Rynek NFT OpenSea zwalnia 50% personelu

OpenSea zwalnia połowę swoich pracowników, chcąc zmodernizować swoją platformę w obliczu utraty udziału w rynku i załamania w handlu NFT.

Podczas manii NFT w latach 2021 i 2022 OpenSea było największym rynkiem NFT, z ponad 70% udziałem w rynku. Od tego czasu wolumen obrotu NFT drastycznie spadł, a cena minimalna popularnych kolekcji, takich jak Bored Ape Yacht Club, osiągnęła w ostatnich miesiącach nowe minima.

Nieszczęścia OpenSea pogłębiła utrata udziału w rynku na rzecz konkurentów, a Blur.io wyrosło na największy na świecie rynek NFT. Rok temu OpenSea posiadał 72% rynku, ale dziś stanowi zaledwie 20% – wynika z danych. Blur.io dominuje obecnie na rynku z ponad 70%.

W odpowiedzi OpenSea wprowadza zmiany w swojej działalności, zaczynając od zwolnienia połowy pracowników. Dyrektor generalny i założyciel Devin Finzer rozmawiał z X, aby ujawnić zwolnienia i nowe podejście swojej firmy.

Rzecznik spółki ujawnił, że zwolnienia dotkną połowę pracowników.

„Dziś wprowadzamy znaczące zmiany organizacyjne i operacyjne, koncentrując się na budowaniu bardziej zwinnej i ostatecznie lepszej wersji OpenSea. Dzięki tym zmianom jesteśmy lepiej przygotowani, aby działać na rzecz społeczności, podejmować wysiłki o dużym wpływie i dopasowywać się do szybkości, z jaką ewoluuje ta przestrzeń” – powiedział rzecznik jednemu z mediów.

OpenSea zaoferuje dotkniętym pracownikom czteromiesięczną odprawę. Zapewni im także opiekę zdrowotną i zdrowie psychiczne przez sześć miesięcy oraz pomoże im w przejściu do innych możliwości.

W swoim wątku X Finzer podkreślił cel firmy, jakim jest zachowanie elastyczności i przyjęcie bardziej płaskiego podejścia organizacyjnego.

„Wreszcie wprowadzamy te zmiany z myślą o naszej społeczności. W miarę przebudowy będziemy nadal wspierać nasze istniejące produkty i będziemy wielokrotnie testować OpenSea 2.0 publicznie, zachowując przy tym zwinność, uważność i skupienie” – stwierdził.

Finzer nie ujawnił, jakie zmiany wprowadzi OpenSea 2.0 ani jakie będą ramy czasowe.

To druga runda zwolnień w OpenSea. W lipcu ubiegłego roku zwolnił 20% swoich pracowników, a Finzer obwiniał „kryptozimową zimę i szeroką niestabilność makroekonomiczną”. Twierdził wówczas, że zwolnienia zapewniły firmie „wiele lat wybiegu w różnych scenariuszach zimy kryptograficznej (5 lat przy obecnym wolumenie) i dają nam dużą pewność, że będziemy musieli przejść przez ten proces tylko raz”.

Kontrola rzeczywistości NFT

Zwolnienia to sprawdzian rzeczywistości dla firmy, która kiedyś była jednym z najlepiej prosperujących start-upów w branży. W styczniu 2022 r. firma OpenSea zebrała 300 mln dolarów przy wycenie na 13,3 mld dolarów, co czyni ją bardziej wartościową niż uznane firmy, takie jak japońska firma elektroniczna Toshiba (NASDAQ: TOSBF) i amerykański konglomerat medialny News Corp.

Od tego czasu nastąpił stromy zjazd.

Niegdyś najgorętszy sektor w świecie blockchain, handel NFT gwałtownie spadł w zeszłym roku. Spadek nie jest zaskakujący. Większość plików NFT, które zapoczątkowały rozwój branży, to po prostu pliki JPEG, z których większość można replikować. Podobnie jak mania ICO w 2017 r., przewidywany był upadek, który miał na celu wyeliminowanie projektów bez żadnej użyteczności.

Wartość NFT ponownie wzrośnie, ale tym razem obniżkę przejmą wyłącznie projekty o charakterze użytkowym. Społeczność blockchain BSV jest pionierem narzędzia NFT, a projekty takie jak SLictionary, Soundoshi i Rad NFTV pokazują, co jest możliwe dzięki NFT.

Obejrzyj: Najlepsze praktyki Web3 i blockchain omówione w Global CIO Institute w Oksfordzie

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : NFT marketplace OpenSea lays off 50% of staff – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO