IBM zobowiązuje się przeszkolić 2 miliony Filipińczyków w zakresie sztucznej inteligencji

W następstwie niedawnego raportu Światowego Forum Ekonomicznego, w którym stwierdzono, że sztuczna inteligencja zastąpi 85 milionów miejsc pracy na całym świecie do 2025 r., gigant technologiczny IBM przeszkoli 2 miliony osób na Filipinach w zakresie sztucznej inteligencji (AI).

W wywiadzie dla Manila Times prezes IBM na Filipinach i dyrektor generalna krajowa Aileen Judan-Jiao powiedziała, że z pomocą władz lokalnych i uniwersytetów na Filipinach pracują nad podnoszeniem kwalifikacji „niedostatecznie rozwiniętych społeczności” w zakresie sztucznej inteligencji.

„Musimy pokazać, że można to zrobić, a platforma powinna być włączająca, dostępna i bardzo zwięzła” – stwierdził Judan-Jiao. „Wszyscy musimy myśleć o przypadkach w każdym środowisku, niezależnie od tego, czy jest to środowisko akademickie, ale musimy wdrożyć je wcześnie”.

Szkolenia IBM będą prowadzone za pośrednictwem platformy SkillBuild – bezpłatnej platformy internetowej oferującej ponad 1000 kursów w 20 językach. SkillBuild oferuje kursy dotyczące sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa, analizy danych, przetwarzania w chmurze i innych dyscyplin technicznych.

Program rozpoczął się już od szkolenia nauczycieli City College of San Fernando. Będzie się rozwijać w miarę analizowania przez IBM możliwości nawiązania współpracy z Departamentem Edukacji (DepEd), Komisją ds. Szkolnictwa Wyższego (CHED) oraz Departamentem Pracy i Zatrudnienia (DOLE).

Podnoszenie kwalifikacji rodzimych talentów na Filipinach

Od czasu zasadniczego przejścia w kierunku cyfryzacji pod przewodnictwem administracji prezydenta Ferdinanda Bongbonga Marcosa Jr. Filipiny szukają sposobów, aby dowiedzieć się więcej o przełomowych technologiach i poprawić życie Filipińczyków.

Na początku 2023 r. nChain – globalna firma zajmująca się rozwiązaniami typu blockchain – ogłosiła, że pracuje nad różnymi inicjatywami wspierającymi rząd prowincji Bataan w jego wysiłkach na rzecz cyfryzacji. Firma podpisała także umowę z Uniwersytetem Ateneo w Manili, aby promować edukację blockchain na uniwersytecie i kierować grupą badawczą.

W maju nChain przeprowadził warsztaty dotyczące blockchain z delegatami Bataan w Zug w Szwajcarii, aby pomóc urzędnikom samorządu lokalnego dowiedzieć się, w jaki sposób blockchain, w szczególności blockchain BSV, może zmienić prowincję, a ostatecznie całe Filipiny.

Jeśli chodzi o podnoszenie kwalifikacji narodu, nChain i Block Dojo Philippines organizują 12-tygodniowy program inkubatora. Celem tego programu jest zapewnienie start-upom, przedsiębiorstwom i lokalnym talentom niezbędnych szkoleń, edukacji, podnoszenia kwalifikacji i przekrojowych umiejętności w zakresie najnowocześniejszych technologii, takich jak blockchain i sztuczna inteligencja. Inicjatywa ta ma na celu wzmocnienie pozycji następnego pokolenia specjalistów i liderów technologii na Filipinach poprzez wyposażenie ich w umiejętności i wiedzę, których potrzebują, aby odnieść sukces w erze cyfrowej.

Obejrzyj: Rząd Bataan i nChain dążą do wprowadzenia Filipin w złotą erę cyfrową

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : IBM commits to train 2 million Filipinos in AI – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO