Gdzie jest Richard Heart? SEC stoi przed wyzwaniami w doręczaniu pozwu założycielowi HEX

Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) jak dotąd nie udało się pomóc założycielowi HEX i PulseChain, Richardowi Schuelerowi, znanemu również jako Richard Heart, w procesie sądowym dotyczącym sprzedaży niezarejestrowanych papierów wartościowych.

W swoim niedawnym złożeniu wniosku do Sądu Okręgowego Stanów Zjednoczonych dla Wschodniego Okręgu Nowego Jorku organ nadzoru papierów wartościowych oświadczył, że w sierpniu zwrócił się do Ministerstwa Sprawiedliwości Finlandii o doręczenie pozwu firmie Heart mieszkającej w Helsinkach. Jednak do chwili obecnej organ regulacyjny stwierdził, że „nie otrzymał potwierdzenia doręczenia” od władz fińskich.

Tego samego dnia, w którym SEC przekazała aktualne informacje na temat nieudanych prób doręczenia Heart, sędzia przewodnicząca Peggy Kuo podjęła decyzję o przełożeniu konferencji przedprocesowej z 28 listopada 2023 r. na 30 stycznia 2024 r. – prawdopodobnie w nadziei, że Serduszko mogło zostać doręczone. do tego czasu i rzeczywiście się pojawi.

W lipcu SEC oskarżyła firmę Heart i trzy kontrolowane przez nią podmioty nieposiadające osobowości prawnej, HEX, PulseChain i PulseX, o przeprowadzenie niezarejestrowanych ofert papierów wartościowych aktywów cyfrowych, które pozyskały od inwestorów ponad 1 miliard dolarów.

Heart był znany z tego, że prowadził na głos swój luksusowy, „kryptonapędzany” styl życia, publikując filmy, na których jest z torbami pełnymi luksusowych towarów i od stóp do głów ubrany w markowe ciuchy. Nic dziwnego, że kiedy w marcu Heart usunął swój przechwalający się profil na Instagramie, „aby okazać więcej pokory i szacunku”, wywołało to zdziwienie i niepokój wśród zwolenników HEX.

Nowo odkryta pokora Heart pojawiła się zbyt późno, aby uniemożliwić SEC oskarżenie go również o oszustwo i sprzeniewierzenie co najmniej 12 milionów dolarów funduszy inwestorów na zakup dóbr luksusowych, „w tym samochodów sportowych, zegarków i 555-karatowego czarnego diamentu znanego jako„ „Enigma” – podobno największy czarny diament na świecie.

Ponzis serca

Heart rozpoczął sprzedaż HEX w 2018 roku jako token w sieci Ethereum, koncentrując się na rolnictwie plonów. Kiedy zadebiutował w grudniu 2019 r., zachęcano klientów do zakupu HEX za ETH i postawienia swojego HEX jako „certyfikatu depozytowego Blockchain”. Pomysł był taki, że w przyszłości otrzymają jeszcze więcej HEX, do tego czasu wartość każdego HEX miałbym nadzieję, że poszedłby w górę.

Ta cecha charakterystyczna Ponziego, czyli obietnica coraz większych nagród dla tych, którzy zamykają swoje aktywa na dłuższe okresy czasu, pozwoliła firmie Heart przyciągnąć więcej inwestorów, zanim będą musieli cokolwiek spłacić.

Jak to często bywa w przypadku tego typu oszustw związanych z aktywami cyfrowymi, CoinGeek zajął się tym od samego początku, podkreślając podejrzane transakcje związane z HEX w 2020 r. Heart zlekceważył taką krytykę, nazywając obawy mediów dotyczące HEX „głupimi”.

Heart kontynuował ten dochodowy Ponzi z innym programem obracającym pieniądze, PulseChain, forkiem Ethereum obiecującym niższe opłaty transakcyjne niż główna warstwa Ethereum. W okresie od lipca 2021 r. do kwietnia 2022 r. inwestorzy wpłacili ponad 354 mln dolarów na PulseChain i kolejne 676 mln dolarów na PulseX, zdecentralizowaną platformę swapową finansów (DeFi).

SEC twierdzi, że Heart promowało zarówno PulseChain, jak i PulseX jako część sieci, która mogłaby zwiększyć wartość HEX. Zyski osiągnięte z PulseChain i PulseX, poprzez ofertę ich natywnych tokenów, odpowiednio, PLS i PLSX, rzekomo miałyby wrócić do sieci i zwiększyć wartość wszystkich aktywów.

Na nieszczęście dla Heart, zgodnie z pozwem SEC, wszystkie HEX, PLS i PLSX spełniają test Howeya pozwalający określić, czy dany składnik aktywów jest papierem wartościowym – i wszystkie zostały zaoferowane przez Heart bez rejestracji lub uzyskania uprzedniej zgody SEC, zgodnie z wymaganiami przez prawo.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Where is Richard Heart? SEC faces challenges in serving lawsuit to HEX founder – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO