PayPal otrzymuje zielone światło dotyczące zasobów cyfrowych w Wielkiej Brytanii

PayPal (NASDAQ: PYPL) to kolejna firma, która otrzymała zielone światło na oferowanie usług związanych z zasobami cyfrowymi w Wielkiej Brytanii, choć z pewnymi ograniczeniami.

Firma płatnicza z siedzibą w San Jose w Kalifornii dołącza do 42 innych firm upoważnionych przez Urząd Nadzoru Finansowego (FCA) do obsługi Wielkiej Brytanii. mieszkańcy. FCA dodała PayPal do swojego rejestru 31 października.

PayPal dołącza do innych głównych graczy w branży za zgodą FCA, w tym do Wielkiej Brytanii fintech unicorn Revolut i amerykańskie firmy Uphold Europe, Galaxy Digital i Fidelity Digital Assets. Jest to czwarta firma, która uzyskała zgodę w tym roku, po Interactive Brokers, Bitstamp i Komainu, depozytariuszu BTC. Pierwszą firmą, która uzyskała licencję była Archax Ltd. w dniu 18 sierpnia 2020 r.

„FCA zatwierdziła firmę PayPal UK Limited jako autoryzowaną instytucję pieniądza elektronicznego i firmę udzielającą kredytów konsumenckich oraz rejestrację jako firma zajmująca się kryptowalutami, umożliwiając przeniesienie kont klientów PayPal w Wielkiej Brytanii do tego nowego brytyjskiego podmiotu z PayPal Europe w dniu 1 listopada 2023 r.” – rzecznik bo firma powiedziała jednemu z punktów sprzedaży.

„Zmiana następuje po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Do tej pory PayPal Europe świadczył usługi klientom z Wielkiej Brytanii. PayPal w dalszym ciągu oferuje naszym klientom te same produkty i usługi w Wielkiej Brytanii”.

PayPal w dalszym ciągu inwestuje w swoje usługi związane z aktywami cyfrowymi, starając się dywersyfikować swoją działalność w stosunku do swojej tradycyjnej działalności płatniczej. W sierpniu uruchomił PayPal USD (PUSD) i USA. stablecoin denominowany w dolarach.

Promuje także swoje usługi „krypto”, w tym w Wielkiej Brytanii, umożliwiające użytkownikom kupowanie, sprzedawanie i przechowywanie aktywów cyfrowych. Jednak represje ze strony FCA zmusiły firmę do wstrzymania się ze swoimi usługami. W połowie sierpnia firma PayPal ogłosiła, że ​​tymczasowo zawiesza świadczenie usług dotyczących zasobów cyfrowych, „ponieważ pracujemy nad spełnieniem nowych wymogów regulacyjnych”.

Rejestracja w FCA umożliwi firmie PayPal oferowanie większej liczby usług związanych z zasobami cyfrowymi i reklamowanie swoich usług w Wielkiej Brytanii. inwestorzy. Jednak zdaniem rzecznika, licencja nie będzie miała żadnego wpływu na trwające zawieszenie świadczenia usług.

W Stanach Zjednoczonych stablecoin PUSD tej firmy cieszy się zainteresowaniem organów regulacyjnych. W swoim najnowszym raporcie o zarobkach firma PayPal ujawniła, że ​​otrzymała wezwanie do sądu w sprawie PUSD z działu egzekwowania prawa SEC.

Obejrzyj: Regulacja waluty cyfrowej i rola blockchainu BSV

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : PayPal receives digital asset green light in the UK – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO