Moody’s Analytics i Multiverse Computing wprowadzają technologię kwantową dla usług finansowych

Firma Moody’s Analytics ogłosiła wprowadzenie na rynek rozwiązania do obliczeń kwantowych dla finansów, zaprojektowanego do współpracy z ofertą oprogramowania jako usługi (SaaS) w odważnej próbie odkrywania nowych przypadków użycia.

Nowa usługa o nazwie QFStudio oferuje graczom z branży finansowej możliwości przeprowadzania testów porównawczych, które wspierają analizę porównawczą wydajności klasycznych algorytmów z ich odpowiednikami kwantowymi. Według Moody’s Analytics produkt, opracowany we współpracy z Multiverse Computing, może zapewnić rozwiązania „kosztownych obliczeniowo problemów”, z którymi borykają się firmy.

„Instytucje finansowe muszą zrozumieć, jakie korzyści może im przynieść przetwarzanie kwantowe” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu. „Jesteśmy podekscytowani ogłoszeniem milowego kroku naprzód w naszej eksploracji obliczeń kwantowych, który obiecuje znaczne ulepszenia w przypadku problemów kosztownych obliczeniowo, które mogą mieć wpływ na niektóre z podstawowych problemów, przed którymi stają nasi klienci”.

Tradycyjnie integracja algorytmów kwantowych z istniejącymi procesami firmowymi jest postrzegana jako wspinaczka pod górę, biorąc pod uwagę wymaganą moc obliczeniową. Świadoma wyzwania, oferta Moody’s wykorzystuje interfejsy programowania aplikacji (API), zestawy do tworzenia oprogramowania (SDK) oraz widok sieciowy, aby umożliwić użytkownikom ocenę wydajności rozwiązań kwantowych za pomocą klasycznych algorytmów.

Według Moody’s Analytics użytkownicy platformy „będą pierwszymi, którzy wykorzystają przewagę kwantową w sposób niezależny od sprzętu”, dzięki tej ofercie. Użytkownicy będą mogli porównywać i kontrastować kluczowe wskaźniki systemów kwantowych i klasycznych pod względem szybkości, dokładności, ryzyka i kosztów.

Usługa oferuje użytkownikom możliwość zidentyfikowania potencjalnych wąskich gardeł przed podjęciem decyzji w sprawie systemów, zapewniając płynną skalowalność i funkcjonalność testów porównawczych. Przekraczając granice, oferta zapewnia użytkownikom dostęp do szeregu dostawców sprzętu kwantowego i zaawansowanych optymalizatorów portfolio Multiverse Computing.

Victor Gaspar, dyrektor ds. sprzedaży w Multiverse Computing, ujawnił, że algorytmy QFStudio działają na procesorach graficznych AWS, sugerując plan wkroczenia na rynek wykorzystania procesorów opartych na bramkach do uruchamiania algorytmów.

Obliczenia kwantowe dają obiecujące perspektywy

Według ostatniej analizy oczekuje się, że branża obliczeń kwantowych wzrośnie w 2030 r. do 8229 mln dolarów z wyceny w 2022 r. wynoszącej prawie 812,6 mln dolarów. Kilku gigantów technologicznych, takich jak IBM (NASDAQ: IBM), Google (NASDAQ: GOOGL), Rigetti (NASDAQ: RGTI) i Microsoft NASDAQ: MSFT) już zaangażowały się w opracowywanie nowych ofert, podczas gdy inne badają integrację z nowymi technologiami.

Jednak większość ich wypraw koncentruje się na badaniach i rozwoju, a praktyczna użyteczność dla przedsiębiorstw jest wciąż o milę od nich oddalona. Moody’s Analytics ujawniło, że jej oferta ma na celu wypełnienie luki dla pionierów branży finansowej, zapewniając niezliczone przypadki użycia dla ekosystemu.

„Branża finansowa może być jedną z pierwszych, która odniesie korzyści z obliczeń kwantowych, a jej wiele przypadków użycia wymaga znacznych ilości danych w czasie rzeczywistym i złożonych zadań obliczeniowych” – stwierdziła Moody’s Analytics.

Obejrzyj: Nowe innowacyjne przedsięwzięcia w Block Dojo

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Moody’s Analytics, Multiverse Computing introduce quantum tech for financial services – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO