Co się dzieje z przestrzenią blockchain?

W najnowszym odcinku CoinGeek Discussions do współgospodarzy Zacha Weinera i Alexa Vidala dołączyli Sylvain Cloutier, Brittany Bitz, Guru Lloyd i kilku innych gości. Omówili, co dzieje się w przestrzeni blockchain, w tym najnowsze osiągnięcia blockchain BSV. Sprawdź to tutaj.

Jaka jest najważniejsza wiadomość w tym tygodniu?

Vidal zaczyna od pytania wszystkich, jaka wiadomość szczególnie ich zaintrygowała w tym tygodniu.

Weiner odpowiada pierwszy, mówiąc, że ma bycze, optymistyczne nastawienie. Jego firma, VX Technologies, wkrótce wdroży kilka nowych funkcji, co go bardzo cieszy. Dla niego największą historią jest to, że SoFi Bank zrezygnował ze swojego działu walut cyfrowych na rzecz Blockchain.com. Nie chciała podjąć ryzyka, co według Weinera wiele mówi.

Podcaster Brittany Bitz twierdzi, że jest trochę oderwana od wiadomości. Podkreśla cały dramat wokół Bena „BitBoya” Armstronga w ostatnich tygodniach.

Guru Lloyd wskazuje na niedawne badania w dziedzinie obliczeń kwantowych i obawy, że mogą one sprawić, że klucze kryptograficzne staną się podatne na złamania. Mówi też, że to, nad czym pracował Xiaohui Liu, jest niezwykle interesujące.

Sylvain Cloutier twierdzi, że najbardziej znaczącą historią jest to, że magazyn Bitcoin przyznał, że Lightning Network nie żyje. Śledził także doniesienia na temat przepisów w ostatnich miesiącach.

Vidal uważa, że podcaster Peter McCormack, który niedawno podzielił się swoimi przemyśleniami na temat BTC, był interesującym wydarzeniem. Wydaje się, że McCormack w końcu zaczyna podążać za tym, co od dawna mówili wielcy blokerzy – że większość ludzi nie będzie mogła posiadać UTXO na BTC, a zatem nie będzie w stanie zachować suwerenności finansowej.

Weiner wskazuje również na to, jak grupa wydobywcza Ocean cenzuruje transakcje Ordinals. Vidal podkreśla, jak postrzegają liczby porządkowe jako atak na Bitcoin.

Jak wszyscy dostali się do Bitcoina?

Guru Lloyd jako pierwszy dzieli się swoją historią Bitcoina. Od dawna zajmuje się elektrotechniką i informatyką. Zajmuje się oprogramowaniem od około 15 lat, a „hakowanie sprzętu” zajmuje się dwukrotnie więcej. Jest przedsiębiorcą technologicznym, który wcześnie usłyszał o Bitcoinie i próbuje wdrożyć elektroniczną gotówkę typu peer-to-peer we wszystkich swoich przedsięwzięciach.

Brittany Bitz słyszała o tym już na początku. Po usłyszeniu o tym od przyjaciółki zajęła się pewnymi spekulacjami. Jednakże, będąc ciekawskim typem, zaczęła sprawdzać, jak wszystko działa. Obecnie prowadzi podcast, w którym przeprowadza wywiady z ludźmi z ekosystemu blockchain BSV i współpracuje z Film.io w serwisie Polygon (NASDAQ: MATIC-USD). Chociaż nie jest zbytnio zainteresowana tą technologią, podoba jej się ta koncepcja i chce używać kreskówek, aby edukować ludzi na temat tego, co wydarzyło się w historii Bitcoina.

Cloutier prowadzi niepowiązaną działalność, ale widzi potencjał technologii blockchain, która może ją pozytywnie przekształcić. Dołączył do zespołu tuż przed rozłamem BCH/BSV i zaczął studiować to, co mówiły oba obozy. Obecnie jest administratorem grupy poświęconej BSV na LinkedIn i tworzy treści na YouTube.

Ponieważ zarówno Brittany Bitz, jak i Cloutier przeprowadzają wywiady z ludźmi, Vidal pyta ich, z kim przeprowadzili wywiady, który naprawdę się wyróżniał. Brittany twierdzi, że jej wywiady z Kurtem Wuckertem Jr., Stefanem Matthewsem i Jerrym Chanem wyróżniają się. Cloutier twierdzi, że odbył dwa pamiętne wywiady z Wuckertem, a także jednego ze współzałożycieli Horizon.

Co najbardziej ekscytuje wszystkich w blockchainie i jego potencjale transformacyjnym?

Brittany Bitz twierdzi, że najbardziej ekscytującym aspektem blockchainu jest zwiększanie odpowiedzialności rządów. Zaleca wszystkim przeczytanie jej wywiadu z Jerrym Chanem, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Cloutier jest również podekscytowany zdolnością blockchaina do pociągania do odpowiedzialności potężnych podmiotów. Widzi, że wykracza to poza rząd i obejmuje także świat korporacji.

Guru Lloyd jest najbardziej podekscytowany globalną walutą, której nikt nie kontroluje. Może to zmienić strukturę władzy na świecie, ale aby zadziałało, musi być skalowalne i wiązać się z niskimi opłatami.

Aby dowiedzieć się więcej na temat danych, które VX Technologies umieszcza na blockchainie, dlaczego Bitcoin jest naprawdę złym wyborem dla przestępców oraz w jaki sposób blockchain i sztuczna inteligencja mogą i będą ze sobą współpracować, zapoznaj się z dyskusją na temat X.

Obejrzyj 3. dzień konferencji dotyczącej technologii blockchain w Londynie. Najważniejsze momenty: Wprowadzanie innowacji i konkurencyjność dzięki technologii blockchain

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : What’s up with the blockchain space? – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO