HODL: Pierwszy token LRC-20 wydany w ciągu 9 godzin

Pseudonimowy programista shrdlu2, który stworzył hodlnet.sh, opublikował specyfikację LRC-20, propozycji tokena, która wymaga od użytkowników blokowania monet w celu wybicia zgodnie z zasadami transakcji wdrażania. Protokół ten opiera się na BRC-20 (na BTC) i BSV-20 (na BSV) wydanych w 2023 roku i działa podobnie. W ciągu kilku godzin od opublikowania specyfikacji na GitHubie wdrożono pierwszy token zgodny z protokołem, trafnie nazwany hodl. Sprawdzając ładunek, widzimy, że funkcja wdrażania jest bardzo podobna do funkcji BSV-20, z dwoma nowo dodanymi polami dla bloków i sat.

W tym przypadku hodl został wdrożony z zapasem 21 milionów, ale aby mennice hodl były ważne, musi im towarzyszyć zamek o wartości co najmniej 0,021 BSV na 52 000 bloków (około jednego roku). Do pełnego wybicia tokena potrzeba 21 000 mennic o nominale 0,021 BSV, co daje w sumie 441 BSV.

Na tę specyfikację wpływa otwarty duch BRC-20, zgodnie z zasadą „pierwszy jest pierwszy”, w którym parametry te nie są w rzeczywistości egzekwowane w łańcuchu przez skrypt Bitcoin, ale których zestaw reguł jest do interpretacji i przestrzegania przez użytkowników, programistów i infrastrukturę. Ten kompromis zapewnia większą skalowalność, ponieważ transakcje mogą być swobodnie tworzone przez każdego w zamian za nieważność nadmiernych transakcji menniczych zgodnie z protokołem. Na przykład każda akcja mennicza dla hodl po 21 000 mennicy jest nieważna i nie zapewnia tokenów. Jest to jednak niewielka zaleta w porównaniu z BRC-20, gdzie użytkownik traci swoje BTC na rzecz górników (opłata transakcyjna), podczas gdy w LRC-20 użytkownik blokuje monety na rok, ale może uzyskać do nich dostęp później.

Aby wybić hodl, wdrożono prosty minter na łańcuchu jako napis w protokole 1Sat Ordinals przy użyciu SHUAllet.js (opracowanej przeze mnie wtyczki do portfela przeglądarki internetowej). Użytkownicy po prostu klikają, aby skonfigurować portfel, wykonać kopię zapasową kluczy, wysłać trochę BSV na adres i zacząć klikać. Po kliknięciu przycisku mennicy użytkownicy muszą podać swój adres porządkowy, aby otrzymać wybite tokeny. Chociaż LRC-20 jest bardzo podobny do BSV-20, żaden portfel obecnie nie obsługuje tych tokenów, więc wyglądają jak dziwne pliki JSON w dowolnym portfelu, w którym je przechowują. Gdy portfel zacznie je obsługiwać, będą one działać jak inne portfele tokenowe, takie jak Panda Wallet lub RelayX, w których salda są agregowane, a przelewy obsługiwane odpowiednio.

Do tego czasu specyfikacja protokołu odradza wysyłanie napisów menniczych, gdyż może to skutkować poparzeniem. Ten szczegół różni się od oryginalnej specyfikacji BRC-20, która działa bardziej jak system oparty na koncie, w którym początkowe wybite tokeny znajdują się pod adresem, na który zostały wybite, niezależnie od tego, co właściciel zrobi z napisem mennicy.

Podczas gdy mennica była w toku, użytkownicy mogli wyszukiwać za pomocą ładunku JSON mennicy i przeglądać w czasie rzeczywistym, czy hodl został już wybity, za pomocą hodlnetu. Ten fajny aspekt dodał więcej emocji mennicy, ponieważ użytkownicy mogli upewnić się, że ich mennice są ważne, jednocześnie otrzymując potwierdzenie, że inni również biorą udział.

Blok 821 205 zawierał 21-tysięczną mennicę ze znacznikiem czasu 23:16 UTC. Pierwsza transakcja mennicza została dokonana w bloku 821.165 ze znacznikiem czasu 14:20 UTC, około 40 minut po ogłoszeniu tweeta i w tym samym bloku, co post na hodlockerze, co potwierdza uczciwą premierę.

Dzięki prostej specyfikacji i narzędziu na łańcuchu (bez stylizacji i wymyślnego UX) stworzono ekscytujące doświadczenie, które rzeczywiście przyciągnęło nowicjuszy do blockchainu BSV. Nawet bez rynku wtórnego, indeksatora lub odpowiedniego wsparcia dla portfela, ludzie nadal handlują OTC, dyskutują o hodl i są zainteresowani kolejnymi krokami.

Obejrzyj: Aby zbudować biznes oparty na technologii blockchain, potrzebujesz tylko pomysłu

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : HODL: First LRC-20 token mints out in 9 hours – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO