Założyciel Hex, Richard Heart, ucieka, ale nie może ukryć się przed wezwaniami SEC

Zhańbionemu założycielowi HEX, Richardowi Heartowi, skutecznie doręczono wezwanie w związku ze skargą cywilną Stanów Zjednoczonych dotyczącą rzekomych powszechnych oszustw związanych z oszustwami „kryptograficznymi” firmy Heart.

11 grudnia amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) poinformowała Sąd Okręgowy Stanów Zjednoczonych dla Wschodniego Okręgu Nowego Jorku, że pomyślnie doręczyła wezwanie Richardowi Scheulerowi, znanemu również jako Richard Heart, i jego „podmiotom będącym alter ego, Hex, PulseChain i PulseX” 31 października.

31 lipca Heart został oskarżony o oszustwo w związku z oferowaniem publicznie niezarejestrowanych papierów wartościowych za pośrednictwem swoich projektów tokenów bez narzędzi. Heart zostaje oskarżony o zebranie od swoich klientów/marek ponad 1 miliarda dolarów, z czego „co najmniej 12 milionów dolarów” zostało sprzeniewierzone przez Heart w celu sfinansowania jego wystawnego stylu życia, w tym bardzo widocznej konsumpcji dóbr luksusowych, które Heart wykorzystywał do kreowania wizerunku odnoszącego sukcesy przedsiębiorcy .

SEC stwierdziła, że znacznie łatwiej było postawić zarzuty Heartowi niż faktycznie doręczyć wezwanie w jego obecnym miejscu zamieszkania w Helsinkach w Finlandii. W zeszłym miesiącu SEC poinformowała sąd, że nadal oczekuje od fińskiego Ministerstwa Sprawiedliwości potwierdzenia, że serce zostało wydane. Ta niepewność przekonała sędzię pokoju amerykańskiego Peggy Kuo do opóźnienia wstępnej konferencji w sprawie z 28 listopada na 30 stycznia 2024 r.

Następnie SEC poinformowała sąd, że pomimo wielokrotnych wizyt w domu Heart w Helsinkach i pozostawienia próśb o kontakt, a także wielu prób skontaktowania się z nim za pośrednictwem rozmów telefonicznych i SMS-ów, Heart nie odpowiedział jeszcze na prośby fińskiego serwera procesowego.

Widoczna chęć Hearta do schowania się pod łóżkiem do czasu odejścia dementorów doprowadziła serwer procesowy do wniosku, że jedynym sposobem służenia Heartowi jest Służba Zastępcza. Dokonano tego poprzez pozostawienie odpowiednich dokumentów w miejscu zamieszkania Heart oraz w depozycie na komisariacie policji w Helsinkach.

Chociaż działanie to zapewnia dalszy postęp w sprawie skargi cywilnej, nie daje żadnych gwarancji co do dokładnego miejsca pobytu Heart. Najwyraźniej przebywa gdzieś w zamknięciu i wydaje się, że nie jest zainteresowany pojawianiem się w Nowym Jorku, aby omówić z sądem swoje zarzuty.

Finlandia ma umowę o ekstradycji z USA, chociaż nie obejmuje ona skarg cywilnych, takich jak pozew SEC. Heart jest jednak obywatelem USA, a Finlandia zezwala na ekstradycję na zasadzie uznaniowej nawet w przypadku braku zobowiązań międzynarodowych. Zakładając, że przynajmniej część ofiar HEX mieszka w Finlandii, rząd może faktycznie dostrzec korzyści w wysłaniu tyłka Heart do domu, aby mógł zmierzyć się z muzyką.

Bezduszne oszustwo

Oszustwo Heart polegało na promowaniu Hexu opartego na Ethereum jako bonanzy związanej z rolnictwem. Klientom, którzy wykorzystali swoje tokeny ETH do zakupu tokenów HEX firmy Heart, a następnie postawili swoje HEX na jego platformie, powiedziano, że ostatecznie otrzymają wygórowane zwroty w… większej liczbie tokenów HEX.

Oferta Heart zachęcała użytkowników do zaangażowania się w możliwie najdłuższe okresy obstawiania w celu uzyskania jak największych nagród, co zminimalizowało potrzebę płacenia przez firmę Heart jakichkolwiek rzeczywistych korzyści w krótkim okresie. Za wcześniejsze wypłaty i – co dziwne – za niewycofanie stawki w krótkim czasie po terminie zapadalności, groziły znaczne kary. (Zasadniczo HEX przypominał Jaspera z „Simpsonów”, szczegółowo opisując wszystkie wykroczenia, za które karą było wiosłowanie.)

Firma Heart nigdy nie wyjaśniła, kto kontrolował adres „Flush” firmy Hex, na który płacono te kary, chociaż ogólnie zakładano, że beneficjentem była spółka Heart. Heart użył również tego adresu Flush do przełączania tokenów ETH do i z ekosystemu Hex, aby sprawiać wrażenie, że nowi inwestorzy kupują wizję Heart. W skardze SEC zarzucono, że recykling stanowił do 97% całkowitej wartości zaangażowanej w przedsprzedaży HEX w latach 2019–2020.

Podczas gdy SEC przygotowywała skargę, serce było tematem filmu dokumentalnego WTF zatytułowanego The Highest of Stakes (zobacz zwiastun tutaj i przeczytaj niektóre komentarze sprzed upadku, aby zrozumieć naiwność niektórych „Hexikanów” i dlaczego to sektor jest pełen oszustów chętnych do strzyżenia tych łatwowiernych owiec).

Tweetowanie w biegu

Pomimo statusu zbiegłego Heart w dalszym ciągu tweetuje ze swojego konta osobistego, głównie po to, aby nadal chłostać swoje projekty oszustw, jednocześnie blokując ludziom możliwość odpowiadania na jego publiczne wypowiedzi. To prawie tak, jakby spodziewał się, że wyjdzie z tego bez szwanku, z nienaruszoną reputacją, gotowy chłostać swój kolejny projekt strzyżenia owiec i nie chce nowych śladów po przeczytaniu jakichkolwiek gniewnych donosów.

Ta jednostronna rozmowa obejmowała tweet Heart z 1 grudnia świętujący czwarte urodziny Hexa i jego „idealne, bezbłędne działanie” w tym okresie. Choć operacja Hex może nadal działać, wartość fiat tokena HEX pozostaje niższa o około 82% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Token PLS powiązany z oszustwem PulseChain stowarzyszonym z Heart spadł o 83% po długo opóźnionym uruchomieniu tej wiosny.

Heart zamieścił także na Twitterze swoją odpowiedź na zawartą w zeszłym miesiącu ugodę o wartości 4,3 miliarda dolarów pomiędzy Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych (DOJ) a założycielem Binance Changpengiem „CZ” Zhao. Heart dodał nazwisko CZ do „naprawdę długiej” listy „osób przebywających w więzieniu lub zbankrutowanych, które nie lubiły Richarda Hearta ani rzeczy, które założył”. Na liście znajdują się Sam Bankman-Fried z FTX, Alex Mashinsky z Celsjusza Network, Do Kwon z Terraform Labs i Su Zhu z Three Arrows Capital (3AC).

Chociaż Heart jeszcze nie dołączył do powyższej galerii łotrów w obliczu zarzutów karnych za swoje oszustwa, nie oznacza to, że nie ma zapieczętowanego aktu oskarżenia i/lub czerwonego zawiadomienia Interpolu z jego nazwiskiem i po prostu czeka, aż zacznie się kręcić przez międzynarodowe lotnisko, ciągnąc za sobą swoje zwykłe naręcze tandetnych gadżetów Gucci.

Dla krytyków Wrighta wszystkie drogi prowadzą do ruiny

Heart nie myli się, gdy twierdzi, że wspólnym wątkiem łączącym CZ, SBF i resztę jest to, że wszyscy oni nie lubią jego i/lub jego projektów. Wielu z nich podziela także antagonizm wobec ojca założyciela Bitcoina, doktora Craiga Wrighta, przy czym Heart jest jednym z najgłośniejszych krytyków Wrighta (zarówno jeśli chodzi o głos, jak i modę).

Wejście Heart do szerszej świadomości społecznej sektora aktywów cyfrowych miało miejsce podczas konferencji dotyczącej blockchain w listopadzie 2019 r. na Malcie, podczas której Wright wygłaszał prezentację. Kiedy Wright zaczął zadawać pytania, Heart zaczął kpić z jego autorytetu, upewniając się jednocześnie, że kamery rejestrują jego występ.

Kanały internetowe Heart wykorzystały ten materiał do promowania premiery HEX w następnym miesiącu. Kilka lat i wiele więcej skradzionych milionów Heart ucieka przed władzami, jego plan Ponziego legnie w gruzach, podczas gdy Wright nadal ciężko pracuje, opracowując nowe przypadki użycia technologii blockchain i zgłaszając patenty. Wybierz swojego wojownika.

CZ był kolejnym zaciekłym krytykiem Wrighta, a CZ jest obecnie biedniejszy o 4,3 miliarda dolarów i grozi mu poważny wyrok więzienia, kiedy w lutym został skazany za zarabianie na opłatach transakcyjnych od terrorystów i osób zajmujących się pornografią dziecięcą. Inni antagoniści Wrighta byli przedmiotem podobnych skarg prawnych.

Pewnego dnia na tej liście może znaleźć się założyciel Ethereum Vitalik Buterin, którego egoistyczna krytyka Wrighta była rutynowo celebrowana przez Heart. A jednak to wynalazek Buterina doprowadził do powstania tak wielu oszustw, w tym niezwykle szkodliwego szaleństwa przestępczego związanego z pierwszą ofertą monet (ICO) w latach 2017–2018, niekończącego się machania na dywanie tak zwanych zdecentralizowanych organizacji autonomicznych (DAO) oraz tak, drapieżne oszustwa Hearta. Biorąc pod uwagę, że Ethereum nigdy nie dorównało swojemu wczesnemu szumowi o „światowym komputerze”, Buterin ma za co odpowiadać.

Wright stał się celem wszystkich tych oszustów, ponieważ jego wizja obejmowała blockchain, który umożliwiał ludziom i przedsiębiorstwom osiąganie celów wykraczających poza hazard w krypto kasynie. Wright stanowił zagrożenie dla ich drapieżnego modelu biznesowego, więc trzeba było go ściąć. Jednak w miarę upływu czasu, jeden po drugim, jego krytycy zostają powaleni. Ponownie wybierz swojego wojownika.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Hex founder Richard Heart runs but can’t hide from SEC summons – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO