Rozmowa o sztucznej inteligencji i blockchainie z ChatBSV: „Byłem zaskoczony, że nikt jeszcze tego nie próbował”

Twarda prawda: modele subskrypcyjne działają lepiej w przypadku sprzedających je niż osób je kupujących. Blockchain BSV po raz kolejny oferuje lepszy wybór, z możliwością obsługi
mikropłatności dowolnej wielkości. Jednym z najnowszych przykładów jest ChatBSV, który umożliwia użytkownikom interakcję z ChatGPT i generatorem obrazów DALL-E za kilka centów za zapytanie. Jest idealny dla tych, którzy chcą po raz pierwszy wypróbować konsumencką sztuczną inteligencję OpenAI lub doświadczonych użytkowników, którzy chcą większej mocy, ale nie na tyle często, aby chcieć subskrypcji.

Jasne, ChatGPT jest darmowy — przynajmniej wersja podstawowa/wolna. Aby jednak uzyskać dostęp do szybszych i bardziej nowatorskich funkcji OpenAI, takich jak GPT-4 lub DALL-E, musisz kupić subskrypcję o wartości 20 USD miesięcznie lub kredyty przedpłacone. Chociaż nie jest to najpotężniejsza bariera wejścia, wciąż wystarcza, aby powstrzymać wiele osób przed wypróbowaniem tej usługi. ChatBSV usuwa tę barierę.

Jeśli chcesz wypróbować ChatBSV, jest to tak proste, jak podłączenie portfela HandCash i wyświetlenie monitu. Podstawowa wersja kosztuje 0,01 dolara za zapytanie, natomiast nowsza wersja „ChatBSV Pro” wydana w zeszłym tygodniu zapewnia dostęp do GPT-4 i DALL-E (0,05–0,10 dolara za monit). Pomimo sporadycznych przekroczeń limitu czasu i frustrująco ograniczonej przepustowości OpenAI, interakcja z tymi narzędziami jest znacznie łatwiejsza.

ChatBSV to niezależny (na razie) projekt deweloperów, którzy w 2019 roku stworzyli agregator informacji blockchain Agora.icu (a skoro o tym mowa, to projekt zasługuje na wznowienie). CoinGeek rozmawiał z głównym programistą „Architectonic” na temat ChatBSV i kilku szerszych przemyśleń na temat sztucznej inteligencji i jej potencjału, jeśli w grę wchodzi blockchain.

Architectonic był zajęty rozmyślaniem na Twitterze o zaletach łączenia sztucznej inteligencji ze skalowalnymi, możliwymi do kontrolowania zapisami blockchain i mikrotransakcjami… a także lobbowaniem u Elona Muska.

Przeczytaj poniżej, aby dowiedzieć się więcej o historii ChatBSV.

Jak wpadłeś na pomysł ChatBSV i dlaczego go zbudowałeś?

Architectonic: ChatBSV zaczęło się jako mały projekt hobbystyczny i, szczerze mówiąc, nadal nim jest. Zacząłem używać ChatGPT jak wszyscy inni, aby 100-krotnie zwiększyć moją produktywność i szybkość rozwoju. Udało mi się szybko stworzyć kilka nowych produktów w sposób, w jaki, szczerze mówiąc, nie byłbym w stanie obejść się bez GPT lub zajęłoby mi to wieki, a mimo to czasami potrzebowałbym porady kogoś innego .

Tak więc GPT został moim nauczycielem kodowania, asystentem kodowania, stażystą i niewolnikiem, a ja wykorzystuję tę darmową siłę roboczą do tworzenia małych projektów pobocznych, które uważam za interesujące, a jednym z nich było stworzenie własnego interfejsu czatu.

Podobnie jak przy produkcji samochodu, musisz najpierw zaprojektować i wyprodukować maszynę, która zbuduje i zmontuje części samochodowe. Opracowywałem narzędzia do tworzenia narzędzi, które mogą tworzyć narzędzia, i skończyło się na opracowaniu własnej aplikacji CLI, w której mogę czytać i zapisywać do pliku, łączyć zadania GPT, agregować kilka wywołań API w celu uzyskania danych, przetwarzania danych i wyników pliki i robiąc to, pomyślałem. Szkoda, że nie mogę zaoferować tego moim znajomym, ale istnieją problemy związane z prywatnością, nadużyciami i kosztami związanymi z udostępnianiem kluczy API komuś innemu.

Miałem interfejs czatu i silnik zaplecza, ale musiałem na nim zarabiać, a nie chciałem pobierać opłat za subskrypcję.

Wtedy zdecydowałem: OK, jak mogę zintegrować blockchain BSV, aby każdy monit się opłacał? Widzisz, zawsze wierzyłem w siłę mikrotransakcji, a będąc w „krypto” od 2016 roku, pracując przy projektach, które wchodziły w interakcję z wieloma łańcuchami, wiem, że blockchain BSV ma potencjał, aby zakłócić wszystko inne.

Zatem model biznesowy był tutaj zawsze bardzo jasny. Kupujemy hurtowo dostęp w ramach subskrypcji do narzędzi AI i demokratyzujemy dostęp, sprzedając je detalicznie z zyskiem. To całkiem proste, a wraz z rozwojem sztucznej inteligencji byłem zaskoczony, że nikt jeszcze nie próbował tego zrobić w społeczności blockchain BSV.

W pewnym sensie misja Agory była podobna: chcieliśmy agregować różne usługi, z którymi można wchodzić w interakcję w jednym interfejsie, ale brakowało nam silnika i jasnego modelu biznesowego, a wymyślenie pomysłu na biznes zajęło mi jeszcze kilka lat model, który mógłby się sprawdzić, i teraz myślę, że go mam. Dlatego współpracuję z moim lojalnym pomocnikiem GPT i innym programistą, który pomaga, jeśli tylko może, przywrócić AGOrę do życia.

Otrzymaliśmy nowy interfejs użytkownika, zupełnie nowy stos technologii, portfel wewnętrzny i login społecznościowy z innymi portfelami. Pracujemy nad rozwojem tego małego silnika dla nowego rodzaju rynku pomysłów, nieco innego i bardziej wyrafinowanego modelu ekonomicznego niż, powiedzmy, Twetch czy POW – moim skromnym zdaniem – chociaż w tym momencie są one o wiele mil przed nami pod względem tego, jak daleko rozwinęli swoje produkty.

Tak czy inaczej, chciałbym w końcu przywrócić ChatBSV do Agory i stanie się on po prostu kolejnym narzędziem, z którego będziesz mógł tam korzystać. Ale na razie to się jakoś opłaca i od pierwszego dnia przynosi zyski, więc zdecydowałem, że na razie mogę wypuścić ją jako samodzielną książkę, pracując nad nową Agorą.

Taka jest idea blockchainu BSV i dlaczego. To eksperyment, jak na razie udany, moim zdaniem.

Jeśli każda interakcja z ChatBSV jest transakcją BSV, jakie informacje zawierają rzeczywiste dane TX?

Architectonic: W tej chwili uruchamiamy płatność za korzystanie z AI. W naszym planie działania znajduje się możliwość dodania zaszyfrowanego zapisu historii czatów w łańcuchu, który tylko Ty będziesz mógł odszyfrować. Nie mamy dostępu do Twojej historii czatów. Uważamy, że powinno to mieć charakter bardzo prywatny, dlatego nie mamy bazy danych. W żadnym momencie nie otrzymujemy kopii Twoich czatów; wszystkie są przechowywane lokalnie w Twojej przeglądarce i możesz je w każdej chwili usunąć. W przyszłości możemy używać blockchainu jako bazy danych, dzięki której będzie można odzyskać historię czatów i ją odszyfrować.

Chcemy także dodać pewne metadane, takie jak zastosowany model, liczba zużytych tokenów i kwota, jaką zapłaciłeś za tę mikrousługę. Wszystko to powinno zostać zapisane w TX dla przejrzystości.

Czy korzystanie z transakcji typu blockchain przyczynia się do tego, że systemy sztucznej inteligencji, takie jak ChatGPT, są bardziej „bezpieczne” i „odpowiedzialne”?

Architectonic: Tak, gdyby z tego korzystali. Wyobraź sobie świat, w którym agenci AI delegują sobie zadania. W fabryce Forda maszyna produkująca silniki może komunikować się z maszyną produkującą opony, mówiąc: „Przygotowaliśmy nowy silnik; przynieś jeszcze cztery opony”. Potrzebujemy systemu, w którym każde z tych małych zadań będzie nie tylko rejestrowane w celu zapewnienia rozliczalności i bezpieczeństwa, ale także będzie można na nim natychmiast zarobić. „4 nowe opony? To będzie $XYZ, dziękuję bardzo”. A potem ten bot mógłby porozmawiać z innym botem i przekazać te środki dalej, i tak dalej.

Wyobraź sobie ten sam system w świecie sztucznej inteligencji, gdzie potrzebna jest intensywna moc obliczeniowa, a dokładność i integralność danych są najważniejsze. Masz tutaj system, który może zagwarantować, że dane nie zostały naruszone, może zagwarantować łańcuch kontroli nad danymi i może zagwarantować, że każda mikrousługa przynosi zyski na miejscu, więc dlaczego z niej nie korzystają?

Pomysł, że łańcuchy bloków nie są skalowalne, oraz niechęć wielu osób do nawet spojrzenia na łańcuch bloków BSV sprawiają, że ChatBSV staje się szansą. Mam szczerą nadzieję, że OpenAI w końcu dowie się o blockchainie BSV, umieści cały swój system przetwarzania w łańcuchu i zakończy działalność ChatBSV.

Nie chcę płacić 20 dolarów miesięcznie za każdą sztuczną inteligencję, której będę używać raz w tygodniu przez następne 10 lat, podobnie jak narzekaliśmy, że płacimy 40 dolarów miesięcznie za telewizję kablową, a teraz płacimy 20 dolarów za kanał , Netflix, Disney, HBO itp. To szaleństwo. Chcę płacić za dane, które konsumuję i monetyzować dane, które wytwarzam; to właśnie przyciąga mnie do blockchainu BSV i nie widzę przyszłości, w której nie stanie się to rzeczywistością, jeśli chcemy, aby nasze media, dane i systemy obliczeniowe ewoluowały. Wyobraź sobie, że każde wywołanie API opłaca się samo; ile nowych systemów można stworzyć i ilu programistów uzyskałoby natychmiastowe uprawnienia do rozpoczęcia współtworzenia systemów? Wyobraź sobie, że za każde zatwierdzenie w GitHub programista, który dokonuje zatwierdzenia, otrzymuje grosz za każdym razem, gdy ktoś uruchomi swój skrypt. To wyzwalające dla nas jako społeczeństwa. Każdy może pracować nad czymkolwiek i korzystać z dowolnego narzędzia w dowolnym momencie i mieć pewność, że odpowiednio wynagradza programistę.

Czy planujecie jakieś dodatkowe ulepszenia lub funkcje, czy też pozostanie to po prostu sposób na wykorzystanie ChatGPT/DALL-E z mikrotransakcjami blockchain BSV zamiast subskrypcji OpenAI?

Architectonic: Tak, moim celem jest ciągłe agregowanie coraz potężniejszych narzędzi AI w jednym interfejsie czatu, więc na przykład, jeśli istnieje punkt końcowy do generowania logo lub opowiadania dowcipów, można je agregować i wydawać polecenia za pomocą /logo lub /joke, lub można je nawet przeanalizować z poziomu podpowiedzi i zainicjować funkcję taką jak robi to GPT. Możemy także zintegrować nowy interfejs API OpenAI Assistants i pozwolić użytkownikom na dodanie swojego identyfikatora asystenta lub dowolnego identyfikatora asystenta i rozmawianie z tymi asystentami w ChatBSV.

Możemy prowadzić specjalistyczne czaty edukacyjne, aby uczyć ludzi o Bitcoinie; na przykład agenci niestandardowi mogą zostać poinstruowani, aby wykonali to samo zadanie lub pracowali z określoną bazą wiedzy. Jest jeszcze kilka rzeczy, które musimy zrobić, np. dynamiczna wycena oparta na rzeczywistym zużyciu tokena zamiast średniego (wip) i bardziej płynna zmiana modelu, dzięki czemu będziesz mógł przejść z GPT 3.5 na 4 i zachować kontekst, na co nie pozwala nawet ChatGPT. Mimo to działa z naszym systemem lub na przykład przy zmianie z DALLE na MidJourney.

Rozważamy również umożliwienie ludziom zakupu tokenów z wyprzedzeniem, powiedzmy za 5 dolarów, za które mogliby zapłacić za pomocą Apple Pay lub Stripe, ale ostatecznie kupowaliby pewną ilość satoshi, która zostałaby wykorzystana do zasilenia określonej ilości podpowiedzi w naszym systemie.

Obejrzyj: Sztuczna inteligencja zajmuje centralne miejsce podczas szczytu Chatbot w Londynie

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Talking AI and blockchain with ChatBSV: ‘I was surprised nobody tried to do that yet’ – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO