Microsoft rozbuduje infrastrukturę sztucznej inteligencji w Wielkiej Brytanii w ramach inicjatywy o wartości 3,2 miliarda dolarów

Firma Microsoft (NASDAQ: MSFT) ogłosiła inwestycję o wartości 3,2 miliarda dolarów w rozbudowę infrastruktury centrów danych nowej generacji opartej na sztucznej inteligencji (AI) w Wielkiej Brytanii, mającej na celu zwiększenie jej śladu cyfrowego w tym kraju.

Jak wynika z oświadczenia prezesa Microsoft Brada Smitha, zastrzyki środków do brytyjskiego ekosystemu technologicznego skupią się na trzech głównych gałęziach przemysłu. Pierwszy obejmuje ulepszenie istniejącej infrastruktury sztucznej inteligencji poprzez wdrożenie w Wielkiej Brytanii ponad 20 000 wysokiej klasy procesorów graficznych przed końcem 2026 r.

Kwota ryczałtowa zostanie wykorzystana na rozbudowę istniejącej infrastruktury w okolicach Londynu i Cardiff, z planami ekspansji na inne miasta na północy. Firma Microsoft potwierdziła rozszerzenie programu Accelerating Foundation Models Research (AFMR) na Wielką Brytanię, aby „przyspieszyć odkrycia naukowe” w naukach przyrodniczych i przyrodniczych.

„Ta inwestycja w infrastrukturę pomoże zaspokoić gwałtownie rosnący popyt na wydajną, skalowalną i zrównoważoną moc obliczeniową specyficzną dla sztucznej inteligencji oraz potrzeby sektora prywatnego i publicznego czekającego na skorzystanie z najnowszych przełomowych rozwiązań w zakresie chmury i sztucznej inteligencji” – powiedział Microsoft.

Smith ujawnił w swoim oświadczeniu, że wysiłki firmy zostaną uzupełnione hurtową inwestycją w programy edukacyjne i talenty AI w całym kraju. Aby to osiągnąć, Microsoft postawił sobie za cel przeszkolenie miliona mieszkańców Wielkiej Brytanii w zakresie umiejętności związanych ze sztuczną inteligencją, mających na celu pogłębienie puli talentów dla programistów i przedsiębiorstw zajmujących się sztuczną inteligencją.

Oprócz pogłębiania puli talentów, inwestycja Microsoftu w edukację w zakresie sztucznej inteligencji ma na celu wyposażenie programistów w etykę i zasady umożliwiające opracowywanie bezpiecznych rozwiązań w zakresie sztucznej inteligencji. Od uczestników szkolenia oczekuje się ukończenia kursów Odpowiedzialność generacyjna AI firmy Microsoft. Jednocześnie gigant technologiczny rozpoczyna poszukiwania partnerów non-profit, aby osiągnąć swoje cele.

Ostatni element inwestycji Microsoft w sztuczną inteligencję spowoduje, że firma podwoi środki bezpieczeństwa i ochrony sztucznej inteligencji w swojej infrastrukturze wewnętrznej i aplikacjach zewnętrznych.

Pod koniec października Microsoft ogłosił podobną inwestycję o wartości 3,2 miliarda dolarów w Australii, aby pogłębić lokalną pulę talentów i ulepszyć infrastrukturę sztucznej inteligencji. W obliczu dławiących ograniczeń w USA eksperci opisali niedawny szał inwestycyjny Microsoftu jako odważną próbę poszukiwania nowych granic w zakresie prowadzenia badań nad sztuczną inteligencją.

Nowa Dolina Krzemowa

Ponieważ władze Wielkiej Brytanii są podekscytowane inwestycją Microsoftu, kanclerz Jeremy Hunt opisuje ją jako kluczową dla „ambicji Wielkiej Brytanii bycia następną Doliną Krzemową”.

Wielka Brytania utworzyła grupę zadaniową ds. sztucznej inteligencji, która ma przewodzić jej wejściu do wschodzącego przemysłu, przy wsparciu dużego zastrzyku kapitałowego. Oprócz chęci przyciągnięcia wiodących firm zajmujących się sztuczną inteligencją do osiedlania się w Wielkiej Brytanii, władze wyraziły obawy dotyczące zagrożeń związanych ze sztuczną inteligencją i innymi pojawiającymi się technologiami, co doprowadziło do podpisania historycznej Deklaracji z Bletchley w sprawie bezpieczeństwa sztucznej inteligencji.

„Microsoft jest jednym z ojców założycieli nowoczesnej technologii, a dzisiejsze ogłoszenie jest punktem zwrotnym dla przyszłości infrastruktury i rozwoju sztucznej inteligencji w Wielkiej Brytanii” – zauważył premier Rishi Sunak. „Wielka Brytania rozpoczęła globalną dyskusję na temat sztucznej inteligencji na początku tego miesiąca, a historyczna inwestycja Microsoftu stanowi kolejny dowód na wiodącą rolę, jaką w dalszym ciągu odgrywamy w poszerzaniu granic sztucznej inteligencji w celu wykorzystania jej korzyści gospodarczych i naukowych”.

Obejrzyj: Przekształcanie sztucznej inteligencji w zwrot z inwestycji

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Microsoft to expand AI infrastructure in UK via $3.2B initiative – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO