YouTube chce, aby twórcy oznaczali treści oparte na sztucznej inteligencji etykietami

Platforma do strumieniowego przesyłania wideo YouTube zasygnalizowała nadchodzące aktualizacje swojej polityki dotyczącej wykorzystania sztucznej inteligencji (AI) przez twórców na swojej platformie.

W poście na blogu YouTube twierdzi, że twórcy powinni wyraźnie oznaczyć w opisie filmy zawierające materiały wygenerowane przez sztuczną inteligencję przed przesłaniem. Firma ostrzegła, że nieprzestrzeganie zasad ujawniania przychodzących informacji spowoduje usunięcie filmu w związku z próbą rozprawienia się z dezinformacją.

YouTube twierdzi, że ujawnienie informacji jest szczególnie uzasadnione, jeśli film dotyczy „delikatnych tematów”, w szczególności kryzysów zdrowia publicznego, wyborów, urzędników publicznych i konfliktów globalnych. Chociaż gigant transmisji strumieniowej należący do Google (NASDAQ: GOOGL) nie ujawnił daty wprowadzenia nowych zasad, twórcy treści przygotowują się na premierę przed końcem 2023 roku.

„Twórcy, którzy konsekwentnie nie ujawniają tych informacji, mogą zostać obciążeni usunięciem treści, zawieszeniem w programie partnerskim YouTube lub innymi karami” – podaje YouTube. „Będziemy współpracować z twórcami, zanim to wdrożymy, aby upewnić się, że rozumieją te nowe wymagania”.

Aby zapewnić zgodność z nadchodzącymi zasadami, YouTube ujawnił, że wprowadzi nowe opcje umożliwiające twórcom sygnalizowanie obecności treści generowanych przez sztuczną inteligencję. YouTube twierdzi, że będzie informował widzów o treściach generowanych przez sztuczną inteligencję za pomocą etykiety w panelu opisu i „wyraźnej etykiety”, jeśli film dotyczy drażliwego tematu.

W przypadkach, gdy jednoznaczne oznakowanie nie wystarczy, aby zmniejszyć ryzyko wprowadzenia w błąd, YouTube twierdzi, że usunie film ze swojej platformy zgodnie ze swoimi wytycznymi dla społeczności. Użytkownicy mogą również poprosić o usunięcie filmów zawierających treści wygenerowane przez sztuczną inteligencję, jeśli treści te przedstawiają „możliwą do zidentyfikowania osobę”.

„Nie wszystkie treści zostaną usunięte z YouTube. Oceniając te żądania, uwzględnimy różne czynniki” – czytamy w poście na blogu. „Może to obejmować to, czy treść ma charakter parodii lub satyry, czy można jednoznacznie zidentyfikować osobę składającą wniosek lub czy przedstawia ona funkcjonariusza publicznego lub dobrze znaną osobę – w takim przypadku poprzeczka może być wyższa”.

YouTube twierdzi, że w nadchodzących aktualizacjach partnerzy muzyczni będą mogli poprosić o usunięcie syntetycznych treści naśladujących głos oryginalnego artysty. Opcja będzie dostępna dla wytwórni i dystrybutorów biorących udział w eksperymentach muzycznych YouTube związanych ze sztuczną inteligencją przed wprowadzeniem treści do głównego nurtu w innych wytwórniach.

YouTube wykorzystuje nowe technologie

YouTube majstrował przy sztucznej inteligencji, aby poprawić komfort oglądania użytkowników, prezentując nowe funkcje na początku listopada. Gigant zajmujący się strumieniową transmisją wideo eksperymentuje z chatbotem, który ma zapewnić widzom szczegółowy wgląd w film oraz funkcję podsumowania treści dla twórców.

Po uruchomieniu wersji beta YouTube Create, Dream Screen i Aloud firma potwierdziła plany dalszego wykorzystania nowych technologii, wykorzystując sztuczną inteligencję do moderowania treści w celu „zwiększenia szybkości i dokładności”. Firma twierdzi, że zastosuje testy kontradyktoryjne i wykrywanie zagrożeń, aby uniemożliwić złym podmiotom obejście zasad sztucznej inteligencji.

Obejrzyj: Czy sztuczna inteligencja wie, co robi?

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : YouTube wants creators to label AI content to track responsible usage – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO