że Czarny może wybrać forki inne niż BTC i zdecydować się nazwać je „bitcoinem”. Co ciekawe, w długim i szczegółowym dokumencie wymieniono także tylko trzy osoby jako mające znaczący wpływ na siły rynkowe: Stevena Mnuchina, Janet Yellen i Craiga Wrighta, co pogłębiło rozczarowanie małych blokerów.

Wprowadzenie Bitcoin ETF przez BlackRock jest istotne z kilku powodów, ale przede wszystkim Bitcoin ETF oferuje zwiększoną dostępność do inwestycji w aktywa cyfrowe, umożliwiając inwestorom uzyskanie ekspozycji na Bitcoin (być może więcej niż jedną wersję) za pośrednictwem regulowanego, znanego instrumentu inwestycyjnego, a te implikacje regulacyjne są również godne uwagi, ponieważ sugerują dojrzewający rynek, który zyskuje akceptację organów regulacyjnych – w pewnym sensie… Ponadto przeprowadzenie mnóstwa należytej staranności spowodowałoby, że każda firma instytucjonalna musiałaby zwracać uwagę na to, co dzieje się z Craigiem Wrightem i blockchainem BSV gospodarki w odniesieniu do Bitcoina jako całości.

To posunięcie BlackRock może doprowadzić do szerszego przyjęcia i dywersyfikacji portfeli inwestycyjnych, ponieważ sygnalizuje wiarę w długoterminową rentowność aktywów cyfrowych, ale nie bez wielu kompromisów, o których pisałem w poprzednich artykułach w tym roku.

Więcej obalenia

A skoro mowa o przejrzystości regulacyjnej, w tym roku w końcu dali się wciągnąć w grubą rybę, gdy Changpeng „CZ” Zhao z Binance został zmuszony do ustąpienia ze swojej roli dyrektora generalnego dyktatora.

Ponieważ było to szeroko omawiane, oto najważniejsze punkty:

Przyznanie się do winy i ugoda: Przyznał się do zarzutów związanych z naruszeniami amerykańskich przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy. Zarzut ten stanowi część szerszego porozumienia z władzami USA.
Kary finansowe: Ugoda obejmowała znaczne konsekwencje finansowe. Binance zgodziło się zapłacić karę w wysokości 4,3 miliarda dolarów, podczas gdy CZ osobiście została ukarana grzywną w wysokości 50 milionów dolarów. Kwoty te odzwierciedlają wagę przestępstw i skalę działalności Binance.
Zarzuty i zarzuty: Zarzuty postawione CZ i Binance skupiały się na naruszeniu ustawy o tajemnicy bankowej. To amerykańskie prawo wymaga, aby instytucje finansowe pomagały agencjom rządowym w wykrywaniu prania pieniędzy i zapobieganiu mu. Przyznał się do konkretnych zarzutów dotyczących naruszeń, które obejmowały świadome prowadzenie interesów z ISIS, Al-Kaidą i innymi grupami terrorystycznymi.
Blockchain BSV już wygrał – znowu?

Oprócz gigantycznego upadku CZ, blockchain BSV ustanowił także całą masę wysokich ocen dzięki różnym testom warunków skrajnych, handlowi organicznemu oraz niesamowitej ilości ciężkiej pracy i elastyczności ze strony wszystkich zespołów pracujących nad techniczną stroną blockchainu BSV.

W sierpniu blockchain BSV ustanowił nowy 24-godzinny rekord transakcji na poziomie nieco ponad 128 milionów transakcji w ciągu jednego dnia – więcej transakcji niż jakikolwiek inny blockchain KIEDYKOLWIEK!

Po poważnej reorganizacji w nChain w październiku i listopadzie cena fiducjarna BSV zaczęła gwałtownie rosnąć, rozpoczynając coś w rodzaju hossy. Dostawca infrastruktury Bitails przeprowadził wraz z Taalem kilka testów warunków skrajnych. Pierwszy został zaprojektowany w oparciu o maksymalne wykorzystanie liczby transakcji na sekundę za pomocą Arc, a drugi polegał na przesyłaniu złożonych danych wyjściowych w celu szybkiego powiększenia zestawu UTXO – co było zadaniem trudnym obliczeniowo. Obydwa uznano za udane i to też dobrze, ponieważ wnioski wyciągnięte w listopadzie okazały się kluczowe do wykorzystania w grudniu.

Pamiętacie standard BRC-20 dotyczący BTC? Cóż, w BSV nazywamy to BSV-20 (zdobywamy także nagrodę za kreatywność i sarkazm), a zespół FireSats otworzył rynek dla wymiennych napisów uczciwie wprowadzanych na rynek. Odkryto nowe wyzwanie: bardzo tanie produkty i algorytmiczne bicie monet. W ciągu zaledwie kilku dni zestaw UTXO łańcucha bloków BSV rósł wykładniczo i na szczęście wyciągnęliśmy wiele wniosków z testów warunków skrajnych Bitails miesiąc wcześniej, aby złagodzić problemy z wolumenem, które zabiłyby każdy inny łańcuch bloków. Mamy dobre wieści w tym zakresie: pomimo faktu, że utworzono miliard nowych wyników porządkowych, które wymagały indeksowania, JungleBus i inna infrastruktura skupiona na nowej gospodarce tokenów poradziła sobie znakomicie!

Cała ta sprawa z Ordinals zrodziła także plemię HODLocker: podzbiór nomadów z Ordinals, którzy zdecydowali, że jedyne wiadomości, które się liczą, to te, których sat są zablokowane w momencie ich wysyłania. Wielu miłośników BSV podchwyciło tę koncepcję i rośnie społeczność osób zamykających szafki, które uważają, że wszystkie problemy świata rozwiązuje się za pomocą zamkniętych monet – i może mają rację!

Hazard

Byłbym niedbały, gdybym nie wspomniał o przebudowie, jaką HandCash przeprowadził na swojej stronie internetowej, aby potraktować ją najpierw jako portal gier i przebojową grę „Champions TCG”. Mistrzowie wypuścili swoje karty na BTC za pomocą OrdinalsWallet, na blockchainie BSV za pomocą HandCash, a nawet mają karty na Doge używając napisów Ordinal, ale używając blockchainu BSV do całej logiki i zarządzania grą turową. Dostają pochwałę z kilku powodów:

1: Stworzyli grę, w którą po prostu przyjemnie się gra!
2: Posłuchali mojej rady, aby wyjść i znaleźć prawdziwych klientów w prawdziwym świecie, i wykonali w tym kawał dobrej roboty.
3: Kontynuują iterację w prawdziwym świecie, wspierając wiele sieci i szukając klientów wszędzie tam, gdzie mogą mieć pieniądze, co odpolitycznia łańcuchy bloków!

Oprócz tego firma AssetLayer przebudowała swoje systemy tak, aby skupiały się na grach – w szczególności – zamiast być po prostu platformą tokenów, Haste Arcade wydało kilka nowych wydań, a gry były jednym z głównych graczy w gospodarce BSV w 2023 roku.

Kiedy tak siedzimy i zastanawiamy się nad rokiem 2023, jestem podekscytowany widząc, jak podstawy, które położyliśmy w tym roku w gospodarce Bitcoin, przyniosą dywidendy w 2024 roku. Pod wieloma względami jest to cisza przed burzą. Wygląda na to, że rynek przygotowuje się na hossę w 2024 r., kolejny halving Bitcoina i proces COPA przeciwko Wrightowi rozpocznie rok wcześniej.

Potem zobaczymy, co się stanie, gdy opadnie kurz. Do tego czasu odpocznijcie trochę, cieszcie się świętami i bądźcie dla siebie dobrzy!

Obejrzyj: Oto, jak Bitcoin działa jako warstwa podstawowa dla innych łańcuchów bloków

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Bitcoin 2023 Year in review – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO