Ubisoft ponownie wchodzi do gry NFT w ramach partnerstwa Immutable

Wydawca gier wideo Ubisoft (NASDAQ: UBSFF) zasygnalizował ponowne wejście na rynek niewymiennych tokenów (NFT) w następstwie nowego partnerstwa z Immutable, twórcą gier opartych na blockchain.

Według raportu PC Gamer nowa umowa Ubisoftu z Immutable przewiduje integrację NFT w „pełnoprawną grę”, chociaż szczegóły na temat rodzaju planowanej gry wideo nie są znane. Jednak liczne raporty potwierdzają, że nadchodząca gra umożliwi graczom posiadanie elementów w grze.

Zarówno Ubisoft, jak i Immutable współpracowały już wcześniej z cyfrowymi przedmiotami kolekcjonerskimi w swoich grach, wnosząc do partnerstwa bogate doświadczenie. Firma Immutable znalazła miarę sukcesu w grach typu blockchain dzięki tytułom takim jak Guild of Guardians, Shardbound i Infinite Victory, wprowadzając graczy do doświadczeń Web3.

„Nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani możliwością odkrywania wspólnie z Ubisoftem korzyści płynących z Web3 i własności cyfrowej dla graczy” – powiedział współzałożyciel Immutable James Ferguson. „Planujemy wykorzystać całą wagę naszego ekosystemu, aby zapewnić sukces partnerstwa”.

Z drugiej strony, Ubisoft nie miał jeszcze dobrych relacji z NFT w swoich ostatnich tytułach, a próba zebrania hełmów w Ghost Recon: Breakpoint spadła poniżej normy. We współpracy z Integrated Reality Lab firma po raz kolejny wkroczyła na rynek cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich za pośrednictwem „Smart Collectibles”, wykorzystując motyw Assassin’s Creed.

Zamiast bezmyślnie wprowadzać elementy NFT do gier wideo, partnerstwo z firmą Immutable zapewni zupełnie nowe wrażenia z gry, „które jeszcze bardziej odblokują potencjał Web3”. Powszechnie oczekuje się, że w ramach partnerstwa powstanie od podstaw nowy tytuł uwzględniający możliwość posiadania przedmiotów w grze i może wspierać handel na rynkach wtórnych.

„Jako platforma wybierana przez wielu liderów społeczności Web3, Immutable oferuje zarówno najnowocześniejszą technologię, jak i wyjątkową wiedzę specjalistyczną w zakresie płynnej integracji zdecentralizowanych technologii z grami” – powiedział Nicolas Pouard, wiceprezes Strategic Innovation Lab w firmie Ubisoft. „Jesteśmy podekscytowani współpracą z nimi i nie możemy się doczekać, aby zapewnić taki poziom płynności w pełnoprawnej grze, aby gracze musieli skupić się wyłącznie na przyjemności płynącej z rozgrywki”.

Inicjatywy NFT firmy Ubisoft

Eksperci zauważają, że nowa umowa z Immutable zmienia ambicje firmy dotyczące kontynuowania własnej inicjatywy w zakresie cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich. Ubisoft wcześniej wprowadził Quartz, aby przewodzić wydawcy gier NFT, ale po nieudanej premierze cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich dla Ghost Recon: Breaking Point aktywność wokół Quartz spadła do najniższego w historii poziomu.

Wydaje się, że firma polega na pomocy zewnętrznej, aby rozpocząć przygodę z cyfrowymi przedmiotami kolekcjonerskimi kosztem inicjatyw własnych. Firma twierdzi jednak, że Quartz pozostaje integralną częścią swojej oferty i odrzuca twierdzenia, że zamierza opuścić kurtynę na urządzenie.

„Ubisoft Quartz pozostaje dla nas podstawową infrastrukturą i kontynuujemy współpracę z partnerami z branży, aby zapewnić najlepsze możliwe doświadczenia graczom zainteresowanym tymi funkcjami” – powiedział przedstawiciel firmy.

Obejrzyj: NFT z użytecznością? A co powiesz na power-upy do gier?

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Ubisoft re-enters NFT game with Immutable partnership – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO