Digital Pilipinas Festival 2023: Pionier przyszłości krajobrazu technologicznego ASEAN

Podczas doniosłego spotkania na festiwalu Digital Pilipinas Filipiny znalazły się w centrum uwagi jako kwitnące centrum technologiczne pod hasłem „World Meet ASEAN in a Digital Pilipinas”. Festiwal, prowadzony przez sektor prywatny, ma na celu wypchnięcie Filipin na awangardę cyfrowych innowacji ASEAN.

Dyrektor ds. partnerstw międzynarodowych w Digital Pilipinas, dr Alexander Titov, wyjaśnia istotę tegorocznego festiwalu, podkreślając wspólny wysiłek różnych sektorów w napędzaniu postępu technologicznego w kraju.

„Mamy 12 kluczowych branż, takich jak rolnictwo, edukacja, cyfryzacja MŚP, handel elektroniczny, cyberbezpieczeństwo i wraz z administracją prezydenta PEZA (Urząd ds. Filipińskiej Strefy Ekonomicznej), BOI (Rada Inwestycji), DTI (Departament Handlu i Przemysłu), DILG (Departament Spraw Wewnętrznych i Samorządu Lokalnego), DICT (Departament Technologii Informacyjnych i Komunikacyjnych), ściśle współpracujemy nad realizacją tych projektów pilotażowych i projektów” – zauważa.

Festiwal podkreślił potencjał innowacji w słabo rozwiniętych sektorach na Filipinach, a blockchain stał się strategicznym rozwiązaniem pozwalającym rozwiązać długotrwałe problemy.

Christine Leong, dyrektor ds. informacji w nChain, podkreśliła znaczenie cyberbezpieczeństwa, stwierdzając: „Filipiny są czwartym najczęściej atakowanym cyberkrajem na świecie”.

Jej zdaniem względy bezpieczeństwa są kluczowe, zwłaszcza w obliczu znaczących inwestycji w kraju.

Lider rozwoju biznesu nChain – Filipiny Stephanie Tower dodatkowo podkreśliła znaczącą rolę blockchain w cyberbezpieczeństwie. Wyjaśniła, że wykrycie cyberataków zajmuje zwykle średnio 212 dni, ale jej zdaniem dzięki rozwiązaniom typu blockchain można zapewnić monitorowanie w czasie rzeczywistym.

Podsekretarz DICT David Almirol wygłosił przemówienie programowe, w którym szczegółowo opisał inicjatywy agencji, w szczególności niedawno uruchomioną aplikację eGov Super App, stanowiącą znaczący postęp w cyfryzacji. Aplikacja to kompleksowa platforma oferująca różne usługi, takie jak cyfrowe identyfikatory rządowe.

Leong wyjaśnił rolę blockchain w tożsamości cyfrowej, mówiąc: „Wiele współczesnych organizacji, niezależnie od tego, czy jest to Nasdaq korzystający z blockchain do rozliczeń, czy JP Morgan (NASDAQ: JPM) korzystający z blockchain do celów skarbowych wśród banków, wszystkie skupiają się na tej technologii”.

We współpracy z Digital Pilipinas DTI przedstawiło Agendę rozwoju przemysłu halal, aby pobudzić krajowy przemysł halal. Organizator Digital Pilipinas, Amor Maclang, podkreślił znaczenie blockchainu w zapewnieniu integralności łańcucha dostaw halal.

„Jedynym sposobem zagwarantowania łańcucha dostaw halal jest umieszczenie go w łańcuchu” – stwierdził Maclang.

UNISOT, platforma śledzenia łańcucha dostaw web3 wykorzystująca łańcuch bloków BSV, podzieliła się spostrzeżeniami na temat zwiększania trwałości łańcuchów dostaw poprzez udostępnianie danych.

„Możemy sprawić, że łańcuchy dostaw będą zrównoważone, udostępniając więcej danych, optymalizując logistykę i zapewniając przejrzystość” – wyjaśnił Torje Sunde, dyrektor finansowy UNISOT.

Maclang ogłosił także partnerstwo Digital Pilipinas z nChain.

„Począwszy od tego roku, nChain będzie naszym partnerem w technologii blockchain, którego celem będzie połączenie wielu branż i procesów w łańcuchu, zapewniając niezmienność” – powiedział Maclang.

Stefan Matthews, współzałożyciel i prezes wykonawczy nChain, podkreślił możliwości aktywnego biznesu na Filipinach, szczególnie w obszarach takich jak blockchain w systemach opieki zdrowotnej.

„Przejrzystość systemów opieki zdrowotnej wydaje się, że wszystkie drogi prowadzą do Philhealth. Mówię o transformacji cyfrowej, mówię o wpływie społecznym, nie ma większego wpływu społecznego niż system opieki zdrowotnej” – zauważył.

Podczas wydarzenia zbadano także, w jaki sposób twórcy treści mogą prosperować dzięki technologii Web3. Jako De Leon, przewodniczący Rady Twórców i Wpływowców na Filipinach, podkreślił, że twórcy treści badają różne sposoby zarabiania i ochrony swojej tożsamości i treści. Jego zdaniem jest to możliwe wyłącznie dzięki nowym technologiom.

Zastanawiając się nad dynamiczną sceną start-upów na Filipinach, Toffer Briones, dyrektor zarządzający Block Dojo Philippines, wyraził podekscytowanie obecną sytuacją, mówiąc: „Filipiny są teraz w dobrym, optymalnym miejscu; rząd posiada fundusz typu startup venture poświęcony inwestowaniu w start-upy. Masz kapitał i talent, które łączą się w jednym.”

Festiwal Digital Pilipinas uchwycił istotę postępu technologicznego na Filipinach. Zakończenie festiwalu pozostawiło po sobie silne wrażenie postępu i współpracy, a Filipiny wyrosły nie tylko jako centrum technologiczne, ale także jako lider innowacji, gotowy do przekształcenia sceny cyfrowej w ASEAN.

Obejrzyj: Filipiny muszą stworzyć więcej przypadków użycia blockchain

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Digital Pilipinas Festival 2023: Pioneering the future of ASEAN tech landscape – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO