Dyskusja na temat Bitcoina i Blockchain: Sztuka w łańcuchu i gdzie Bitcoin będzie w przyszłości

W tym odcinku CoinGeek Discussions Alex Vidal i Zachary Weiner rozmawiali z artystami i przedsiębiorcami z przestrzeni blockchain o swoich kolekcjach w łańcuchu, dlaczego zdecydowali się używać Bitcoina do wyrażania siebie i gdzie Bitcoin będzie za dekadę.

Wśród gości znaleźli się BitGod, George Siosi Samuels i różni artyści z ekosystemu Bitcoin. Sprawdź rozmowę, klikając ten link.

Kim są goście w tym odcinku?

BitGod jest artystą i współzałożycielem Quadrillion.art. Mówi, że on i jego zespół chcą wprowadzić nową erę kreatywnej kolekcji. Mają wizję ustanowienia nowej ery sztuki cyfrowej poprzez połączenie starych tradycji z nowymi innowacjami.

Jak BitGod odkrył Bitcoin? Po raz pierwszy zetknął się z nim w 2015 roku, ale jego uwagę rozproszył handel monetami. Po tym, jak większość z nich spadła do zera, dowiedział się więcej o Bitcoinie i doszedł do wniosku, że zostanie z nim na stałe. Był świadkiem uruchomienia Magic Eden, zakochał się w idei budowania na Bitcoinie i postanowił się w to zaangażować.

BitGod wyraża swoje przekonanie, że Bitcoin jest najlepszym płótnem. Uważa, że chociaż istnieje wiele wspaniałych kolekcji, brakuje uznanych artystów. Zamierza to zmienić.

Curtis Lepore to artysta, który opisuje siebie jako „bardzo nowego i wciąż się uczącego”. Zawsze interesował się sztuką cyfrową i kiedy usłyszał o Ordinals, wiedział, że warto na niej bazować.

Eric Okie to kolejny artysta, który opisuje swoją podróż do zapisania się na Bitcoinie jako „długą, dziwną podróż”. Słyszał o tym, gdy cena wynosiła 0,25 dolara, ale jak wielu innych, zignorował to. Jako absolutysta wolności słowa dostrzegł potencjał, gdy znajomy przedstawił mu HandCash i mógł wysyłać drobne płatności z załączoną wiadomością. Po zarejestrowaniu się w serwisie Twetch podążył za chłopakami z Ordinals Wallet i od razu zakochał się w braniu pomysłu i umieszczaniu go na satoshi.

Samuels to nazwisko dobrze znane wielu osobom w ekosystemie BSV. Jest seryjnym przedsiębiorcą i pracuje w BSV Blockchain Association jako Ambasador Bitcoin. Po raz pierwszy zauważył Bitcoina podczas pracy w przestrzeni coworkingowej w Australii w 2013 roku; było duże zainteresowanie bankomatem Bitcoin. Od tego czasu Samuels jest zaangażowany w Bitcoin – był świadkiem podziału łańcucha, widział powstawanie frakcji z niemal religijnym zapałem i ostatecznie trafił do BSV. Mimo wzlotów i upadków twierdzi, że było to dla niego przyjemność.

Jakie jest Twoje najlepsze wspomnienie związane z Bitcoinem?

Następnie Weiner prosi gości, aby podzielili się swoimi najlepszymi wspomnieniami w Bitcoin.

BitGod twierdzi, że jego najlepsze wspomnienia to nauczanie, praca z artystami i wdrażanie ich oraz współpraca z Ordinals.

Lepore mówi, że zaproszenie do udziału w tej dyskusji to jego najlepsze wspomnienie. Ogólnie rzecz biorąc, uwielbia być częścią społeczności.

Okie z sentymentem wspomina używanie Bitcoina do swojej pierwszej ślepej mennicy. To była świetna zabawa i opisuje to jako coś w rodzaju gry w kości.

Samuels mówi, że jego ulubionym wspomnieniem jest spotkanie wszystkich w Tokio podczas Konferencji SV. Lubił także zarabiać dużo pieniędzy w swojej poprzedniej firmie, gdzie był znany jako zwolennik Bitcoina. Oczywiście wprowadził także technologię blockchain do całego narodu: Tuvalu.

IMSO Chris mówi, że jego najlepszym wspomnieniem było szukanie Bitcoina w Google (NASDAQ: GOOGL) w 2013 roku, kiedy desperacko potrzebował dochodu. Szybko zdał sobie sprawę, że to rozwiązanie wszystkiego, czego się obawiał i był przygnębiony. Podobnie jak wielu innych, żałował, że nie zaangażował się wcześniej.

Co najbardziej Cię ekscytuje za 5–10 lat i jaki wpływ będzie miał blockchain na świat?

Samuels twierdzi, że za ponad 15 lat Bitcoin może zastąpić SWIFT. Ma doświadczenie we współpracy z bankami i możliwa jest wymiana tego przestarzałego systemu. Przewiduje także, że mikropłatności będą ogromną siłą na świecie. Wiele nowych modeli biznesowych opartych na mikropłatnościach może i będzie się rozwijać.

Okie twierdzi, że krzywa technologiczna jest „prawie pionowa”. Bitcoin będzie rósł niezwykle szybko. Wierzy, że z czasem przestaniemy cenić to fiat, a zaczniemy myśleć satoshi. Podoba mu się to, że mamy teraz sposób na przechowywanie historycznych danych rodzinnych, takich jak myśli, zdjęcia itp., w niezmienny sposób.

Lepore jest „bardzo byczy” w przypadku liczb porządkowych i całej gospodarki w łańcuchu. Nie wie, jak to będzie wyglądać za pięć lat, ale wie, że będzie zupełnie inne niż dzisiaj.

BitGod twierdzi, że Ordinals „otworzyli puszkę Pandory”. Jest zbyt wcześnie, aby powiedzieć, jak sytuacja będzie wyglądać za pięć lub dziesięć lat. Potrzebujemy nowej, wyjątkowej sztuki, aby przyciągnąć i zatrzymać ludzi. Jest przekonany, że istnieje wiele nowych i interesujących pomysłów, których nie widzieliśmy wcześniej.

Aby dowiedzieć się więcej o porządkach porządkowych, budowaniu społeczności i całej ekonomii w łańcuchu, obejrzyj ten odcinek dyskusji CoinGeek tutaj.

Obejrzyj: Większość ludzi nie rozumie Bitcoina

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Bitcoin and blockchain discussion: On-chain art and where Bitcoin will be in the future – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO