HODL Monitor optymalizuje sposób, w jaki konsumujemy informacje

Pseudonimowy programista „Loot” uruchomił HODL monitor, kanał Telegramu, na którym użytkownicy mogą przeglądać najnowsze posty z zablokowanym co najmniej 0,1 BSV. Pomysł polega na tym, aby użytkownicy mogli otrzymywać powiadomienia push i szybko korzystać z zablokowanej zawartości w łańcuchu, bez konieczności odwiedzania witryny hodlocker.com lub innego interfejsu obsługującego blokowanie.

Obecnie użytkownicy mogą korzystać z zakładki Trendy na hodlocker.com, ale jest to model pull, w którym użytkownicy muszą aktywnie odwiedzać witrynę. Monitor HODL to model push, w którym zamiast tego dane do nich docierają, wspierany przez satoshis. Ponadto zakładka Na czasie może zostać nadużyta, wydając niewielką ilość satoshi, aby tymczasowo podbić post na górę, ponieważ wyświetla tylko najnowsze posty z dowolną liczbą blokad.

Monitor HODL próbuje rozwiązać ten problem, wdrażając minimalny próg 0,1 BSV, który jest lepszy, ale nie idealny. W idealnym przypadku użytkownicy mogliby ustawić niestandardowe progi dla różnych tematów (tj. hashtagów) i obserwować użytkowników zamiast otrzymywać globalny kanał. Na przykład mógłbym ustawić próg 0,01 BSV dla postów zawierających #muzyka i 0,2 BSV dla postów o #sport.

Loot ma nadzieję, że kanał będzie wykorzystywany do przesyłania ważnych wiadomości i wydarzeń, ale tego narzędzia można używać do wszelkich celów na dużą skalę. Firma Loot opublikowała niedawno aktualizację, w której wkrótce zostaną dodane odpowiedzi i obsługa sublockerów. Przykładem użycia mogą być listy pożądanych przedmiotów w łańcuchu. Gdybym był zainteresowany określoną kolekcją NFT, mógłbym teoretycznie skonfigurować usługę taką jak HODL Monitor dla zamówień w ramach tej kolekcji z zablokowaną co najmniej 0,05 BSV i ceną poniżej określonej ceny ofertowej. Dodatkowo mógłbym zostać powiadomiony w przypadku sprzedaży zleceń z zablokowanymi kwotami, aby być na bieżąco z aktywnością rynkową. Wszystko to jest możliwe, ponieważ dane są publicznie dostępne i zawarte w tej samej transakcji, do której odnosi się blokada.

Co więcej, taka usługa byłaby skalowalna, ponieważ wymaga jedynie indeksowania transakcji z blokadą. W rzeczywistości indeksowanie może być jeszcze prostsze, ponieważ wystarczy indeksować transakcje według kryteriów zdefiniowanych przez własnych użytkowników i może wyczyścić wszystko inne. Inaczej jest w przypadku wyszukiwarek i rynków, gdzie muszą przechowywać mnóstwo bezwartościowych danych, co powoduje rozdęcie baz danych i dysków twardych oraz zwiększenie kosztów.

Wraz z pojawieniem się usługi takiej jak HODL Monitor, zwiększa to przede wszystkim motywację i kwotę do zablokowania. Jak twierdzi Loot, są zbyt leniwi, aby sprawdzić stronę hodlockera. Prawdopodobnie dotyczy to również innych użytkowników; nie chcą odwiedzać strony internetowej, ale chętnie otrzymują powiadomienia push lub sprawdzają kanał Telegram. Dlatego użytkownicy będą chcieli blokować treści, które uznają za wartościowe, lub będą chcieli rozpowszechniać je w oparciu o próg monetowy, który wdrożyły te usługi, aby zapewnić, że jak największa liczba osób zobaczy tę treść. Coraz częściej zdarza mi się blokować co najmniej 0,1 BSV, więc treść jest publikowana na kanale Telegramu.

Powstaje pytanie, czy zablokowana treść rzeczywiście optymalizuje wykorzystanie i przechowywanie informacji, jaka jest wartość natywnego towaru użytego do tego?

Obejrzyj: Blokowanie monet i HODLocker z Joshuą Henslee

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : HODL Monitor optimizes how we consume information – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO