Najważniejsze wydarzenia Digital Nigeria 2023: wysiłki Nigerii, aby wskoczyć do współczesnego świata

Afryka jest obecnie określana jako „najbardziej ekscytujący kontynent świata”, a Nigeria jest domem dla największej gospodarki w Afryce. Na konferencji Digital Nigeria 2023 można było wyczuć pragnienie przeniesienia kraju do współczesnego świata, począwszy od obecnych młodych ludzi po urzędników rządowych, którzy codziennie wygłaszali przemówienia programowe i gościli w salonie VIP.

„Możliwości i wydarzenia takie jak te oraz wyjazd z Nigerii to potęga tego kontynentu. To najbardziej zaludniony kraj, żyje tu ponad 220 milionów ludzi” – powiedziała dr Catherine Lephoto, prelegentka Digital Nigeria i dyrektor wykonawcza Global Partnerships VX Technologies.

„Nigeryjczycy są przedsiębiorczy. Są liderem. Jest liderem na kontynencie pod względem adaptacji cyfrowej i jestem bardzo podekscytowana, widząc, że rząd to kupuje, ponieważ wierzę, że wówczas narzuci tempo, za którym inni będą podążać” – powiedziała.

Konferencja Digital Nigeria 2023 odbyła się w dniach 24–26 października w Międzynarodowym Centrum Konferencyjnym w Abudży pod hasłem „Wykorzystywanie technologii cyfrowych na rzecz tworzenia miejsc pracy, zrównoważonego wzrostu gospodarczego sprzyjającego włączeniu społecznemu”. Każdego dnia przez drzwi przewijało się ponad 2000 uczestników, w tym przedstawiciele rządu, środowiska akademickiego, studenci, przedsiębiorcy, inwestorzy kapitału wysokiego ryzyka, media i nie tylko.

Obinna Iwuno, prezes SiBAN, nigeryjskiego stowarzyszenia Blockchain, podkreśliła, w jaki sposób Nigeria przechodzi w kierunku gospodarki cyfrowej, jednocześnie włączając się do globalnej gospodarki cyfrowej.

„Potrzebujemy wielu rzeczy, abyśmy mogli już teraz uczestniczyć w gospodarce, w której żyjemy i do której oczywiście zmierzamy, oraz zająć jej pozycję” – powiedział.

Edukacja na temat najlepszej istniejącej technologii blockchain oraz tego, jak Nigeryjczycy mogą wykorzystać jej moc, była głównym tematem konferencji, na którą przybyli eksperci z całego świata.

„Myślę, że Nigeria to fascynujący kraj, ponieważ jest tu nie tylko wielu ludzi, także wielu ludzi zainteresowanych blockchainem, kryptowalutami i tym podobnymi rzeczami, ale sam rząd faktycznie stara się promować edukację w tej przestrzeni ”- udostępnił mówca blockchain Lorien Gamaroff, dyrektor generalny i współzałożyciel Centbee.

„Mają oficjalną politykę dotyczącą blockchain, która faktycznie edukuje młodych ludzi, przedsiębiorców na temat blockchain, aby mogli znaleźć się na czele tej nowej rewolucji blockchain” – powiedział.

Jeśli chodzi o technologię blockchain w Nigerii, Iwuno opowiedział o technologii swojego kraju
krajowa polityka blockchain, co czyni ją pierwszym i jedynym krajem w Afryce posiadającym krajowy plan działania dotyczący blockchain.

„Dla nas jako Nigeryjczyków i jako kraju oznacza to, że chcemy szerokiego zastosowania technologii blockchain w naszym sektorze prywatnym i publicznym” – potwierdził.

W ścieżce blockchain wydarzenia uczestniczył także Apollo Eric Ohmer, dyrektor generalny Bitlipa, z Nairobi.

„Moim zdaniem technologia Blockchain jest jedyną technologią, która obecnie wyrównuje szanse. Nawet jeśli tu i ówdzie mamy do czynienia z korupcją, jesteśmy w stanie to wszystko wyeliminować ze względu na przejrzysty charakter technologii” – powiedział CoinGeek.

„Myślę, że dopiero zaczynamy, jeśli chodzi o budowanie naszej gospodarki i wprowadzanie coraz większej liczby ludzi do przestrzeni cyfrowej, ponieważ blockchain staje się siłą, z którą należy się liczyć, jeśli chodzi o transformację Afryki i ponowne wyobrażenie sobie jej jako bardzo, bardzo dużego Powiedziałbym, że gospodarka cyfrowa” – dodał Ohmer.

Aby pomóc widzom dokładnie zrozumieć, w jaki sposób technologia blockchain zmieni Afrykę, prelegenci Lise Li, dyrektor BSV Blockchain China Hub i Eva Porras, dyrektor generalna Blockchain Smart Technologies, podali konkretne przykłady sektorów, które odniosą korzyści.

„Pierwszym elementem, który widzę, że blockchain może wzmocnić sektor, jest łańcuch dostaw, a drugim są płatności cyfrowe” – podsumowała Li dla CoinGeek po swoim panelu dotyczącym blockchain.

„W Afryce, w Nigerii, mają zupełnie wyjątkową sytuację, ponieważ system bankowy jest całkiem nowy, a poza tym jest dość drogi dla większości mieszkających tutaj obywateli. Jednak dokonując płatności cyfrowych, albo ustanawiasz nowy system, ale oparty na blockchain, albo w przypadku tradycyjnego systemu bankowego wykorzystujesz blockchain, aby ułatwić całą tę infrastrukturę” – powiedziała.

„Obniży to koszty utrzymania całego cyfrowego systemu płatności” – dodał Li.

Zapytana, jaki sektor jej zdaniem może wiele zyskać na technologii blockchain, Porras wskazała na rolnictwo.

„Tu, w Nigerii, panuje duży niepokój. Istnieje duża populacja rolników, którzy słyszeli wiele o tym, co blockchain może dla nich zrobić” – powiedziała.

„Jednym z nich jest śledzenie produktu, a jego działaniem przeciwstawnym jest znajdowanie podróbek, aby oczyścić rynek przed konkurencją” – dodał Porras.

W ramach ciągłych wysiłków na rzecz edukacji młodych Nigeryjczyków we współpracy z Narodową Agencją Rozwoju Technologii Informacyjnych (NITDA) rządu nigeryjskiego i Domineum, jednym z organizatorów wydarzenia, stowarzyszenie BSV Blockchain Association było szeroko obecne jako główny sponsor wydarzenia.

„Nigeria nigdy nie cofa się przed porzuceniem rzeczy, które nie działają, i po prostu kontynuuje pracę z pełnym przekonaniem o nowych możliwościach i nowych technologiach. Dlatego uważam, że wprowadzanie zmian w świecie technologii to naprawdę ważny sposób myślenia” – powiedział Nico Wellinger, dyrektor globalnego sektora publicznego w BSV Blockchain Association.

„Są bardzo podekscytowani programami edukacyjnymi, które tutaj realizujemy. Myślę więc, że musimy po prostu wykorzystać ten impet i popracować nad nim, a jak wielu mówców powiedziało dzisiaj, chcą oni być żabami skokowymi w Afryce. Cóż, jesteśmy tutaj, aby wspierać ten ruch” – dodał.

Rozmowy CoinGeek z dr Catherine Lephoto: AlphaDAPP – rewolucjonizacja adopcji blockchain w Afryce

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Digital Nigeria 2023 highlights: Nigeria’s effort to leapfrog into the modern world – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO