Dzięki nowemu partnerstwu Siemens i Microsoft promują międzybranżowe przyjęcie sztucznej inteligencji

Niemiecka firma technologiczna Siemens nawiązała współpracę z firmą Microsoft (NASDAQ: MSFT), aby wdrożyć chatbota opartego na sztucznej inteligencji (AI) i usprawnić procesy w sektorze produkcyjnym.

We wspólnym ogłoszeniu z 31 października asystent oparty na sztucznej inteligencji, nazwany Siemens Industrial Copilot, otwiera nową erę „współpracy człowiek-maszyna” dla pracowników produkcyjnych. Narzędzie skróci czas symulacji i optymalizacji złożonego kodu automatyzacji z kilku tygodni do minut.

Pracownicy mogą korzystać z języka naturalnego, aby uzyskać dostęp do szczegółowych instrukcji naprawy i narzędzi symulacyjnych, które według Microsoftu mogą „zwiększyć produktywność i efektywność” w całym cyklu życia produktu. Firma motoryzacyjna Schaeffler AG zintegrowała asystenta AI ze swoimi istniejącymi procesami, podając jako powód zmiany wydajność i zwiększoną kreatywność.

Chociaż narzędzie generatywnej sztucznej inteligencji koncentruje się wyłącznie na produkcji, Siemens i Microsoft twierdzą, że przyszli asystenci będą zaspokajać potrzeby sektorów transportu, opieki zdrowotnej i infrastruktury.

„Dzięki sztucznej inteligencji nowej generacji mamy wyjątkową okazję do przyspieszenia innowacji w całym sektorze przemysłowym” – powiedział Satya Nadella, prezes i dyrektor generalny firmy Microsoft. „Opieramy się na naszej wieloletniej współpracy z firmą Siemens i łączymy postępy sztucznej inteligencji w chmurze Microsoft z doświadczeniem firmy Siemens w dziedzinach przemysłowych, aby zapewnić pracownikom pierwszej linii i pracownikom wiedzy nowe narzędzia oparte na sztucznej inteligencji”.

Partnerstwo obejmuje stworzenie aplikacji Siemens Teamcenter dla Microsoft Teams, która według obu podmiotów zmieni reguły gry w zakresie wirtualnej współpracy. Opisana oferta, której pełne wdrożenie zaplanowano na grudzień, ma umożliwić „metaświat przemysłowy” i poprawi dostępność danych zarówno dla pracowników fabryki, jak i pracowników terenowych.

Po pozytywnym roku finansowym, w którym Grupa Siemens wygenerowała przychody przekraczające 72,0 miliardów euro (76 miliardów dolarów), firma postawiła na generatywną sztuczną inteligencję w nadziei na zwiększenie swoich przychodów w obliczu globalnych trudności makroekonomicznych.

„Naszą wspólną wizją jest umożliwienie klientom przyjęcia generatywnej sztucznej inteligencji” – stwierdził Roland Busch, dyrektor generalny Siemens AG. „Ma to potencjał zrewolucjonizowania sposobu, w jaki firmy projektują, rozwijają, produkują i działają”.

Gorąca passa partnerstwa w dziedzinie sztucznej inteligencji dla Microsoftu

Microsoft w ostatnich miesiącach korzysta z szeregu pozytywnych partnerstw w zakresie sztucznej inteligencji, rozwijając swoją niekonwencjonalną strategię. W lipcu ta duża firma technologiczna otrzymała od firmy KPMG świadczącej usługi profesjonalne 2 miliardy dolarów, z czego większość przeznaczono na badania nad sztuczną inteligencją.

Niezadowolony ze współpracy z sektorem prywatnym, Microsoft poczynił postępy w nawiązywaniu partnerstw z rządami krajowymi na rzecz przyjęcia sztucznej inteligencji. W październiku firma ogłosiła inwestycję w sztuczną inteligencję o wartości 3,2 miliarda dolarów w Australii, której część ma zostać przeznaczona na poprawę mocy obliczeniowej kraju i przeszkolenie 300 000 mieszkańców w zakresie sztucznej inteligencji i innych nowych technologii.

Rozmowy CoinGeek z Craigiem Masseyem i Elizabeth Stokoe: Sztuczna inteligencja zajmuje centralne miejsce podczas szczytu Chatbot w Londynie

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Siemens, Microsoft push cross-industry AI adoption with new partnership – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO