Miksery mają zostać zakazane

Post Administratora forum o takiej treści został umieszczony 1 grudnia 2023 r.

https://bitcointalk-org.translate.goog/index.php?topic=5476162.0&_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=wapp

Celem Bitcointalk.org jest zapewnienie możliwie największej swobody. Ale to nie jest forum Darknet, a ponieważ miksery wyglądają coraz bardziej szaro, nie jest już możliwe umożliwienie łączenia się z mikserami. Mimo że „usługa mieszania kryptowalut niekoniecznie jest nielegalna”, pojawił się wyraźny wzorzec, w którym pojawiają się miksery, działają przez chwilę, a następnie są usuwane przez organy ścigania, gdy stają się zbyt duże. Zezwolenie na publikowanie mikserów na bitcointalk.org, zanim pozornie nieuchronnie zostaną uznane za nielegalne i skonfiskowane, nie jest zrównoważone. Dlatego linkowanie do mikserów nie będzie już dozwolone, tak samo jak linkowanie do stron Darknet nie jest już dozwolone.

Aby uniknąć zakłóceń, wprowadzony zostanie okres karencji: do 1 stycznia 2024 r. nic się nie zmieni.

Od 1 stycznia 2024 r.:
 – Istniejące tematy ogłoszeń dotyczących miksera (oraz kilka tematów, które nie mają żadnej wartości bez linków do miksera) zostaną zablokowane i zarchiwizowane .
 – W przyszłości kierowanie ludzi do mikserów w nowych postach/edycjach będzie całkowicie zabronione i może skutkować banem. Wiele adresów URL miksera zostanie poddanych filtrowaniu słów, a jeśli ominiesz filtr słów, z pewnością będzie to godne bana.
 – Wszelkie pozostałe podpisy miksera (itp.) mogą zostać usunięte. Każdy, kto będzie upierał się przy reklamach mikserów, zostanie zbanowany.
 – W większości przypadków stare posty nie zostaną usunięte. Nikt nie powinien być banowany za stare posty.

Nie musisz edytować/usuwać swoich poprzednich postów. Od 1 stycznia linki będą automatycznie filtrowane według słów lub w kilku przypadkach mody będą archiwizować lub usuwać posty, ale nie zostaniesz zbanowany za stare posty związane z mikserem.

Omówienie mikserów w ogólny sposób nadal będzie w porządku. Tylko nie kieruj ludzi do mikserów: nie linkuj do miksera, nie linkuj do katalogu z linkami do mikserów, nie mów ludziom “Google ASDFmixer”, nie linkuj do telegramu miksera itp. Definicja

miksera

Dla przejrzystości, poniżej znajduje się szczegółowa definicja tego, co rozumiemy przez „mikser”. Większość ludzi intuicyjnie wie, czym jest mikser i nie musi tego czytać.

Coś jest uważane za mikser, jeśli spełnia wszystkie te wymagania:
 1. Posiada reklamowaną funkcję przejmowania własności, poprawiania w jakiś sposób jej prywatności, a następnie zwracania mniej więcej tego samego rodzaju własności.
     A. Chociaż czasami możesz używać urządzeń innych niż miksery do mieszania monet poprzez wpłacanie, a następnie wypłacanie, nie oznacza to jednak, że jest to mikser, ponieważ jest to przypadkowe użycie usługi; usługa nie jest reklamowanajako zwiększające prywatność.
     B. Jeśli witryna nie jest przede wszystkim mikserem, ale ma funkcję miksera, np. funkcję miksera w witrynie hazardowej, wówczas cała witryna jest uważana za mikser.
     C. Jeśli witryna pobiera monety, zapewnia możliwe do przeniesienia IOU i znacznie później przekonwertuje te IOU z powrotem na monety mieszane, wówczas tymczasowa konwersja na inny rodzaj nieruchomości nie uniemożliwia uznania jej za mikser.
     D. Jeśli witryna wewnętrznie przekształca Twój depozyt w inne rzeczy w ramach mieszania, ale ostatecznie celem produktu jest odzyskanie pierwotnego typu nieruchomości, wtedy mamy do czynienia z mikserem, a nie wymiennikiem.
 2. Mikser może ukraść przechodzące przez niego mienie. Załóż, że nadawca robi wszystko tak poprawnie, jak to możliwe. Załóż również, że żaden górnik/weryfikator w kryptowalucie warstwy podstawowej nie jest zły. Załóżmy jednak, że każdy inny zaangażowany aktor jest zły (każdy, kto może głosować w DAO, każdy serwer koordynacyjny, każdy kontrahent, każdy członek multisig itp.). Ignoruj ​​krótkotrwałe błędy oprogramowania, które mają zostać szybko naprawione.
 3. Serwis nie zbiera informacji typu KYC od wszystkich użytkowników.

Przykłady rzeczy, które nie są zakazanymi mikserami, obejmują wymienniki (chyba że mają funkcję miksowania), portfele niezabezpieczające obsługujące CoinJoin i Monero.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://bitcointalk-org.translate.goog/index.php?topic=5476162.0&_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=wapp

Author: BitcoinSV.pl
CEO