Największy japoński bank MUFG współpracuje ze stablecoinem JPYC wspieranym przez jena

MUFG (NASDAQ: MUFG) ogłosiło nawiązanie współpracy z JPYC, stablecoinem wspieranym przez jena, które odblokuje nowe usługi oparte na stablecoinach, w tym płatności transgraniczne.

Zgodnie z niedawnym ogłoszeniem MUFG, największa japońska instytucja finansowa i drugi co do wielkości holding bankowy na świecie, zintegruje JPYC z Progmat, swoją platformą tokenizacyjną.

MUFG uruchomił Progmat na początku września tego roku we współpracy z innymi potentatami w branży, w tym z SBI Holdings (NASDAQ: SBHGF), Mizuho Trust and Banking, Sumitomo Mitsui Trust Bank i NTT DATA Corporation. Oferuje platformę do emisji i zarządzania aktywami cyfrowymi dla ponad 200 członków.

W najnowszym ogłoszeniu MUFG ujawniło, że JPYC użyje Progmat do emisji monet typu stablecoin zabezpieczonych jenami, ponieważ projekt ma na celu dostosowanie się do najnowszych przepisów dotyczących monet stabilnych.

JPYC zamierza pozycjonować się jako stablecoin do transferu środków, jeden z trzech rodzajów monet stabilnych zgodnie z nowymi przepisami, które weszły w życie w czerwcu. Pozostałe dwa typy to tokeny zabezpieczone depozytami, emitowane przez banki i monety typu stablecoin typu trust, które wymagają zaangażowania banku powierniczego.

Jak wynika z doniesień lokalnych mediów, jako stablecoin transferujący fundusze JPYC ma obowiązek uzyskać licencję, o którą już się ubiegał. Jednakże ten typ monety stablecoin jest ograniczony do kwoty przekazu wynoszącej milion jenów (6811 dolarów).

Pozostałe dwa typy nie mają limitu transakcji, a JPYC planuje przejście na stablecoina typu powierniczego. Partnerstwo z MUFG znacznie pomoże w tym kursie, ponieważ gigant bankowy będzie działał jako bank powierniczy przechowujący rezerwy, a monety stablecoin będą emitowane na platformie tokenizacji Progmat.

W przyszłości partnerstwo obejmie także transfery transgraniczne. W Japonii zagraniczni emitenci monet stabilnych mogą prowadzić działalność dopiero po uzyskaniu licencji dostawcy usług wymiany elektronicznych instrumentów płatniczych, a większość jeszcze tego nie zrobiła. Plan zakłada umożliwienie japońskim użytkownikom zamiany stabilnych monet zabezpieczonych jenami na stabilne monety USD w ramach bezproblemowej transakcji wymiany walut, gdy wszystkie elementy będą już na swoim miejscu.

MUFG od miesięcy bada wykorzystanie stablecoinów na rynku walutowym. Jedno z listopadowych badań obejmowało emisję stablecoina zabezpieczonego jenem, XJPY, i jego odpowiednika zabezpieczonego w dolarach, XUSD, w celu usprawnienia rozliczeń w świecie aktywów cyfrowych.

Obejrzyj: Stablecoins na BSV

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Japan’s largest bank MUFG partners with yen-backed stablecoin JPYC – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO