Do Kwon i Terraform Labs zwracają się do sędziego o oddalenie pozwu SEC

Terraform Labs i jej współzałożyciel, Do Kwon, złożyli wniosek o wydanie orzeczenia w trybie uproszczonym, żądając, aby sąd wyrzucił amerykańskie Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) postawiła im pozew, twierdząc, że organ regulacyjny nie udowodnił, że spółka lub jej założyciel zrobili coś złego.

W zgłoszeniu złożonym 27 października w USA Sąd Okręgowy dla Południowego Okręgu Nowego Jorku, Do Kwon i nieistniejąca już firma Terraform Labs, której był współzałożycielem, zajmująca się aktywami cyfrowymi, zwrócili się do sędziego Jeda Rakoffa z wnioskiem o odrzucenie przeciwko nim sprawy SEC „ze względu na prawo”.

„Po dwóch latach śledztwa, zakończeniu okresu wyjaśniania, w wyniku którego złożono ponad 20 zeznań, a także wymianie ponad dwóch milionów stron dokumentów i danych, SEC w żaden sposób nie jest bliższa udowodnienia, że ​​oskarżeni zrobili cokolwiek błędne” – napisali prawnicy.

„Nie ma dowodów na poparcie wielu twierdzeń SEC” – kontynuowano w piśmie.

Firma Terraform Labs upadła w maju 2022 r., kiedy jej algorytmiczna moneta stablecoin TerraUSD (UST) straciła powiązanie z USA. dolara po ujawnieniu, że w rzeczywistości wspierał go natywny token firmy Luna.

W swoim pozwie przeciwko Kwon i Terraform, złożonym w lutym tego roku, SEC oskarżyła firmę i jej założyciela o naruszenie przepisów dotyczących papierów wartościowych i zorganizowanie „oszukańczego programu”.

„Co najmniej od kwietnia 2018 r. do maja 2022 r. Terraform i Kwon oferowały i sprzedawały kryptowalutowe papiery wartościowe w niezarejestrowanych transakcjach i dopuściły się oszukańczego programu, który doprowadził do utraty co najmniej 40 miliardów dolarów wartości rynkowej, w tym druzgocących strat dla USA. inwestorzy detaliczni i instytucjonalni” – stwierdziła SEC.

Organ regulacyjny oskarżył także oskarżonych o wysłanie 10 000 BTC do szwajcarskiej instytucji finansowej i wycofanie 100 milionów dolarów ze środków klientów, co firma odrzuciła w swoim najnowszym wniosku.

„SEC, wnosząc tę ​​sprawę, wiedziała, że ​​ten zarzut jest fałszywy” – argumentowali prawnicy Terraform i Kwon. „Sytuację pogarsza niekwestionowany fakt, że Terraform Labs nie miało klientów, a tym samym środków od klientów”.

Firma próbowała również podać w wątpliwość wiarygodność świadków SEC, stwierdzając, że „eksperci zaproponowani przez SEC przedstawili opinie, którym całkowicie brakuje znaczenia, rygorystyczności i wiarygodności (a w niektórych przypadkach w ogóle nie są to opinie)”.

Jako przykład podano raport profesora ekonomii Uniwersytetu Rutgers, Bruce’a Mizracha, który w dokumencie nazwano „nauką śmieciową”.

Te najnowsze argumenty pojawiają się zaledwie kilka miesięcy po tym, jak sędzia Rakoff zaprzeczył wcześniejszej próbie oddalenia pozwu przez Terraform i Kwon.

Obydwoje mieli nadzieję na oddalenie sprawy SEC na podstawie lipcowego orzeczenia w sprawie Ripple Labs, w którym sąd stwierdził, że XRP sprzedawane na giełdach w ramach sprzedaży programowej nie są papierami wartościowymi, ponieważ kupujący nie może wiedzieć, czy jego pieniądze trafiły do ​​Ripple, czy jakakolwiek inna osoba trzecia. W związku z tym sąd orzekł, że sprzedaż nie spełniła jednego z głównych kryteriów testu Howeya – oczekiwania zysków wynikających z wysiłków innych.

Oznacza to, zdaniem Terraform, że aktywa cyfrowe Terra Classic (LUNC), TerraClassicUSD (USTC), Mirror Protocol (MIR) i powiązane z nimi aktywa lustrzane (mAssets) również nie są papierami wartościowymi – a zatem nie można ich oskarżać o oferowanie niezarejestrowanych papierów wartościowych .

Jednakże sędzia Rakoff odrzucił rozumowanie sądu w sprawie Ripple jako niezgodne z testem Howeya i sugerujące, że sprzedaż wtórna może być równoznaczna z nielegalnymi transakcjami na papierach wartościowych.

„Howey nie dokonuje takiego rozróżnienia między nabywcami” – powiedział Rakoff, odrzucając poprzedni wniosek Terraform i Kwon o oddalenie.

W ostatnim wniosku pozwanych o wydanie wyroku podsumowującego, oprócz nowych twierdzeń dotyczących braku dowodów i fałszywych zarzutów, powtórzyli oni argumenty związane z Ripple i nadmiernym zakresem jurysdykcji SEC, stwierdzając: „Kongres nie udzielił SEC jasnych uprawnień w celu uregulowania i zapewnienia jurysdykcji egzekucyjnej w odniesieniu do aktywów cyfrowych, o których mowa w niniejszej sprawie, w tym monety stablecoin UST.”

Kwon przebywa obecnie w Czarnogórze i wcześniej zwrócił się do sądu o odrzucenie wniosku SEC o ekstradycję i przesłuchanie go w Stanach Zjednoczonych. Zespół prawny oskarżonych powiedział sądowi, że Kwon nie może zastosować się do wniosku o jego zeznanie, ponieważ obecnie przebywa w areszcie „bez zaplanowanego zwolnienia ani daty ekstradycji”.

Obejrzyj Callahan, MaGruder, Lee i Reinhardt: Badanie czynów przestępczych

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Do Kwon, Terraform Labs ask judge to dismiss SEC lawsuit – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO