Jak mikrotransakcje blockchain BSV odmładzają dawanie napiwków artystom, twórcom i wykonawcom na całym świecie

W epoce cyfrowej zwykłe „polubienie” lub „udostępnienie” stało się domyślnym sposobem wyrażenia naszego uznania dla treści, które nas poruszają. Jednak za każdym hipnotyzującym występem, wnikliwym artykułem lub zapierającym dech w piersiach dziełem sztuki kryje się twórca, którego zaangażowanie i talent zasługują na coś więcej niż tylko cyfrowe poklepanie po plecach. Blockchain BSV umożliwia teraz mikrotransakcje, takie jak „napiwki” i „darowizny”.

W tym artykule badamy, jak ta siła przekształca każdy akt publicznego uznania w namacalny wkład w życie artystów, twórców treści i wykonawców na całym świecie. Odkryj, jak możesz odegrać ważną rolę w tym cyfrowym renesansie, w którym każda wskazówka podsyca ogień kreatywności i pozwala światowym artystom i twórcom zabłysnąć jak nigdy dotąd.

Dorastając, często towarzyszyłem mamie na targach, aby kupować cotygodniowe artykuły spożywcze. Był tam niewidomy mężczyzna, który miał gitarę elektryczną podłączoną do małego wzmacniacza. Miał około 40 lat i śpiewał przed mikrofonem. Miał miskę, do której przechodzący ludzie wrzucali monety.

Buskerzy i artyści uliczni są częstym widokiem na całym świecie, prezentując różnorodne talenty, w tym muzykę, aktorstwo, magię, taniec, a nawet mimikę, w formie posągów, które mają zaskoczyć niczego niepodejrzewającą publiczność. Dzielą się swoim rzemiosłem, a publiczność decyduje, czy docenić ich finansowo, określając kwotę, jaką chce dać napiwek.

Od tysięcy lat we wszystkich ważniejszych kulturach świata ludzie występują za pieniądze w miejscach publicznych. Przed pojawieniem się sprzętu nagrywającego wielu muzyków zarabiało na występach ulicznych. Nagrody mogą wykraczać poza gotówkę i obejmować jedzenie, napoje lub prezenty.

Pieniądze przekazywane artystom ulicznym i artystom ulicznym często określa się mianem napiwków lub darowizn. Ludzie przekazują te pieniądze, aby wyrazić uznanie dla talentu wykonawcy i wesprzeć go finansowo. To bezpośredni sposób, w jaki widzowie mogą nagradzać wykonawców za dostarczaną przez nich rozrywkę i wiedzę. W niektórych miejscach panuje kultura dawania hojnych napiwków, w innych nie.

Ulicznik może spakować się pod koniec dnia i mieć monety, aby kupić jedzenie, które będzie mógł zjeść z rodziną. Jednak dzisiaj, na tętniącym życiem rynku cyfrowym, ludzie „polubią”, „udostępniają” i „komentują” służą jako sposób na nawiązanie kontaktu z treścią, jako ukłon w stronę twórców, artystów i wykonawców, którzy bawią, robią wrażenie i poruszają ich światową publiczność swoimi występami. Jednak w przeciwieństwie do miski monet, tych „polubień”, „udostępnień” i „komentarzy” nie można wykorzystać do kupienia posiłku na stole.

Do niedawna nie było rozwiązania w zakresie cyfrowej gotówki, które byłoby tanie, szybkie i dostępne. Dla połowy światowej populacji posiadanie konta bankowego lub karty kredytowej jest niewykonalne. Przesyłanie pieniędzy drogą cyfrową przy użyciu tradycyjnych metod płatności jest zbyt drogie, a przekazywanie niewielkich kwot napiwków jest praktycznie niemożliwe. Ale teraz istnieje rozwiązanie.

Pamiętasz Bitcoina? Początkowo była reklamowana jako cyfrowa gotówka. Gdzie to teraz jest? Większość ludzi uważa, że Bitcoin to ten projekt oznaczony na giełdach jako BTC. To rzeczywiście nie może być użyte jako gotówka, ponieważ może przetwarzać tylko siedem transakcji na sekundę na całym świecie. Jest zbyt drogi w obsłudze i nie nadaje się do dawania napiwków artystom, wykonawcom i twórcom na całym świecie. Jednak prawdziwym Bitcoinem jest Bitcoin Satoshi Vision (BSV). Mówię to, ponieważ przywróciło
oryginalny protokół Bitcoin i jest zgodny z zasadami określonymi przez jego wynalazcę, Satoshi Nakamoto. Dzięki temu BSV odblokowało możliwość obsługi mikrotransakcji.

Dzięki BSV możemy unowocześnić praktykę dawania napiwków i datków artystom, twórcom i wykonawcom na całym świecie, dostosowując naszego ducha wdzięczności do ery cyfrowej. Napiwki nie są działalnością charytatywną. Chodzi o docenienie wysiłku i pracy, które napędzają naszą codzienną dawkę informacji, rozrywki i oświecenia.

Oto dlaczego ta praktyka może mieć przełomowy wpływ na ekosystem cyfrowy:

Motywacja pieniężna:

Napiwek jest namacalnym wyrazem uznania. To poklepanie po plecach, które niesie ze sobą wartość finansową i potencjalnie motywuje twórców. Co więcej, w przeciwieństwie do otrzymywania polubień pod postem lub tweetem w serwisie społecznościowym, napiwki i darowizny mogą oznaczać coś istotnego, co umożliwi twórcom, artystom i wykonawcom zarabianie pieniędzy na swoich pasjach w Internecie.

Utrzymywanie wysokiej jakości treści:

Wsparcie pieniężne może zapewnić twórcom lepsze zasoby. Mogą zapisać część otrzymanych wskazówek i darowizn i wykorzystać je na pokrycie potrzebnych wydatków oraz kupić lepszy sprzęt i materiały, które pomogą im tworzyć najwyższej jakości treści.

Globalny aplauz:

W BSV napiwki przekraczają granice geograficzne i są uniwersalnym ukłonem w stronę akceptacji. Na świecie jest wielu utalentowanych artystów, ale wielu z nich pozostaje niedostrzeżonych, niewysłuchanych i nienagrodzonych. Dzięki BSV artyści, twórcy i wykonawcy z takich krajów jak Filipiny, Indonezja i Afryka mogą zyskać szansę na zarabianie pieniędzy na swojej muzyce, dziełach sztuki lub występach publikowanych w Internecie.

Jak to działa?

Napiwki i darowizny są wysyłane w postaci tokenów BSV za pośrednictwem sieci blockchain BSV, która obejmuje cały świat. Transakcje te są rejestrowane na blockchainie BSV. Twórcy treści publikują swoje prace, niezależnie od tego, czy jest to plik obrazu, plik muzyczny, wideo czy plik animacji, na swojej stronie internetowej, na swojej stronie na Facebooku, na swoim kanale YouTube, na Twitterze i gdziekolwiek indziej w Internecie. Następnie przy każdym swoim występie lub treści mogą dołączyć swój adres BSV lub kod QR adresu BSV.

Każda osoba na całym świecie, która ma zainstalowany portfel Bitcoin na swoim telefonie lub komputerze, może skopiować adres BSV lub zeskanować kod QR adresu BSV treści, aby wysłać swoje napiwki lub darowizny. To takie proste!

Zalety dawania napiwków przy wykorzystaniu otwartości blockchainu BSV i Internetu

Wielu artystów, twórców i wykonawców stale zyskuje grono fanów na platformach takich jak YouTube, Twitter i Facebook. Spełnienie wymagań stawianych przez te platformy zajmuje trochę czasu, zanim będą mogły zarobić pierwszy cent zarobków. Po miesiącach lub latach nieustannych wysiłków przychody z tych platform mogą nagle wyschnąć, ponieważ platforma może zdecydować się na wdrożenie polityki lub zmianę algorytmu platformy. Będą musieli odbudować wszystko na nowo, być może na innej platformie.

Z BSV można natomiast korzystać na dowolnej platformie. Twórcy, wykonawcy i artyści mogą publikować swoje treści na wielu platformach, takich jak Twitter, YouTube, Facebook i wiele innych, aby zmniejszyć zależność tylko od jednej lub dwóch platform, które zawsze mogą dowolnie ustalać ograniczenia, ustanawiając zasady, które utrudniają, jeśli nie niemożliwe, aby zarobić BSV. Jako twórca treści, artysta lub wykonawca powinieneś także mieć swoją witrynę internetową lub blog, na którym możesz rozpocząć hostowanie swoich treści. Z biegiem czasu możesz zbudować tam wystarczającą liczbę obserwujących, że nie będziesz potrzebować innych platform. Dzięki otwartej naturze Bitcoina i Internetu masz swobodę poruszania się.

Napiwki i darowizny dotyczące treści cyfrowych można wykorzystać do rankingu najlepszych treści na całym świecie

Ludzie uwielbiają porządkować rzeczy według ich jakości w porównaniu z innymi podobnymi przedmiotami. Przykłady obejmują „10 najpopularniejszych książek 2023 r.”, „50 najpopularniejszych piosenek lat 90.”, „20 najzabawniejszych memów w Internecie” i „Najlepsze programy telewizyjne, które musisz obejrzeć jeszcze raz”.

Jak ustalają, które elementy powinny być „najwyższe”? W przypadku książek może to być liczba sprzedanych książek. W przypadku utworów może to być liczba pobrań przy użyciu jednej lub kilku aplikacji. Na Reddit.com ludzie klikają strzałkę w górę lub w dół, aby uszeregować treść zgodnie ze swoimi preferencjami. Problem z tymi metodami polega na tym, że dane wykorzystywane do kategoryzacji produktów zależą od kilku dystrybutorów lub sprzedawców detalicznych, którzy zgłaszają sprzedaż, lub mogą opierać się na jednej witrynie internetowej lub platformie. Dane nie są w pełni otwarte ani globalne i nie można ich publicznie zweryfikować.

Jeśli twórcy przypiszą unikalny adres Bitcoin do każdej treści cyfrowej, będą mogli śledzić, ile napiwków otrzymają za każdą pracę. Następnie mogą zacząć je monitorować, aby zobaczyć, które z ich treści są bardziej popularne, co da im wskazówkę, jaki rodzaj pracy ludzie lubią bardziej.

Każdy bitcoin lub satoshi otrzymany jako napiwek lub darowizna jest głosem osoby, która przekazała napiwek lub przekazała te satoshi twórcy lub wykonawcy danej muzyki, zdjęcia lub filmu. Kwota, jaką dany materiał otrzymuje w postaci napiwków lub darowizn, może służyć jako wskaźnik pozwalający sprawdzić, które treści zostały „wygłosowane” przez osoby, które występy poruszyły lub rozbawiły.

Wskazówki lub darowizny otrzymane przez konkretną treść mogą zatem służyć jako wyznacznik jakości, sympatii lub wsparcia ze strony opinii publicznej. Podobnie jak książki są sortowane według liczby sprzedanych egzemplarzy lub 10 najczęściej zamawianych utworów do odtworzenia przez stację radiową, ludzie mogą zacząć porównywać i sortować utwory, muzykę, dzieła sztuki, e-booki i wszystko inne, co ma przypisany adres Bitcoin , zgodnie z ilością otrzymanych napiwków i darowizn. Listy będą tworzone w celu znalezienia najczęściej polecanych treści według kraju, regionu, gatunku lub typu, aby znaleźć najlepsze lub najpopularniejsze treści.

Wspaniałą rzeczą jest to, że dane są publiczne, otwarte i możliwe do sprawdzenia. Ranking treści nie ogranicza się do konkretnej platformy internetowej, np. tylko treści z Twittera, Facebooka czy YouTube. Zamiast tego uwzględniana jest cała zawartość z całego świata na dowolnej stronie internetowej. Rzeczywiście wykorzystuje to charakter otwartego protokołu Internetu i blockchainu BSV.

Wskazówki są publiczne. Ta przejrzystość toruje drogę do sprawiedliwej oceny jakości treści. Umożliwia ocenę i rozpoznawanie wysokiej jakości treści w porównaniu z innymi, zapewniając równe szanse wszystkim twórcom, artystom i wykonawcom na całym świecie.

Oglądałem na YouTubie filmiki z występami piosenkarki z Indonezji. Tak wielu ludzi, wielu z USA i Wielkiej Brytanii, uwielbia jego występy. Kręcą filmy zawierające reakcje na jego poruszającą ekspresję muzyczną. Byłoby wspaniale, gdyby ludzie tacy jak on mogli otrzymać nagrody finansowe i wsparcie za wszystkie lata, które poświęcił swojemu rzemiosłu, od ludzi na całym świecie, którzy teraz odkrywają go jako artystę.

Wniosek

Wyobraź sobie cyfrowy ekosystem, w którym każdemu „lajkowi” może towarzyszyć mała wskazówka. Praktyka ta mogłaby na nowo zdefiniować relację twórca–odbiorca, tworząc świat, który ceni i nagradza kreatywność. W tym artykule wzywamy wielu kreatywnych ludzi, artystów, hobbystów i profesjonalistów do podzielenia się ze światem swoimi talentami i umiejętnościami. Utwórz portfel Bitcoin dla każdej ze swoich piosenek, filmów, obrazów lub dowolnego innego medium i dołącz go do swoich postów w ulubionej sieci mediów społecznościowych, na swojej stronie internetowej i na swoim blogu.

Artykuł ten jest także wezwaniem do ludzi, którzy podziwiają i doceniają wartość ciężkiej pracy, muzyki, sztuki, mądrości i rozrywki. Następnym razem, gdy treść wywoła radość, zastanów się dwa razy, zanim przejdziesz dalej po naciśnięciu przycisku „Lubię to”. Sprawdź adres BSV lub kod QR i poświęć chwilę, aby przekazać twórcy napiwek, aby docenił wysiłek włożony w stworzenie tej treści. Robiąc to, nie tylko wspierasz twórcę; wspierasz bogatszy, bardziej satysfakcjonujący ekosystem cyfrowy i pozwalasz, aby na świecie zabłysło więcej kreatywności i talentów.

O autorze

Marquez Comelab wierzy, że Bitcoin SV jest gotowy do użycia jako gotówka dla świata, ponieważ jego użycie kosztuje niewiele i jest dostępny dla większości ludzi na planecie. Założył BSVSearch.com, bezpłatną stronę internetową, która pozwala ludziom znaleźć innych, z którymi można kupować i sprzedawać towary i usługi w BSV. Tworzy także filmy, które uzupełniają tematy, o których pisze w swoich artykułach, badając, co można zrobić i co jest robione z Bitcoin SV. Jego filmy można oglądać na YouTube lub na RealWorldPodcasts.Com.

Obejrzyj: Bitcoin Masterclasses #6 dotyczy mikropłatności

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : How BSV blockchain microtransactions rejuvenates tipping artists, creators and performers worldwide – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO