Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Niepodległości Bitcoina 2023!

15 listopada to Dzień Niepodległości Bitcoina, dzień, w którym świętujemy początek powrotu do oryginalnego projektu Satoshiego.

Dnia Niepodległości Bitcoin nie należy mylić z urodzinami BSV – ich początki sięgają stycznia 2009 r., kiedy Satoshi wypuścił Bitcoin. Jasne, ticker się zmienił, ale historia transakcji BSV sięga początku w bloku genezy, a oryginalny projekt jest jasny i widoczny dla wszystkich.

Zamiast tego Dzień Niepodległości Bitcoina reprezentuje dzień, w którym programiści BSV i ci, którzy wierzą w nieograniczony, nieskończenie skalowalny Bitcoin, powiedzieli „nigdy więcej!” i rozpoczęli długą i żmudną podróż mającą na celu przywrócenie Bitcoina.

Od tego czasu wydarzyła się nieskończona magia. Oryginalny protokół Bitcoin został przywrócony, rozmiary bloków stale rosły wraz z popytem, miały miejsce dni z ponad 120 milionami transakcji, a także pojawił się i ewoluował stale rosnący ekosystem aplikacji napędzanych mikropłatnościami.

Dlaczego oryginalny projekt Satoshi jest ważny?

Niektórzy czytelnicy mogą się zastanawiać, dlaczego oryginalny projekt Satoshiego jest ważny. Czy od tego czasu Bitcoin nie ewoluował? Cóż, aż do Dnia Niepodległości w 2018 r. zachowywał się zupełnie odwrotnie – stał się czymś nie do poznania z małymi blokami, wysokimi opłatami, prawie żadnymi kodami operacyjnymi i żałośnie ograniczoną możliwością dokonywania transakcji.

Oryginalny projekt Satoshiego przywraca oryginalne możliwości Bitcoina, w tym oryginalne kody operacyjne, które zostały usunięte przez programistów BTC Core. Umożliwia mikropłatności peer-to-peer na dużą skalę, pozwala na nieograniczone skalowanie w łańcuchu, umożliwia wszelkiego rodzaju interesujące transakcje i umożliwia przechowywanie danych w łańcuchu.

Jak wszyscy idioci w dobrych intencjach, programiści BTC Core, którzy myśleli, że wiedzą lepiej, niszczyli oryginalne możliwości Bitcoina, jedna aktualizacja na raz. Po Dniu Niepodległości 15 listopada 2018 r. ciężko pracujący programiści blockchain BSV zaczęli naprawiać bałagan, który stworzyli.

Po latach pracy oryginalny Bitcoin został przywrócony. Po raz kolejny pojawiły się niesamowite aplikacje wykorzystujące możliwości mikropłatności Bitcoin. Przyjazne dla użytkownika portfele, takie jak HandCash, obsługują gry takie jak Champions TCG i aplikacje społecznościowe, takie jak Bitchat Nitro, my2cents, LaMint i Twetch. Narzędzia cyberbezpieczeństwa nowej generacji, takie jak Sentinel Node, pokazują, do czego można wykorzystać łańcuch bloków BSV, wykorzystując moc oryginalnego Bitcoina, aby dostarczać rewolucyjne rozwiązania i ogromną wartość.

Nic z tego nie byłoby możliwe bez decyzji twórców blockchaina BSV o narysowaniu linii na piasku i rozpoczęciu pracy nad przywróceniem Bitcoina. Ekscytujące jest myślenie, co może się wydarzyć w nadchodzących latach, gdy coraz więcej deweloperów wejdzie do ekosystemu BSV, w miarę jak gospodarka oparta na łańcuchu będzie się rozwijać, a nienaprawialne ograniczenia BTC stłumią innowacje i postęp.

Kilka miesięcy przed procesem, w którym ujawnia się Satoshi

Oczywiście wszelkie uroczystości związane z Bitcoinem zawdzięczamy samemu Satoshiemu Nakamoto – dr. Craiga Wrighta. W 2015 r. australijski polityk został skompromitowany przez Wired i Gizmodo. Większa część przywracania protokołu była przez niego nadzorowana i kierowana.

Co ciekawe, ten Dzień Niepodległości Bitcoina przypada na kilka miesięcy przed procesem, który powie światu, że dr Wright to Satoshi na dobre. W sprawie COPA przeciwko Wright Satoshi będzie wreszcie miał okazję pokazać sądom i światu pracę włożoną w stworzenie Bitcoina oraz to, że pomimo wysiłków swoich wrogów mających na celu zdyskredytowanie tego poglądu, w rzeczywistości jest on wynalazcą Bitcoina i dlatego BSV jest Bitcoina.

Nie zapomnij zasubskrybować CoinGeek, aby otrzymywać najnowsze aktualizacje na temat rozwoju Bitcoina, nowej generacji aplikacji na nim zbudowanych oraz samego procesu COPA v Wright!

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Happy Bitcoin Independence Day 2023! – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO