Byli pracownicy Apple wprowadzają na rynek przenośne urządzenie AI

Humane Ai Pin — jedno z pierwszych na świecie urządzeń do noszenia opartych na sztucznej inteligencji (AI) — jest już dostępny w przedsprzedaży.

Twórca tego pozbawionego ekranu urządzenia AI, Humane, stworzonego przez byłych pracowników Apple (NASDAQ: AAPL), Imrana Chaudhri i Bethany Bongiorno, uważa, że stworzyło ono lepszy sposób interakcji użytkowników ze światem i otrzymywania informacji niż istniejąca alternatywa — smartfon.

Brak ekranu? Bez problemu

Zamiast ekranu AI Pin wykorzystuje „laserowy wyświetlacz atramentowy” do wyświetlania informacji na dłoni użytkownika. Użytkownicy mogą sterować wyświetlaczem laserowym, dotykając palca wskazującego i kciuka oraz używając innych gestów, aby wywołać określone polecenia, takie jak wstrzymywanie lub odtwarzanie muzyki.

Oprócz gestów dłoni, Ai Pin polega na tym, że użytkownicy wydają polecenia dźwiękowe, podobnie jak Siri firmy Apple, do tak zwanego „AI Mic”, funkcji obsługiwanej przez model OpenAI, która umożliwia wydawanie poleceń głosowych. Ale w przeciwieństwie do innych asystentów głosowych, takich jak Siri czy Alexa firmy Amazon (NASDAQ: AMZN), Ai Pin nie ma „słowa budzenia”. Zamiast tego aktywuje się tylko wtedy, gdy użytkownik ręcznie naciśnie przycisk na urządzeniu.

Za pomocą AI Mic użytkownicy mogą wydawać polecenia takie jak „Złap mnie”, a Pin AI będzie przeglądać skrzynkę odbiorczą użytkownika i dostarczać aktualizacje ważnych informacji. Użytkownicy mogą wydać pinowi polecenie, które sprawi, że będzie tłumaczył rozmowy w czasie rzeczywistym, a AI Pin rozpozna i przetłumaczy język(i), w którym się mówi. Użytkownicy mogą także używać poleceń do aktywacji wbudowanej kamery urządzenia, która po jej wydaniu będzie robić zdjęcia, a po przyszłej aktualizacji oprogramowania nagrywać filmy.

Urządzenie może także wykonywać połączenia telefoniczne, wysyłać wiadomości tekstowe i korzystać z aparatu, aby przekazywać użytkownikowi informacje o swoim otoczeniu.

Ale czy warto nosić tę sztuczną inteligencję?

Jeśli jesteś choć trochę podobny do mnie, a ceny zaczynają się od 699 USD i miesięczna opłata za abonament komórkowy w T-Mobile wynosi 24 USD, być może zadajesz sobie pytanie: „Czy AI Pin jest tego wart?”

Jak w przypadku każdej nowej technologii, zawsze znajdą się pierwsi użytkownicy, czyli osoby, które najprawdopodobniej są „techniczne” i są chętne i podekscytowane wypróbowaniem jakiejkolwiek nowej technologii.

Jednak w przypadku większości świata oferowany produkt musi być znacznie lepszy od istniejących alternatyw – w tym przypadku smartfona – zanim dana osoba zdecyduje się wydać pieniądze na produkt i zacznie odchodzić od starej alternatywy.

W tej chwili nie mogę sobie wyobrazić, że AI Pin zapewnia lepsze wrażenia niż jakikolwiek smartfon z kilku powodów. Wypowiadanie poleceń głosowych do naszych urządzeń jest nadal nieznanym, niezręcznym, a czasem niewygodnym doświadczeniem. Właśnie dlatego funkcje takie jak Siri firmy Apple pozostają niepopularne wśród większości właścicieli iPhone’ów. Ponadto AI Pin robi bardzo niewiele rzeczy, których nie potrafią nasze obecne smartfony. Najbardziej nowatorską funkcją AI Pin może być funkcja tłumaczenia języka, a nawet ta funkcja, choć cenna, byłaby rzadko używana przez większość osób – choć z pewnością przydałaby się na zagranicznych wakacjach.

Mogę się bardzo mylić, ale wydaje się, że AI Pin nie ma wystarczających wyróżników, aby odróżnić go od istniejących alternatyw na rynku. Sprzeda się i ludzie będą z niego korzystać, ale urządzenie, które osiągnie masową adopcję lub zastąpi element, który miał zastąpić, wydaje się obecnie niewykonalne.

Niezależnie od tego oczekuje się, że wysyłka AI Pin rozpocznie się na początku 2024 r., a jeśli chcesz zostać pierwszym użytkownikiem, możesz zamówić go w przedsprzedaży już dziś.

Obejrzyj: Sztuczna inteligencja zajmuje centralne miejsce podczas szczytu Chatbot w Londynie

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Former Apple employees launch wearable AI device – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO