CIO nChain Christine Leong z Global CIO Institute w Oksfordzie: Jak Web3 zmieni nasze życie

CIO nChain Christine Leong przedstawiła niedawno Global CIO Institute w Oksfordzie. Edukowała odbiorców na temat Web3, tożsamości cyfrowej i tego, jak oba te zjawiska zmienią nasze życie w przyszłości.

Kim jest Christine Leong i czym jest Web3?

Leong jest dyrektorem ds. informacji w nChain i samozwańczą „osobą zajmującą się tożsamością”, która przez pięć lat była doradcą ds. tożsamości cyfrowej Światowego Forum Ekonomicznego (WEF).

CIO nChain rozpoczyna swoją prezentację od podsumowania różnic pomiędzy Web2 i Web3. W pierwszym przypadku jesteśmy towarem, a firma lub platforma przechowuje nasze dane, ale w drugim jesteśmy właścicielami naszych danych i możemy na nich zarabiać.

Web3 przyniesie wiele korzyści i umożliwi wprowadzenie wielu innowacji. Oprócz większej prywatności umożliwi to cyfrowe dane uwierzytelniające z powiązanymi z nimi zasobami cyfrowymi. Te cyfrowe dane uwierzytelniające będą w stanie zastąpić podpisy i pozwolą nam odzyskać kontrolę nad naszym cyfrowym życiem, a także znacznie ograniczyć formalności i zwiększyć wygodę.

Świat szybko się zmienia

Leong podkreśla niektóre ze sposobów, w jakie zmienia się świat: technologia cyfrowa wpływa na zachowania konsumentów, wdrażane są technologie Web3, a świat doświadcza lepszej łączności i szybkiego postępu technologicznego. Oczywiście, choć wszystko to stanowi postęp, wiąże się to z pewnymi wyzwaniami, takimi jak potrzeba większej ochrony danych.

Patrząc w przyszłość, Leong twierdzi, że ponad 160 krajów posiada już systemy identyfikacji wykorzystujące technologie cyfrowe, a zmiany, które przyniesie Web3, będą miały na nie wpływ. Jeśli chodzi o aktywa cyfrowe, szacuje, że do 2030 r. tokenizowane zostaną aktywa o wartości 20 bilionów.

Czym jest tożsamość cyfrowa?

To coś więcej niż tylko paszporty; to cyfrowa reprezentacja informacji o tożsamości, mówi nam Leong. To także cyfrowy sposób zgłaszania roszczeń dotyczących danych osobowych. Jednak tożsamość cyfrowa nie ogranicza się do ludzi — organizacje, a nawet urządzenia sprzętowe również mogą posiadać tożsamość.

Dlaczego tożsamość cyfrowa jest ważna? Zaufane tożsamości są wymagane w przypadku większości typów transakcji i tak jest od setek lat. Podróże, handel, płacenie rachunków, wysyłanie środków i inne rodzaje transakcji wymagają zaufanych tożsamości. Przesyłanie danych, funduszy, aktywów i innych elementów cyfrowych wiąże się z zaufaniem. Pomóc w tym mogą tożsamości cyfrowe.

Zasoby cyfrowe i tożsamość wymagają wzajemnego istnienia, mówi Leong, zauważając, że tożsamość pozwoli nam przenieść zasoby cyfrowe poza otoczony murem ogród, w którym istnieją. Na przykład będziemy mogli swobodnie przenosić zasoby cyfrowe lub zapisy między połączonymi portfelami do naszej tożsamości, zamiast trzymać je w określonej.

Lepsze zrozumienie tego wszystkiego pomoże rządom zachować suwerenność cyfrową. Organizacje mogą pomyśleć o swojej przyszłej ścieżce transformacji i zacząć opracowywać zasady bezpieczeństwa, udostępniania danych, uprawnień itp. Wszystko to należy przemyśleć w taki sam sposób, jak wtedy, gdy pojawiło się przetwarzanie w chmurze, mówi Leong.

Aby dowiedzieć się więcej o nChain i jego działaniu, a także o niektórych przypadkach użycia tożsamości cyfrowych, zapoznaj się z prezentacją informacyjną Leonga dostępną pod tym linkiem. Nie zapomnij zasubskrybować CoinGeek, aby uzyskać więcej takich informacji!

Obejrzyj: Rola Web3 w 10-punktowym programie społeczno-gospodarczym Filipin

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : nChain CIO Christine Leong at Global CIO Institute Oxford: How Web3 will change our lives – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO